Fiat 500 wersja USA na EU - problemy

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

Fiat 500 wersja USA na EU - problemy

Postprzez MotoryzacyjnaPasja » poniedziaÅ‚ek, 5 lutego 2018, 01:58

Dzień dobry,

Mam do czynienia z okazyjnie kupionÄ… wersjÄ… Fiata 500 1.4 MA 100KM z USA..

O ile światła jako tako są przerobione to drażnią mnie dwie usterki:

- zegary w milach
Czy podejdą każde zegary EU wersja z allegro byleby od benzyny? czy spodziewać się jakichś problemów?

- radio bez parzystych końcówek częstotliwości FM
Czy da się to przestawić programowo czy tylko wymiana radia wchodzi w grę ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Avatar użytkownika
MotoryzacyjnaPasja
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 5 lutego 2017, 15:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiat 500L Trekking (2016-)
Pojemność silnika:: 1.4 95HP MT (LPG Tartarini)
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG


Re: Fiat 500 wersja USA na EU - problemy

Postprzez MotoryzacyjnaPasja » Å›roda, 14 lutego 2018, 00:59

Dla potomnych mogę przekazać co sam już się dowiedziałem..

Podczas przeglÄ…du silnika:
- Inny filtr oleju niż EU
- Inny filtr powietrza niż EU
- Inny filtr kabinowy niż EU

Wersja USA posiada całkowicie inne zawieszenie przednie:
- Wahacze dolne inne niż EU
- Końcówki drążków kierowniczych inne niż EU
- Stabilizator inny niż EU
- Poduszki górne amortyzatorów inne niż EU

Również hamulce się różnią w USA:
- Tarcze przód i tył pasują z EU
- Klocki są inne zarówno na przodzie jak i tyle niż w EU

Co do radia, jeśli dobierzemy odpowiednie do swojej wersji w aucie (Biorąc pod uwagę, aux, blue&me itd) to będzie pasować P&P tylko trzeba dokupić przejściówkę z wtyczki antenowej Fakra -> ISO kątowe.

Zegary mam w drodze, jak podłączę i sprawdzę co i jak to podeślę dalsze info.

Jakby ktoś potrzebował numery części które użyłem to pisać do MotoryzacyjnaPasja.pl to wygrzebie z faktury, bo aktualnie nie mam pod ręką..
Avatar użytkownika
MotoryzacyjnaPasja
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 5 lutego 2017, 15:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiat 500L Trekking (2016-)
Pojemność silnika:: 1.4 95HP MT (LPG Tartarini)
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Fiat 500 wersja USA na EU - problemy

Postprzez MotoryzacyjnaPasja » sobota, 17 lutego 2018, 19:00

Ostatni update w temacie

Zegary z EU nie pasują do USA.. wtyczka niby ta sama, ale na zegarach pokazują się dziwne rzeczy.. także temat nieosiągalny..

Co do radia EU również nastąpił problem, okazało się że z radiem EU nie działa sterowanie z kierownicy (przycisz/odgłoś, piosenka przód/tył).. także jeśli komuś to nie przeszkadza to ok.. ja wróciłem do USA..
Avatar użytkownika
MotoryzacyjnaPasja
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 5 lutego 2017, 15:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiat 500L Trekking (2016-)
Pojemność silnika:: 1.4 95HP MT (LPG Tartarini)
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Fiat 500 wersja USA na EU - problemy

Postprzez Jack the nipper » niedziela, 25 listopada 2018, 19:02

Wersja z USA jest fajna tylko w wersji automat, bo jest tam zwykła skrzynia, a nie zautomatyzowana.
Co do licznika to można kupić https://moman.pl/pl/strona-glowna/368-3352-fiat-500-zamiennik-z-mph-na-km.html#/223-model-model_1
Jack the nipper
 
Posty: 21
Dołączył(a): sobota, 28 września 2013, 20:22
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1200
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Fiat 500 wersja USA na EU - problemy

Postprzez marekhans » niedziela, 27 stycznia 2019, 15:19

Podłączam się, bo za chwilę będę przerabiał podobny temat. Jak z lampami sobie poradziłeś? Możes mi podrzucić jakiegoś tipa?
Nie znaleźliście nikogo, kto potrafi przeprogramować radio?
marekhans
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2019, 15:16
Samochód: BMW F34
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Fiat 500 wersja USA na EU - problemy

Postprzez kj500 » niedziela, 2 czerwca 2019, 19:12

Witam wszystkich!
Zastanawiam się nad sprowadzeniem rozbitej 500 z USA ze względu na automat (auto dla żony).
Jakie są różnice i z jakimi przeróbkami należy się liczyć żeby dostosować 500 z USA do jazdy w PL?
Czy elementy karoserii takie jak zderzaki itp będą pasować z wersji europejskiej?
Z góry dziękuje za pomoc!
Pozdrawiam, Kamil!
kj500
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2019, 19:04
Samochód: Audi A6
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Fiat 500 wersja USA na EU - problemy

Postprzez Greku » wtorek, 4 czerwca 2019, 22:38

Zderzaki mocowaniami pasują, w USA masz obrysówki i to się rzuca w oczy.
Greku
 
Posty: 20
Dołączył(a): poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 21:18
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1,3
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Fiat 500 wersja USA na EU - problemy

Postprzez marekhans » wtorek, 4 czerwca 2019, 22:56

Mam to samo. Światła przód do przeróbki lub wymiany. Ja wymieniłem. Tylne lewe dolne wymieniasz na eu. W intercarsie zamówisz nowy zastepnik za 84pln. Dalej tarcze zegarów, kodowanie radia, wymiana przełącznika środkowego na ten z włącznikiem p.mgielnych. Najtrudniej ogarnąć zakodowanie funkcji ale wszystko jest do zrobienia. Powodzenia
marekhans
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2019, 15:16
Samochód: BMW F34
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Fiat 500 wersja USA na EU - problemy

Postprzez kj500 » Å›roda, 14 sierpnia 2019, 07:08

marekhans napisał(a):Mam to samo. Światła przód do przeróbki lub wymiany. Ja wymieniłem. Tylne lewe dolne wymieniasz na eu. W intercarsie zamówisz nowy zastepnik za 84pln. Dalej tarcze zegarów, kodowanie radia, wymiana przełącznika środkowego na ten z włącznikiem p.mgielnych. Najtrudniej ogarnąć zakodowanie funkcji ale wszystko jest do zrobienia. Powodzenia

W mojej wersji USA włącznik świateł przeciwmgielnych przednich znajduje się w części klimatronika obok przycisku podgrzewania foteli. Natomiast duży przycisk pod radiem obok włącznika świateł awaryjnych to włącznik ogrzewania szyby.
Jak to ogarnęliście w wersjach z USA? Gdzie zrobiliście włącznik tylnych świateł przeciwmgielnych, a gdzie podgrzewanie szyby w 500 ze stanów?

Ktoś pisał że licznik z EU nie pasuje do USA, to prawda? Wymieniałeś same tarcze czy cały licznik?

Chce wymienić radio na EU bo obecnie na oryginalnym radiu przyciski są bardzo pozdzierane. Czy radio EU będzie działać w wersji z USA? Czy lepiej np. wymienić same przyciski i kodować radio? Udało się komuś w ogóle zakodować radio?
kj500
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2019, 19:04
Samochód: Audi A6
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Fiat 500 wersja USA na EU - problemy

Postprzez marekhans » Å›roda, 14 sierpnia 2019, 12:32

Co do przeciwmgielnych, to można spróbować zamontować panel z takim przyciskiem, tam gdzie powinien być i dalej zakodować opcję programem alfaobd. Jest tam taka opcja. Jeszcze tego nie robiłem.
Radio, to inna sprawa. Wymaga przestrojenia. Ludzie to ogarniajÄ… ale nie jest to tanie. WYmiana radia spowoduje brak sterowania z kierownicy - inne ustawienia kodowania --> kodowanie alfaobd
Wymiana kierownicy - ece i usa mają inne rozłożenie przycisków i pająka pod kierownicą. Nie pasują zamiennie. Można wymienić ale wtedy trzeba kodować i powinno działać. Jeśli chcesz mam praktycznie nową kierownicę.
Licznik - ece i usa mają inaczej rozłożone ikonki. Żeby wymienić trzeba kodować. Mam licznik z ece jeśli chcesz. Ja wymieniłem tarcze na zastępniki ale one są niestety płaskie a nie wypukłe jak w oryginale. Oryginał jest lepszy.
Najlepiej znaleźć kogoś ogarniętego i zajmującego się grupą fiata (alfa, dodge, chrysler, lancia) i wtedy zakoduje Ci co chcesz.
Jeśłi chciałbyś kierę lub licznik, pisz na priv.
Pzdr
marekhans
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2019, 15:16
Samochód: BMW F34
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Fiat 500 wersja USA na EU - problemy

Postprzez Magdar » poniedziaÅ‚ek, 14 czerwca 2021, 17:37

Pozwolę sobie odświeżyć wątek. Jestem posiadaczką Fiata 500 z USA i czeka mnie wymiana łożyska w sprzęgle. Czy może ktoś z posiadaczy amerykańskich fiatów wymieniał już coś związanego ze sprzęgłem i może powiedzieć, czy europejskie części pasują do tych sprowadzonych zza oceanu? Będę ogromnie wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości.
Magdar
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 14 czerwca 2021, 16:27
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Fiat 500 wersja USA na EU - problemy

Postprzez Filip_J » sobota, 14 maja 2022, 10:07

MotoryzacyjnaPasja napisał(a):Dla potomnych mogę przekazać co sam już się dowiedziałem..

Podczas przeglÄ…du silnika:
- Inny filtr oleju niż EU
- Inny filtr powietrza niż EU
- Inny filtr kabinowy niż EU

Wersja USA posiada całkowicie inne zawieszenie przednie:
- Wahacze dolne inne niż EU
- Końcówki drążków kierowniczych inne niż EU
- Stabilizator inny niż EU
- Poduszki górne amortyzatorów inne niż EU

Również hamulce się różnią w USA:
- Tarcze przód i tył pasują z EU
- Klocki są inne zarówno na przodzie jak i tyle niż w EU

Co do radia, jeśli dobierzemy odpowiednie do swojej wersji w aucie (Biorąc pod uwagę, aux, blue&me itd) to będzie pasować P&P tylko trzeba dokupić przejściówkę z wtyczki antenowej Fakra -> ISO kątowe.

Zegary mam w drodze, jak podłączę i sprawdzę co i jak to podeślę dalsze info.

Jakby ktoś potrzebował numery części które użyłem to pisać do MotoryzacyjnaPasja.pl to wygrzebie z faktury, bo aktualnie nie mam pod ręką..

Cześć, byłbyś w stanie podać numery katalogowe tych części, aktualnie borykam się z podobnymi problemami. Kupiłem części europejskie, mam wizytę u mechanika za trzy dni i po przeczytaniu wątku obawiam się, że zakupione część nie będą pasowały, a planuje wymienić rozrząd, wszystkie filtry i oleje, filtr multair i do łącznik stabilizatora.
Pozdrawiam
Filip_J
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 5 maja 2022, 11:11
Samochód: Fiat 500 1.4 Sport 16V
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon