Jak zabezpieczyć nowe - gdzie rdza w starych?

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

Jak zabezpieczyć nowe - gdzie rdza w starych?

Postprzez realgs » sobota, 16 lutego 2019, 22:25

Cześć wszystkim!
Kupujemy nowego Collezione 18' z salonu z zerowym przebiegiem i tu pytanie do Was. Gdzie w Waszych 500tkach najczęściej spotykacie rdzę oprócz końcówki wydechu. Chcę być mądrym Polakiem przed szkodą i myślę o zabezpieczeniu newralgicznych miejsc.

Z tego co widzę to chyba tylne koła lekko wystają za obrys karoserii, więc pierwsze co mi wpadło do głowy to folia ochronna na dolną okolicę nadkola, żeby ochronić przed jakimś odpadającym kamykiem. Myślałem też o oklejeniu folią dolnej części poszycia progów. Tak do widocznej wysokości ~8cm. Wszystko folią przezroczystą, ochronną, do tego przeznaczoną. Pewnie w zakładzie bo nie chce mi się bawić, kiedyś próbowałem przyciemnić szyby w aucie i skończyło się szybko i bez happy endu;)

Czytałem, że sporo 500 rdzewieje od spodu? Prawda? Gdzie? Czy myślicie że stracę gwarancję na cokolwiek jeśli sam zabezpieczę w profesjonalnym zakładzie?

Myślałem też i psiknięciu jakimś środkiem na bazie wosku w newralgiczne profile zamknięte. Jakie są najbardziej narażone wg. Was? Nie chciałoby mi się rozbierać wszystkiego (potem ryzyko, że jakieś zaczepy pójdą + plastiki zaczną trzeszczeć), a wiem, że do niektórych profili zamkniętych jest bajecznie prosty dostęp bez rozbierania niczego.

Auto będzie kilka razy do roku woskowane soft99, więc lakier jako taki będzie miał należytą ochronę.
realgs
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2019, 19:19
Samochód: Fiat 500 Collezione 2018
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Jak zabezpieczyć nowe - gdzie rdza w starych?

Postprzez Piotrt52 » poniedziaÅ‚ek, 25 lutego 2019, 23:34

Myślę, że gnicie podwozia w samochodach tej klasy jest jak najbardziej naturalne (niestety), i trzeba się przed tym zabezpieczać. Od paru lat w swoich samochodach stosuję środki do konserwacji podwozia, testowałem Bolla i Novola i jak najbardziej mogę polecić zapobiegawczo. Masz tego środka różne kolory. ;) Co do utraty gwarancji, nic o tym nie słyszałem, ale konserwację takimi środkami zaczynałem już po okresie gwarancyjnym.
Piotrt52
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lutego 2019, 23:21
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Jak zabezpieczyć nowe - gdzie rdza w starych?

Postprzez biopago » wtorek, 26 lutego 2019, 10:29

Konieczność zabezpieczania podwozia to jakiś mit który może sprawdzał się w w PRL i w latach 90tych.

Miałem punto I. Kiedy miał 10lat nie było żadnych oznak zgnitego podwozia.

Miałem Pandę rocznik 2004. W roku 2016 nie było żadnych oznak zgnitego podwozia. Jedyne co przez ten czas zgniło to tłumik końcowy, osłona sprzęgła i miska olejowa.

Auta miały coroczny przebieg ok 23tys/rok w warunkach miejskich i mieszanych (również w zimę po zasolonych drogach).

PodsumowujÄ…c jak masz nadmiar kasy i czasu to zabezpieczaj ;)
Avatar użytkownika
biopago
 
Posty: 40
Dołączył(a): piątek, 2 września 2016, 12:39
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Jak zabezpieczyć nowe - gdzie rdza w starych?

Postprzez realgs » niedziela, 3 marca 2019, 00:52

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Psiknę więc "woskiem" w niektóre, dostępne i najbardziej narażone profile zamknięte. To ani nie jest dużo zachodu ani nie jest dużo kasy. Kupujemy dość wypasioną wersję 500tki Collezione i chcemy by w rodzinie została jak najdłużej ze wzgl. sentymentalnych. Nie mierzę więc w 10-12 lat a raczej 20, może i więcej. Auto będzie garażowane, dbane (powłoki+cure na lakier regularnie), zastanawiałem się tylko co z podwoziem.
Podsumowując, po gwarancji zobaczę gdzie są pod autem najbardziej narażone na kamienie miejsca i tam zabezpieczę, a póki co profile zamknięte woskiem.
Pozdrawiam serdecznie!
realgs
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2019, 19:19
Samochód: Fiat 500 Collezione 2018
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon