Dzisiaj naprawiłem ... Koszt ...

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

Re: Dzisiaj naprawiłem ... Koszt ...

Postprzez grzeÅ›i joasia » niedziela, 14 października 2018, 15:29

Pozdrawiam. Parę tygodni temu wymieniłem cały rozrząd w 500 '07 118000km.
Komplet Fiat a' 180,16zł w AutoParts + własna robocizna (ok. 3h).
w okolicznych warsztatach cena tylko robocizny od 500zł.
Instrukcja krok po kroku w YT.
ps. stary rozrząd całkiem, całkiem, ale strzeżonego itd.
grześi joasia
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2017, 19:46
Samochód: FIAT 500
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Dzisiaj naprawiłem ... Koszt ...

Postprzez Sapo » poniedziaÅ‚ek, 22 lutego 2021, 12:26

Wymiana wszystkich przewodów / węży/ układu chlodzenia
Relacja z mojej nierównej walki z gumowymi wężami chlodzenia.
Trwałość węźy jest żenująca, bo praktycznie wszystkie się rozpadają po 13 latach. Wymieniałem je po kolei, ale ostatecznie zdecydowałem się na wymianę wszystkich prewencyjne. Ze względu na wspomnianą niską jakość postanowiłem kupić węże specjalistyczne w Tubes Int. - mają duży wybór średnic i rodzajów. Ja wybrałem typ Radiator przeznaczony do układów chłodzenia z glikolem. Po dobraniu średnic i długości wymieniłem prawie wszystkie połączenia gumowe. Zaciski jednorazowe wymieniłem na regulowane, na połączenie z krućcami nałożyłem przed złącze niem klej Aquasure dla gwarancji szczelności. Przy końcówkach nagrzewnicy zrezygnowałem z systemu szybkozłączek.
W zeszłym tyg wymieniłem ostatnią rurę - górne połączenie chłodnicy z blokiem silnika - ponieważ pękła pod zaś jazdy.
Ją jako jedyną zostawiłem, gdyż wydawało mi się, że jej konstrukcja ( splaszczenie i rozszerzenia w srodku dlugości) ma jakieś istotne znaczenie dla pracy układu - okazuję się , że nie ma to żadnego znaczenia poza osłabieniem jej ścianek.
Przecieki zlikwidowane, mam nadzieję na długo
Przykładowa cena tego ostatniego węża 154 zł vs 11 zł Tubes Int. Nie chodzi tu bynajmniej tylko o cene, ale rownież o jakość, ktora jest nieporównywalna, co widać na przekroju węża. Całość kosztów zamknął się w ok.100 zł..plus trochę czasu na dopasowanie i wymianę..łącznie ok. 1 dzień roboczy max.
Historia nieco przydluga, ale może się komuś przyda.
Pozdrawiam -P.
Sapo
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 7 października 2019, 08:30
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Poprzednia strona

Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon