Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie Fiata 500?

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez MarcinM1992 » sobota, 4 kwietnia 2015, 23:24

Proste, zawszę jak jadę zabieram ze sobą dwóch maniaków motoryzacji i niestety fakty są takie, że co bym nie kupował to 50% ogłoszeń dot. samochodów jest przekłamana, niestety takie mamy realia.
MarcinM1992
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 31 marca 2015, 00:55
Samochód: Fiat Punto
Pojemność silnika:: 1.1
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez KrzysiekP » piÄ…tek, 9 października 2015, 12:46

Takie są realia, to fakt, ale wydaje mi się, że kupowanie używanego Fiata jest duuuużo mniej ryzykowne, niż używanego VW, czy (o zgrozo) BMW. Mam dwa, miałem wcześniej jeszcze dwa i jeszcze nie trafiłem na jakąś niespodziewaną minę :) Fiat z wybitym zawieszeniem to mniejszy problem, niż zespawany z trzech kawałków passat z kradzionym silnikiem, albo beta po dachowaniu i pożarze.
KrzysiekP
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 8 października 2015, 18:43
Samochód: Fiat Panda 2012, Palio Weekend 2000
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez astro » wtorek, 17 listopada 2015, 16:11

a warto wgl kupować używanego fiata 500? bardzo mi się podobają,ale w nowy samochód na razie nie będę inwestować :roll: zacząć powoli szukać jakiegoś z drugiej reki, rozejrzeć się za innym samochodem?
astro
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 17 listopada 2015, 16:08
Samochód: Skoda Octavia
Pojemność silnika:: 1.8T
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez gshock » sobota, 5 grudnia 2015, 13:55

My oczywiście polecamy :P
Avatar użytkownika
gshock
Administrator
 
Posty: 417
Dołączył(a): sobota, 23 lutego 2008, 16:44
Lokalizacja: City
Samochód: Audi A3
Pojemność silnika:: 1,9
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez rclmati » poniedziaÅ‚ek, 25 stycznia 2016, 18:33

Witam, jestem zainteresowany kupnem fiacika. Co prawda nastąpi to w czerwcu ale rynek monitoruje juz teraz co by kupic ladna sztuke :) Chcę kupić 500 z pierwszych lat produkcji i z silnikiem 1.2 . Oczywiscie chcialbym 1.4 ale chce wydac na auto 18 tys zl takze malo jak na 500. Chcialbym wiedziec na co zwrocic glownie uwage bo do tej pory przeczytalem tutaj zeby sprawdzic vin co jest oczywiste. Chodzi mi konkretnie o ten model jakie ma wady. Wyczytałem, że 500 mają problemy z korozja do tej pory :(
rclmati
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2016, 18:16
Samochód: Audi A6 C6
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez widmo » poniedziaÅ‚ek, 25 stycznia 2016, 22:30

Poczytaj tu http://www.auto-swiat.pl/uzywane/czy-wa ... -500/z4jhp
Polecam Ci jeszcze fajnego bloga użytkownika 500tki: https://myf500.wordpress.com
Przyjemnej lektury i owocnych poszukiwań życzę ok:;
Avatar użytkownika
widmo
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota, 19 września 2015, 21:24
Samochód: ASX, Fiat 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez rclmati » poniedziaÅ‚ek, 25 stycznia 2016, 23:38

Blog juz czytałem , w sumie jak to Fiat pierdołki , a to elektryka a to cos puka. Miałem kiedys fiata wiec cos o tym wiem. Ale w gruncie rzeczy auto tanie w eksploatacji ?:)
rclmati
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2016, 18:16
Samochód: Audi A6 C6
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez rclmati » wtorek, 26 stycznia 2016, 16:26

http://otomoto.pl/oferta/fiat-500-1-2i- ... ycDjJ.html
http://otomoto.pl/oferta/fiat-500-zarej ... yfFNJ.html
Ten pierwszy jest ladny tylko widze, ze kierownica byla wymienia bo z Abartha jest
rclmati
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2016, 18:16
Samochód: Audi A6 C6
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez widmo » wtorek, 26 stycznia 2016, 22:41

Kierownica w pierwszym raczej zmieniona nie z powodu zużycia. To wersja POP więc nie było tam skórzanej kierownicy, która mogłaby się powycierać. Może był dzwon i zmieniono samą podszkę :!: :?: W 500 Abarth kierownica była wyłącznie ze sterowaniem do audio...
Drugi egzemplarz to równiez golasek, bez klimatyzacji A uwierz mi, że ta naprawdę się przydaje.
Avatar użytkownika
widmo
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota, 19 września 2015, 21:24
Samochód: ASX, Fiat 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez rclmati » wtorek, 26 stycznia 2016, 23:28

Oj nie zauważyłem. Bez klimatyzacji nie wyobrażam sobie auta. Ona musi byc w samochodzie. Lepiej by było trafić na wersje lounge no ale zobaczymy co sie trafi. Jedynie klima musi byc :) jestem ciekaw jak auto sie prowadzi , obawiam sie ze przesiadka z A6 bedzie dosyć ciężka :)
rclmati
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2016, 18:16
Samochód: Audi A6 C6
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez widmo » Å›roda, 27 stycznia 2016, 07:35

Pojeździj kilka dni w bagażniku swojej A6 a wtedy przesiadka nie będzie już tak drastyczna :Q
Avatar użytkownika
widmo
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota, 19 września 2015, 21:24
Samochód: ASX, Fiat 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez rclmati » Å›roda, 27 stycznia 2016, 08:49

Autko bedzie dla mojej połówki także ja bede nim sporadycznie jezdzil. Z tego co zdarzylem sie zorientować jakis poważnych usterek Fiat nie ma prócz problemow z elektryka ( czujnik temperatury ) oraz odpadających klamek.
Patrze jeszcze na mini, fiesty, mazdy 2 ale Fiat wygrywa pod względem wyglądu, rocznika i kosztów eksploatacji,
Ktore sa bardzo niskie. Rozrząd z pompa wody troche ponad 200 zł :Q
rclmati
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2016, 18:16
Samochód: Audi A6 C6
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez PawelR2 » wtorek, 27 wrzeÅ›nia 2016, 20:10

Chyba większość już jest. Ja mam fiata z 2007 roku i jeszcze się dobrze trzyma. Ale w tamtym tygodniu wygrałem więc chyba kupię jakieś nowe autko w końcu
PawelR2
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 27 września 2016, 20:05
Samochód: bmw
Pojemność silnika:: 1.8
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez Drons » niedziela, 2 października 2016, 11:07

Przed zakupem warto przyjrzeć sie blacharce. Mechanicy w naszym kraju bez problemu poradzą sobie z usterkami mechanicznymi, ale problemy z korozją mogą być dla nowego użytkownika dużo większym kłopotem. Fita 500 ma skłonność do korozji (tej w głąb blachy jak i korozją lotną na lakierze) więc warto wiedzieć czy samochód był garażowany i jak często był woskowany. Warto wypytać o małe usterki typu wyrywające się klamki (fiat ma od groma małych wad które łatwo usunąć, ale im więcej naprawił ich stary właściciel tym mniej będzie musiał nowy :p ). Fiat 500 powinien być często serwisowany ( szczególnie silniki benzynowe) a głównie jeżdżą nim kobiety, które u mechanika chcą zapłacić jak najmniej... więc przez sprzedażą warto warto sprawdzić stan oleju (fiaty lubia palić olej wieć jeśli na bagnecie niema ani kropli oleju to wiadomo jak o auto dbano) stan filtra powietrza ( jeśli jest w fatalnym stanie znaczy że właściciel nie dbał o takie sprawy). ZAWIESZENIE obowiązkowo całe trzeba sprawdzić, jak już napisałem autko jest typowym autem kobiety, a gdy kobieta się śpieszy to dziury na drodze nie mają znaczenia... zawieszenie jest co prawda tanie, ale jest dobrym argumentem do zbicia ceny :)
Drons
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2015, 08:48
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez Qnisko » czwartek, 6 października 2016, 00:19

Fiat 500 rdzewieje? To chyba z moim jest coÅ› nie tak ;)

Drons napisał(a):Przed zakupem warto przyjrzeć sie blacharce. Mechanicy w naszym kraju bez problemu poradzą sobie z usterkami mechanicznymi, ale problemy z korozją mogą być dla nowego użytkownika dużo większym kłopotem. Fita 500 ma skłonność do korozji (tej w głąb blachy jak i korozją lotną na lakierze) więc warto wiedzieć czy samochód był garażowany i jak często był woskowany. Warto wypytać o małe usterki typu wyrywające się klamki (fiat ma od groma małych wad które łatwo usunąć, ale im więcej naprawił ich stary właściciel tym mniej będzie musiał nowy :p ). Fiat 500 powinien być często serwisowany ( szczególnie silniki benzynowe) a głównie jeżdżą nim kobiety, które u mechanika chcą zapłacić jak najmniej... więc przez sprzedażą warto warto sprawdzić stan oleju (fiaty lubia palić olej wieć jeśli na bagnecie niema ani kropli oleju to wiadomo jak o auto dbano) stan filtra powietrza ( jeśli jest w fatalnym stanie znaczy że właściciel nie dbał o takie sprawy). ZAWIESZENIE obowiązkowo całe trzeba sprawdzić, jak już napisałem autko jest typowym autem kobiety, a gdy kobieta się śpieszy to dziury na drodze nie mają znaczenia... zawieszenie jest co prawda tanie, ale jest dobrym argumentem do zbicia ceny :)
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakup używanego FIATA 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon