fiat 500 a foteliki dziecięce

Forum Fiat 500, C, S, L, X & Abarth

fiat 500 a foteliki dziecięce

Postprzez marcinboro » piÄ…tek, 24 maja 2013, 01:01

Mam pytanie do użytkowników 500-tki - Mam i Ojców.
Jak wygląda kwestia przewozu dzieci w aucie - interesuje mnie kwestia montażu fotelików.
Czy wszystkie 500-tki mają isofix, czy też jest to element wyposażenia dodatkowego ?
Czy w każdej 500-tce jest możliwość wyłączenia poduszki na miejscu pasażera z przodu ?
Jak wygląda w praktyce korzystanie z auta w sytuacji gdy zamontujemy foteliki z tyłu ? Czy przewóz dzieci jest dla nich komfortowy ? Wiadomo, że wszystko się da załatwić, ale nikt nie chce wozić dzieci niczym sardynki w puszce :Q
Pytam pod kątem możliwości przewożenia dwójki dzieci w 500-tce (wiek 4 lata i jeden rok). Oczywiście na krótkich trasach, kilkukilometrowych z domu do przedszkola, itp.
Czy siÄ™ da, itp.
Z góry dziękuję za opinie.
Pozdrawiam serdecznie !
marcinboro
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 24 maja 2013, 00:52
Samochód: Subaru
Pojemność silnika:: 3000
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: fiat 500 a foteliki dziecięce

Postprzez P1jawa » piÄ…tek, 24 maja 2013, 18:48

Ojcem (jeszcze na szczęście) nie jestem, mamą tym bardziej :mrgreen:
..ale już parę razy w 500 woziłem z tyłu na fotelikach swojego chrześniaka i jego siostrzyczkę (teraz 6 i 4 lat), nawet na 100-kilometrowej trasie. Zawsze można było się swobodnie usadowić i maluchom nie brakowało raczej miejsca. Także na kilkukilometrowych trasach, problemów tym bardziej nie będzie. Oczywiście standardowy z usadzeniem ich z tyłu - jednak w samochodzie 4-drzwiowym byłoby to łatwiejsze, ale każdy wie, że 500 aż tylu drzwi nie ma ;)
Co do isofixów i możliwości wyłączenia poduchy z przodu - wydaje mi się, że to standard w każdej 500.
Avatar użytkownika
P1jawa
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2009, 22:17
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: fiat 500 a foteliki dziecięce

Postprzez marcinboro » piÄ…tek, 24 maja 2013, 22:43

Dziękuję za opinię i zachęcam do prokreacji :Q Dzieciaki dają w kość, ale poza tym to wspaniała sprawa...
Mam świadomość, że wpakować te dzieciaki za tylne siedzenie, to wyzwanie :Q Czterolatek wejdzie sam, ale mała (trochę ponad roczek) będzie potrzebować pomocy.
Ale czuję się uspokojony, że jak już siedzą, to jest OK.
Pamiętam, że jak oglądałem 500-tkę w salonie, to ciężko chodził fotel, ale zakładam, że z czasem się wyrabia.
Czyli można zakładać, że dzieciaki dadzą radę.
marcinboro
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 24 maja 2013, 00:52
Samochód: Subaru
Pojemność silnika:: 3000
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: fiat 500 a foteliki dziecięce

Postprzez Mobilna » sobota, 1 czerwca 2013, 10:43

Nie ma żadnego problemu, każde auto jest przystosowane do montowania fotelików i musi to być z pełnym komfortem dla dzieci.
Mobilna
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2013, 10:35
Samochód: fiat
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: fiat 500 a foteliki dziecięce

Postprzez vyciorle7V » wtorek, 4 lutego 2014, 21:21

Co do isofixu ja bym nie przykładał tak do tego wielkiej uwagi jest to może wygodne ale przecież każdy fotelik można zamontować bez tego ustrojstwa i tez bedzie bezpieczny:)
vyciorle7V
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 2 lutego 2014, 22:35
Samochód: 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: fiat 500 a foteliki dziecięce

Postprzez Roswell » poniedziaÅ‚ek, 1 wrzeÅ›nia 2014, 17:23

marcinboro napisał(a):Czy wszystkie 500-tki mają isofix, czy też jest to element wyposażenia dodatkowego ?


Nie wszystkie.

marcinboro napisał(a):Czy w każdej 500-tce jest możliwość wyłączenia poduszki na miejscu pasażera z przodu ?


Tak jest taka możliwość, wykonuje się to z menu przy zegarach.


marcinboro napisał(a):Jak wygląda w praktyce korzystanie z auta w sytuacji gdy zamontujemy foteliki z tyłu ? Czy przewóz dzieci jest dla nich komfortowy ? Wiadomo, że wszystko się da załatwić, ale nikt nie chce wozić dzieci niczym sardynki w puszce :Q
Pytam pod kątem możliwości przewożenia dwójki dzieci w 500-tce (wiek 4 lata i jeden rok). Oczywiście na krótkich trasach, kilkukilometrowych z domu do przedszkola, itp.
Czy siÄ™ da, itp.
Z góry dziękuję za opinie.
Pozdrawiam serdecznie !


Tylko raz przewoziłem na trasie 2*100km, użyszkodnik nie narzekał ;)
Roswell
 
Posty: 65
Dołączył(a): sobota, 13 lipca 2013, 14:02
Lokalizacja: Ustroń
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 0.9T + 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: fiat 500 a foteliki dziecięce

Postprzez LeonZawodowiec » poniedziaÅ‚ek, 20 kwietnia 2015, 23:51

Foteliki sÄ… uniwersalne.
Avatar użytkownika
LeonZawodowiec
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 23:44
Samochód: fiat 500, Audi A3
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: fiat 500 a foteliki dziecięce

Postprzez leroy_anabel1 » piÄ…tek, 5 czerwca 2015, 08:16

ja nie mialem problemu z montazem fotelika, a i same podróże chyba były dla dziecka wygodne.
leroy_anabel1
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 3 czerwca 2015, 13:25
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: fiat 500 a foteliki dziecięce

Postprzez talka815 » poniedziaÅ‚ek, 8 czerwca 2015, 19:29

Dzieci nie narzekają w fotelikach w fiaciku, więc raczej nie jest to problemowe.
talka815
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 27 maja 2015, 12:13
Lokalizacja: Poznań
Samochód: opel
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: fiat 500 a foteliki dziecięce

Postprzez KasiaF » Å›roda, 15 maja 2019, 13:54

Większość fotelików jest uniwersalna. Polecam takie marki jak Maxi Cosi, Concord, Joie. U nas jak najbardziej sie sprawdzały i testowaliśmy je w wielu konfiguracjach. Zawsze kupowaliśmy foteliki tutaj: emaluszek mają atrakcyjne ceny i szeroki wybór.
KasiaF
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 15 maja 2019, 13:40
Samochód: Fiat Tipo
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: fiat 500 a foteliki dziecięce

Postprzez Muszka » wtorek, 23 lipca 2019, 12:16

Razem z Żoną od dłuższego czasu myśleliśmy o 500 i niedawno udało nam się temat zrealizować. Jestem zadowolony ile miejsca mają moje dzieci (5 i 6 lat) siedząc z tyłu. Nawet ja za kierownicą mam wygodę a między fotelem a kolanem dziecka, siedzącego w foteliku, pozostaje miejsce o szerokości dłoni. dla porównania w alfa romeo brera musiałem uciekać z fotelem do przodu aby młodzież w ogóle się zmieściła. Auto ma nam słuzyć, a właściwie żonie jako daily; zawieść dzieci do przedszkola, dojazd do pracy i codzienne zakupy. Na grubsze wyprawy mam stare X3. Prędzej nie zdecydowaliśmy nie na zakup fiata, gdyż sporadycznie dzieciaki używały jeszcze wózka, dodam że jest to wózek bliźniaczy typu tandem, więc 500-ka odpadała. Obecnie dzieci chodzą zawsze na własnych nogach, zapinają się w pasy same więc nie ma problemów z komfortem i w takiej konfiguracji polecam każdemu ten samochodzik. Pozdro
Muszka
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 23 lipca 2019, 11:37
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Forum Główne Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon