Przymiarka do zakupu nawgacji gps

Miejsce gdzie można wymieniać się doswiadczeniami i wiedzą o urzadzeniach NAVI oraz CB w Fiacie 500

Przymiarka do zakupu nawgacji gps

Postprzez solb » niedziela, 27 grudnia 2009, 17:39

Witam serdecznie.

W najbliższym czasie zamierzam wyposażyc 5oo w urządzenie gps. Jako że nigdy nie miałem bliskiej styczności z ową tematyką zwracam się do Was (bardziej obeznanych) z prośbą o pomoc.
Proszę podzielcie się waszymi doświadczeniami z nawigacją. Jakich marek unikac, na co zwracac szczególną uwagę itp.
Mile widziane linki z allegro.

Moje preferencje:

- mapa Polski

- cena do 500 zł

- możliwie duży wyświetlacz > 4 cale

- wejście na karty pamięci (możliwie dużo GB)

- dodatkowe funkcję będą dodatkowym atutem

michał
Avatar użytkownika
solb
 
Posty: 284
Dołączył(a): poniedziałek, 6 października 2008, 21:57
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
Samochód: F500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Przymiarka do zakupu nawgacji gps

Postprzez solb » sobota, 2 stycznia 2010, 18:09

Nie pomagacie mi, nie pomagacie :-( . Więc może zapytam inaczej.

Czy warto wybrac:
http://allegro.pl/item863187356_nawigac ... ratis.html

Cena jest bardzo zachęcająca, 5 cali przemawiają na tak.

Kto miał do czynienia z MapaMap :?:
Avatar użytkownika
solb
 
Posty: 284
Dołączył(a): poniedziałek, 6 października 2008, 21:57
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
Samochód: F500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Przymiarka do zakupu nawgacji gps

Postprzez P1jawa » sobota, 2 stycznia 2010, 21:19

Moje do-czynienia z MapaMap zawsze były takie, że kto ją miał, prosił mnie o pomoc.
Tzn nie chcę nic sugerować, ale dobrym patentem jest kupić navi z MapaMap (stosunkowo tanie), a potem znaleźć z 'innego źródła' Automapę. I śmiga pięknie 8-)
Avatar użytkownika
P1jawa
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2009, 22:17
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Przymiarka do zakupu nawgacji gps

Postprzez thebartol » poniedziaÅ‚ek, 4 stycznia 2010, 14:51

Miałem styczność z MapyMap i odradzam, mapa była zainstalowana w taniej nawigacji Akira 512, pokrycie mapa ma słabe, zwłaszcza w mniejszych miastach, po wrzuceniu karty SD z Automapą można było z nawigacji normalnie korzystać. No chyba, że od tamtego czasu w MapyMap coś zmieniło się na lepsze. Wg mnie mapa jest najważniejsza, a co do linkowanego urządzonka to wygląda ładnie, wyświetlacz duży, na SirfieIII powinna być dokładna i się nie gubić. Zimny start pewnie też nie za długi. Tylko ten zbędny bajer nadajnika radiowego, ciekawe o ile podnosi cenę urządzenia, no chyba, że muzyki w aucie nie słuchasz tylko same komunikaty z nawigacji.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Przymiarka do zakupu nawgacji gps

Postprzez solb » sobota, 27 marca 2010, 18:40

Po wielu namysłach, zakupiłem to:lark 50.2. Jestem po kilku dniach testowania. Wgrana mapamap jest zbyt uboga w bazę adresową. Teraz zainwestowałem w automapę i nie mam najmniejszych problemów. Samo urządzenie jest solidnie wykonane; głośnik jest wystarczający; ekranik 5 cali dobrze reaguje na dotyk. Jedynym mankamentem jest krótki uchwyt - nawigacja siedzi głęboko w desce, przy ostrym słońcu niewiele widać.
Avatar użytkownika
solb
 
Posty: 284
Dołączył(a): poniedziałek, 6 października 2008, 21:57
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
Samochód: F500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Nawigacja / CB Radio Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon