chiptuning 1.4 100 KM na 120 KM możlwe???

Chcesz upiększyc swoje auto? A może pochwalić się przeprowadzonymi zmianami w Fiacie 500? Tu możesz to zrobić

chiptuning 1.4 100 KM na 120 KM możlwe???

Postprzez milo222 » wtorek, 10 kwietnia 2012, 23:01

Jako że wiosna za pasem i drogi suche a koni zawsze mało przeszukałem internet i chyba każde możliwe forum fiata 500 - znam już różne sposoby na podniesienie mocy w silniku 1.4 te tanie i te drogie jednak niespodzianką dla mnie było przypadkowe natknięcie się na stronę http://vtech.pl/jak-oszczedzac-paliwo-i-zwiekszyc-moc-fiat-panda-ekotuning-chiptuning zgodnie z informacjami dalszymi z silnika 1.4 100 km robią 120 KM http://vtech.pl/katalog/chip-tuning-Fiat-500.html

może spotkał się ktoś już z robionym przez nich silnikiem - chipowałem audi i ze 163 zrobiono prawie 190 wiem jakie były przeszkody i wiem że taki skok możliwy był dzięki turbo a tutaj jest wolnossąca jednostka i skok o 20 % mocy wydaje mi się nierealny. Niestety w sieci jest kilka nieprzychylnych opinii na temat vtech ( nie znam ich wiec nie potwierdzam i nie zaprzeczam) i to też stawia całą spraw w niezbyt różowym świetle ...?!?!?
milo222
 
Posty: 33
Dołączył(a): wtorek, 27 grudnia 2011, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: chiptuning 1.4 100 KM na 120 KM możlwe???

Postprzez damianx » Å›roda, 11 kwietnia 2012, 09:43

potraktuj to jako tylko ciekawostkę,to co na stronie to tylko maksymalnie ,i skracające żywotnośc jednostki.
to takie coÅ› jak marketowe ceny juz od.....

ja swoje auta zawsze tuninguje mechanicznie...

i nigdy sam "wirus" nie podnosił parametrów silnika o 20 %

miałem seicento sporting 1.1 z finalną mocą 75 km i 105 nm
zakres prac aby to osiągnąć to obróbka głowicy ,inny wałek, inny kolektor(ss 4-2-1) jak i cały wydech ,inny dolot, program,oczywiscie można byo zrobić więcej ale szkoda silnika jak i krzywe mocy i momentu by sie popsuły a były jak na ten silnik całkiem płaskie i jechał już chwilkę ponad 2000 rpm.

fiat 500 1,2 moc obecna 81km i 120 nm poprawa głowicy inny wałek i przepustnica.
program może dodałby troszkę więcej ,kto wie może kiedyś podejdę do tematu.

obecnie A500 moc startowa 146km i 210nm po wirusie 165 km i 240 nm ,mogło być więcej ale T by było na granicy a i tak w szczycie ładuje 1,25 bara gdzie max graniczne to 1,4 b potem jest czerwone pole.

mam kolegę który też ma A500 i on po zmiane dolotu i całego wydechu oraz wirusku ma raptem 176km i 265 nm i musi lać tylko noPb98+.

w Twoim przypadku może się okazać tak jak w moim że moc jest wyższa niż deklarowana albo może być całkiem odwrotnie.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: chiptuning 1.4 100 KM na 120 KM możlwe???

Postprzez milo222 » Å›roda, 11 kwietnia 2012, 11:55

no właśnie to co napisałeś budzi moje największe wątpliwości - dalsze szukanie wskazuje na chipowanie i uzyskanie od 10-14 KM przez inne firmy a tu 20 KM. Sam dobrze pamięam ile roboty było w putno 1.2 75KM aby uzyskac dodatkowe kuce stąd też uzyskanie 20 KM z samego czipa jest dla mnie odrobine nierealne przy wolnosącym

swoja drogą można przeszczepić do 1.4 wałek od innego fiata z pozytywnym skutkiem ??? czy pozostaje tylko chojnacki co do którego też nie mam przekonania ???

Dolot to obowiązek i zapewne będzie to CDA BMC , wydech hymmmm droga sprawa choć ostatnio wyczytałem na zagranicznym forum pozytywną opinie dot. uzywania w 1.4 wydechu od abartha jednak nie poparte jeszcze wynikiem na hamowni więc za szybko by się decydować
milo222
 
Posty: 33
Dołączył(a): wtorek, 27 grudnia 2011, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: chiptuning 1.4 100 KM na 120 KM możlwe???

Postprzez damianx » Å›roda, 11 kwietnia 2012, 13:26

o chojnackim moco nie myśl traktuj go jako ostatecznośc (ostatnio się mocno opuscił w jakości i rzetelności prac)

wałek inny to tylko catcams lub podobny jak wogóle jest do tego silnika...a cena jego to pewnie z 2k jak nie lepiej.

nie wiem jaką średnicę ma do 1,4 ale w abarth masz seryjnie 57 ,więc jak odetkasz to można i poprawić ale też i pogorszyć,na pewno zrobić dolot zmodyfikować wydech i pod to program i będzie na pewno lepiej.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: chiptuning 1.4 100 KM na 120 KM możlwe???

Postprzez milo222 » czwartek, 12 kwietnia 2012, 08:03

co do jakości trudno mi powiedzieć cokolwiek odnośnie rzetelności niestety chojnacki nigdy nie był z górnej półki i ciągnie to się za nim za czasów kiedy jeszcze jeździłęm cinquecento wiec ho ho

Rzucanie się na wałki catcams za 2 k do jazdy codzienne jest bezsensu tym bardziej iż samchód żony, pozostanę przy dolocie może wydech i chip zobaczymy co z tego wyjdzie


W A500 macie doloty CDA BMC czy jakieÅ› inne ???
milo222
 
Posty: 33
Dołączył(a): wtorek, 27 grudnia 2011, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: chiptuning 1.4 100 KM na 120 KM możlwe???

Postprzez damianx » czwartek, 12 kwietnia 2012, 10:15

Nie z tych co znam nikt nie rzucił się na dedykowany induction kit bo szkoda kasy dla niewielkiego zysku
cena ponad 1k to trochÄ™ sporo za filterek.

większośc używa dedykowanej wkładki BMC od wersji SS i jest spora poprawa a cena nieznaczna.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: chiptuning 1.4 100 KM na 120 KM możlwe???

Postprzez milo222 » czwartek, 12 kwietnia 2012, 11:05

dzięki - zatem pozostaje mi powrócić do planu pierwotnego i zlecić teściowi wyspawanie dolotu takiego jak ten

Obrazek

lub Obrazek
milo222
 
Posty: 33
Dołączył(a): wtorek, 27 grudnia 2011, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Powrót do Tuning Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon