komputer pokładowy - błędne wskazania

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

komputer pokładowy - błędne wskazania

Postprzez MZukos » poniedziaÅ‚ek, 13 maja 2013, 08:48

Witam - jestem tu nowy, od niedawna mam 500-tkę - piękne autko, żona zachwycona, ja też oko na nim wieszam z przyjemnością .. taki maluch z duszą

do rzeczy - kupiłem używkę z 2009 r. , 1,2 benzynka - niby wszystko gada, ale komputer pokazuje głupoty jeśli chodzi o spalanie

zatankowałem pod korek, zresetowałem komputerek i jakiś czas później, po zapaleniu się rezerwy pojechałem zatankować ponownie - zatankowałem 30 l. znów pod korek, a że na pierwszym baku przejechane ok 450 km. ( tylko miasto ) na 30 litrach to wychodzi, że spalił ok. 6,6 l. na 100 km.

a co pokazuje komputer ? średnie spalanie ponad 18 l. ( osiemnaście !!! ) na 100 km. - bzdura ewidentna

ktoś tak ma ? można coś z tym zrobić ?
w samej jeździe to nie przeszkadza, ale skoro jest to wolałbym żeby działało jak należy, przynajmniej mniej więcej

pozdrawiam
MZukos
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 13 maja 2013, 08:32
Samochód: fiat 500
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: komputer pokładowy - błędne wskazania

Postprzez damianx » poniedziaÅ‚ek, 13 maja 2013, 14:47

Jak jesteś z warszawy i okolic to możemy na najbliższym spocie podłączyć auto do kmpa i zobaczyć w czym problem.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: komputer pokładowy - błędne wskazania

Postprzez sinlo0zak » poniedziaÅ‚ek, 12 maja 2014, 10:51

Prawdopodobnie ustawione masz w opcjach komputera ile kilometrów możesz przejechać na litrze. Zmień sobie na l/km :) Pozdrawiam
sinlo0zak
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 13:54
Samochód: 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon