kontrolka czerwonej kierownicy

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

kontrolka czerwonej kierownicy

Postprzez magdalena1301 » sobota, 16 marca 2013, 14:16

Witam :) Mam problem ... kupilam fiata 500, rok 2008, wszystko super, ale swieci się czerwona kontrolka kierownicy przy zapalaniu samochodu, po przejechaniu jakiegos dystansu kontrolka gaśnie. W ASO 'postraszyli' mnie , że to powazna usterka i naprawa moze wyjsc około 6000 zł ;/ . Wspomaganie działa bez zarzutu , wręcz idealnie.Na innych forach czytałam ze w czasie zimy innym tez sie zdarzała taka usterka, ale pozniej znikała.

pomocy.
magdalena1301
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 16 marca 2013, 14:10
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: kontrolka czerwonej kierownicy

Postprzez P1jawa » sobota, 16 marca 2013, 23:56

Tak, czujnik gdzieś podchodzi wilgocią i stąd kontrolka. Jeśli nic nie dzieje się ze wspomaganiem, to nie ma się co martwić. Ja mam tak od dwóch zim i nic absolutnie się złego nie stało.
Ostatnio kupowałem bratu wspomaganie do grande punto (pracującego na nauce jazdy), tam siadło po 250kkm, ale i wykorzystanie go było zupełnie inne niż w 'cywilnym' samochodzie. Koszt z montażem był niższy niż 1000zł. Więc nie martw się, a przypowieść o 6000zł możesz potraktować jako bajkę.
Avatar użytkownika
P1jawa
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2009, 22:17
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: kontrolka czerwonej kierownicy

Postprzez Qnisko » niedziela, 17 marca 2013, 08:22

W moim F500 też z 2008r też się pojawia ta kontrolka. Pojawiła się zimą. Będąc w ASO Fiat zapytałem się na częściach czy znana jest ta usterka panu sprzedawcy i powiedział, że to prawdopodobnie czujnik kąta skrętu wraz z jakimś mocowaniem za ok 2500 pln :Q
Kontrolka raz świeci a trzy razy nie świeci ;) Póki co trzeba jeździć, może pojawi się niebawem jakiś manual ;)
PS: u mnie jak się świeci to brak wspomagania --:-
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: kontrolka czerwonej kierownicy

Postprzez P1jawa » niedziela, 17 marca 2013, 09:22

O, to już poważniejszy problem --:- U mnie wspomagania nie było tylko raz - przy -25*C, ale to nic dziwnego - bardzo zimno, więc prąd oszczędzał. Z tego co rozmawiałem ze znajomym mechanikiem-elektrykiem, to przynajmniej w sytuacji, gdy sama kontrolka się pojawia, a wspomaganie działa, trzeba zlokalizować i przejrzeć/oczyścić styki na kabelkach od sterowania wspomaganiem będących nie-w-kabinie (narażonych na działanie czynników zewnętrznych) i problem zniknie.
Avatar użytkownika
P1jawa
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2009, 22:17
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: kontrolka czerwonej kierownicy

Postprzez damianx » wtorek, 19 marca 2013, 11:13

Info dla wszystkich odnośnie kontrolki układu wspomagania kierownicy i informacji na desce.

Objawy te świadczą nie tyle o awarii bądź uszkodzeniu (w większości przypadków)układu wspomagania ,tylko o niskim poziomie naładowania akumulatora ,i występuje zazwyczaj zimą i jak auto jest użytkowane sporadycznie.

Jest to normalny objaw i nie ma się co przejmować.
Zazwyczaj po chwili można wyłączyć auto zapalić jeszcze raz i ikonka zgaśnie.

W ekstremalnych przypadkach możemy nawet mieć komunikat że abs .....i inne też są nie do użycia.

Po prostu w momencie zapłonu napięcie chwilowe na akumulatorze spada do tak niskiej wartości że komputer odcina wszystko to co nie potrzebuje w tym momencie prądu ,co skutkuje takimi anomaliami.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: kontrolka czerwonej kierownicy

Postprzez P1jawa » wtorek, 19 marca 2013, 13:09

@damianx, a przypadkiem przy niskim stanie akumulatora komputer nie odetnie rzeczywiście CAŁEGO wspomagania, jak w przytoczonym przeze mnie przypadku? Jaki sens ma wyświetlenie samej kontrolki, jak wspomaganie działa? --:-
Avatar użytkownika
P1jawa
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2009, 22:17
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: kontrolka czerwonej kierownicy

Postprzez damianx » środa, 20 marca 2013, 10:14

Bo to działa troszkę dziwnie i sam nie bardzo pojmuję tego działania.

Ja miałem zasadniczo dwa różne zachowania.

1. Zapalam auto i od razu wywala błąd wspomagania ,następuje zapłon silnika.
2. Zapalam auto ,następuje zapłon silnika ,i po jakichś 5 sek. wywala błąd wspomagania.

oczywiście w każdej sytuacji mimo info o błędzie i palącej się kontrolki wspomaganie działa,
po zgaszeniu i ponownym odpaleniu brak problemów.


ps.to odcięcie zasilania w trakcie rozruchu jest chwilowe i nie powoduje permanentnego wyłączenia urządzeń , ale body to wychwytuje i mamy potem choinkę na szafie. Pamiętajcie mamy szynę CAN która to jest dość wolna i nie ma zbyt dużej przepustowości.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: kontrolka czerwonej kierownicy

Postprzez natter » czwartek, 21 marca 2013, 21:42

Dokładnie jak damianx prawi, nawet zautomatyzowana ręczna skrzynia blokuje samochód
natter
 
Posty: 63
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 19:54
Lokalizacja: Polska
Samochód: Szary
Pojemność silnika:: 1.6
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: kontrolka czerwonej kierownicy

Postprzez damcar » piątek, 3 stycznia 2014, 10:10

damianx - jak zwykle kopalnia wiedzy, uspokoiłeś mnie , auto stało 5 dni i także zapaliła się czerwona kiera a wszystko działało. Po ponownym odpaleniu wszystko gra - akumulator ma już 5 lat więc tu może być przyczyna.
damcar
 
Posty: 79
Dołączył(a): środa, 22 lutego 2012, 22:22
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Gryfice
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1,3 jtd 75 ps
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: kontrolka czerwonej kierownicy

Postprzez natter » piątek, 3 stycznia 2014, 22:03

Tak na marginesie rozmowy. Ile wg Was może kosztować żarówka podświetlenia biegów w automatycznej skrzyni?? Markę i model podam później. Pytam o ceny w ASO.
natter
 
Posty: 63
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 19:54
Lokalizacja: Polska
Samochód: Szary
Pojemność silnika:: 1.6
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: kontrolka czerwonej kierownicy

Postprzez damianx » wtorek, 7 stycznia 2014, 16:01

A to co krasnoludki pracujące w skrzyni potrzebują światła ?
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: kontrolka czerwonej kierownicy

Postprzez natter » środa, 8 stycznia 2014, 09:43

Chodzi mi o konsolę tej skrzyni. Co do krasnoludków, to zapewne takowe tam są, chociaż, ze względu na cenę tej żarówki powinny nazywać się gnomy. Hehehhehe
natter
 
Posty: 63
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 19:54
Lokalizacja: Polska
Samochód: Szary
Pojemność silnika:: 1.6
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon