Drążek zmiany biegów

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

Drążek zmiany biegów

Postprzez bartuzi » niedziela, 11 marca 2012, 16:43

Witam,

Mam problem z drążkiem zmiany biegów. Plastikowy pierścień który znajduje się w osłonie/ mieszku drążka; pękł co powoduje przy zmianie biegów wypadaniem z obudowy. Jedyne co widze na allegro to kompletne drążki. Czy można kupić osłonę wraz pierścieniem lub sam pierścień ?. Jakoś mi nie po drodze kupować drażek za dwie stówy pewnie w gorzym stanie niż moj tylko ze wzgledu na rzecz która powinna kosztować kilkanaście złotych. Dzieks za pomoc.
bartuzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 11 marca 2012, 14:03
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: Drążek zmiany biegów

Postprzez damianx » poniedziaÅ‚ek, 12 marca 2012, 10:47

żebyś się nie zdziwił jak ten drobny plastikowy pierścień będzie kosztował w ASO podobnie jak cały mechanizm na allegro.

myślę że jak podzwonisz po sprzedawcach z allegro z całym mechanizmem to któryś na pewno odsprzeda Ci tylko to co potrzebujesz.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Drążek zmiany biegów

Postprzez bartuzi » poniedziaÅ‚ek, 12 marca 2012, 11:00

Właśnie zadzwoniłem do ASO plastikowy pierścień jest integralną częścią ze skórzaną osłoną koszt 270 zł + koszt wymiany :(. Oczywiście szans na wymianę gwarancyjną nie ma szans.
bartuzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 11 marca 2012, 14:03
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Drążek zmiany biegów

Postprzez marek500 » poniedziaÅ‚ek, 12 marca 2012, 12:36

Witam,
W 500 mojej żony jest to samo po 'zimie' :( Z tego co zauważyłem to ten 'pseudo skórzany' mieszek jaki osłania dźwignię zmiany biegów, pod wpływem ujemnej temperatury tak twardnieje że plastikowe zaczepy trzymające całą tę osłonę z pierścieniem się wyłamują.. Jedna wielka porażka. Jedyne wyjście jakie widzę tutaj to szukanie tego gdzieś z samochodów na części, skoro ASO sprzedaje to razem z całym mechanizmem ???
marek500
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 3 listopada 2008, 10:44
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiat 500 1.2 Lounge
Pojemność silnika:: 1200
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Drążek zmiany biegów

Postprzez rod195 » piÄ…tek, 22 lutego 2013, 18:46

raczej tylko cały drążek będzie na sprzedaż
rod195
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 16:43
Samochód: Fiat stilo
Pojemność silnika:: 1.9
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Drążek zmiany biegów

Postprzez leon » czwartek, 7 marca 2013, 18:12

Posiadam taki drążek całkowicie nowy , nigdy nie był montowany w aucie ,gałka wraz z mieszkiem jest skórzana ,jeżeli chcesz to możemy się dogadać co do tego drążka .
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Drążek zmiany biegów

Postprzez bartuzi » sobota, 17 sierpnia 2013, 15:25

Witam,

Sorki ze dopiero teraz. Problem rozwiązałem bezkosztowo ( 2 piwka). Pierścień plastikowy wyciągnąłem z mieszka, nie ma z tym problemu. Pierścień skleił kolega, który pracuje przy naprawach plastików, kompozytów. Póki co temat nie wrócił przez rok, zobaczymy co przyniesie kolejna zima.
bartuzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 11 marca 2012, 14:03
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Drążek zmiany biegów

Postprzez Voytheck » wtorek, 2 czerwca 2015, 17:58

bartuzi napisał(a):Właśnie zadzwoniłem do ASO plastikowy pierścień jest integralną częścią ze skórzaną osłoną koszt 270 zł + koszt wymiany :(. Oczywiście szans na wymianę gwarancyjną nie ma szans.

Taką integralną że zwykłą opaską kablową jest ściśnięta z owym "kieliszkiem"
Avatar użytkownika
Voytheck
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 31 marca 2015, 13:38
Samochód: Fiat 500, Lancia Phedra, Fiat Barchetta
Pojemność silnika:: 1,3
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Drążek zmiany biegów

Postprzez marta » poniedziaÅ‚ek, 14 grudnia 2015, 21:32

Są w sprzedaży same ramki plastikowe.Cena w salonie /sklep/-53 zł ,na allegro-65 zł+wysyłka
marta
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 30 listopada 2015, 18:52
Samochód: fiat 500
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon