Piszczenie i zgrzyty tylna kanapa - strona pasażera

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

Piszczenie i zgrzyty tylna kanapa - strona pasażera

Postprzez damcar » wtorek, 6 marca 2012, 18:38

Szanowni forumowicze czy ktos demontował tylni bok od strony pasażera (plastikową obudowę na boku tam gdzie jest głośnik). Krew mnie zalewa bo coś mi trzeszczy przy najmniejszych nierównościach pod tym plastikiem. Czy muszę najpierw zdemontować dwa plastiki na tylnym i środkowym słupku? Nie chciałbym czegoś połamać i byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie.

pozdrawiam Damian
damcar
 
Posty: 79
Dołączył(a): środa, 22 lutego 2012, 22:22
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Gryfice
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1,3 jtd 75 ps
Rodzaj paliwa:: Diesel


Re: Piszczenie i zgrzyty tylna kanapa - strona pasażera

Postprzez damianx » wtorek, 6 marca 2012, 20:38

żeby zdemontowac tylny boczny płat plastiku skrywający głosnik ,należy:
zdemontowac kompletnÄ… kanapÄ™ wraz z oparciem
osłony tylnych słupków wraz z pasami tylko dół
przednie pasy dół
osłonę słupka środkowego
zdemontowac plastikowe poszycie wewnętrzne progu(to przy drzwiach)

chyba po tym masz pełen nieskrępowany dostęp aby to zdemontować ,jest to dośc spory kawał plastiku.


tam nie ma co za bardzo skrzypieć .ewentualnie któraś ze spinek mogła wyskoczyć ,bądz z racji wiekowośći auta fabryczne smarowanie plastiku juz sie wytarło i plastik trze o blachy wydając dziwne odgłosy.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Piszczenie i zgrzyty tylna kanapa - strona pasażera

Postprzez damcar » wtorek, 6 marca 2012, 23:42

dziękuję za sugestie - mówiono mi że trzeba zdemontować górne plastiki tylnych słupków aby zdemontować płat plastiku pod tylnym oknem - będę próbował jak sie ociepli bo jak słyszałem plastiki fiatowskie są bardzo twarde i nie lubią zimna
damcar
 
Posty: 79
Dołączył(a): środa, 22 lutego 2012, 22:22
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Gryfice
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1,3 jtd 75 ps
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Piszczenie i zgrzyty tylna kanapa - strona pasażera

Postprzez marek500 » poniedziaÅ‚ek, 12 marca 2012, 12:50

Daj znać jak dojdziesz co było przyczyną tego skrzypienia, bo moim zdaniem to prędzej zaczepy oparcia tylnej kanapy tam mogą skrzypieć niż coś pod tą osłoną/tapicerką ???
Pozdrawiam:
marek500
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 3 listopada 2008, 10:44
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiat 500 1.2 Lounge
Pojemność silnika:: 1200
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Piszczenie i zgrzyty tylna kanapa - strona pasażera

Postprzez damcar » sobota, 17 marca 2012, 21:03

witam

zaczepy tylnej kanapy też pukaja ale nie tak uciążliwie, kiepskie są spinki plastikowe mocujace bok do blachy gdyż za luźno sa umocowane w uchwytach zdjętego tylnego boku (latały), zrobiłem prosty myk każdy zaczep owinąłem zwykłą włóczką i gra, dodatkowe stuki które słyszałem dochodziły od wężyka płynu hamulcowego wychodzącego z tylnego koła - wężyk ten przechodzi przez metalowy zacisk który u mnie był luźny i wężyk pukał po metalu (wystarczyło go dogiąć). Na razie pozbyłem sie zgrzytów
damcar
 
Posty: 79
Dołączył(a): środa, 22 lutego 2012, 22:22
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Gryfice
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1,3 jtd 75 ps
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Piszczenie i zgrzyty tylna kanapa - strona pasażera

Postprzez nemezis_83 » Å›roda, 19 lutego 2014, 21:57

Mam to samo ...piszczy zgrzyta ...mozna zwariowac. Ja mam wrazenie ze odglosy to jakby poluzowane srobki- zawiaski przy pasach bezpieczenstwa za tylnym siedzeniu. Czy da sie to jakos naprawic bo ja juz niedlugo zwariuje od tego ....pomozcie :roll:
nemezis_83
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 19 lutego 2014, 21:40
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon