Urwana klamka drzwi

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez leon » niedziela, 3 sierpnia 2014, 10:59

Tak ,cały boczek drzwi trzeba zdjąć,ale nie jest to czynność trudna i nie wymaga specjalistycznych narzędzi,boczek jest przykręcony dwoma śrubami na klucz imbusowy w rozmiarze 5,śruby te znajdują się pod prostokątną zaślepką w miejscu gdzie chwytamy drzwi gdy chcemy je zamknąć,dodatkowo po obwodzie całego boczku są zatrzaski które po silnym szarpnięciu do siebie wyskakują z otworów,jedynie w górnej części czyli wzdłuż krawędzi szyby są zaczepy chaczykowate,gdy zdejmiesz boczek musisz odczepić cięgno klamki wewnętrznej i wyjąć wtyczkę od przycisków sterowania lusterkami,potem jedynie delikatnie białą piankowa folię oderwać w lewym górnym rogu i już masz dostęp do nakrętki mocującej zawias do drzwi,potem jeszcze śrubokrętem krzyżakowym o bardzo małym rozmiarze należy wykręcić ułamany zawias z uchwytu klamki i możesz wkręcać w miejsce starego zawiasu nowy,reszta czynności tak jak pisałem powyżej tylko już w odwrotnej kolejności.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez Roswell » poniedziaÅ‚ek, 4 sierpnia 2014, 18:07

W końcu i mnie dopadł problem z klamką.

Przeglądałem eper i trafiłem na część o oznaczeniu 51939041
czy to czasem nie jest własnie ten felerny zawias który trzeba wymienić ?
Roswell
 
Posty: 65
Dołączył(a): sobota, 13 lipca 2013, 14:02
Lokalizacja: Ustroń
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 0.9T + 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez Qnisko » Å›roda, 6 sierpnia 2014, 13:33

Roswell napisał(a):W końcu i mnie dopadł problem z klamką.

Przeglądałem eper i trafiłem na część o oznaczeniu 51939041
czy to czasem nie jest własnie ten felerny zawias który trzeba wymienić ?



Tak i numer ten zamienia się na 51964555 i z tego co mi w fiacie mówili to dostępnyod reki ale jeszcze nie mmiałem kiedy pod jechać i zakupić :(
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez Qnisko » poniedziaÅ‚ek, 1 wrzeÅ›nia 2014, 20:50

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Może komuś się przyda mała fotorelacja z wymiany zawiasu klamki. W końcu znalazłem chwilkę ;p
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez Roswell » piÄ…tek, 5 wrzeÅ›nia 2014, 11:05

Dzięki za zdjęcia, przydają się, bo mam zamiar zająć się tym problemem w najbliższym czasie.

Czy te dwie czerwone spinki to jedyne trzymajÄ…ce ten plastik na drzwiach ?
Roswell
 
Posty: 65
Dołączył(a): sobota, 13 lipca 2013, 14:02
Lokalizacja: Ustroń
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 0.9T + 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez Qnisko » Å›roda, 10 wrzeÅ›nia 2014, 08:54

Roswell napisał(a):Dzięki za zdjęcia, przydają się, bo mam zamiar zająć się tym problemem w najbliższym czasie.

Czy te dwie czerwone spinki to jedyne trzymajÄ…ce ten plastik na drzwiach ?


Jeszcze są z drugiej strony boczka oraz w dolnej części takie same spinki.
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez primoz » sobota, 4 października 2014, 11:55

leon napisał(a):Tak ,cały boczek drzwi trzeba zdjąć,ale nie jest to czynność trudna i nie wymaga specjalistycznych narzędzi,boczek jest przykręcony dwoma śrubami na klucz imbusowy w rozmiarze 5,śruby te znajdują się pod prostokątną zaślepką w miejscu gdzie chwytamy drzwi gdy chcemy je zamknąć,dodatkowo po obwodzie całego boczku są zatrzaski które po silnym szarpnięciu do siebie wyskakują z otworów,jedynie w górnej części czyli wzdłuż krawędzi szyby są zaczepy chaczykowate,gdy zdejmiesz boczek musisz odczepić cięgno klamki wewnętrznej i wyjąć wtyczkę od przycisków sterowania lusterkami,potem jedynie delikatnie białą piankowa folię oderwać w lewym górnym rogu i już masz dostęp do nakrętki mocującej zawias do drzwi,potem jeszcze śrubokrętem krzyżakowym o bardzo małym rozmiarze należy wykręcić ułamany zawias z uchwytu klamki i możesz wkręcać w miejsce starego zawiasu nowy,reszta czynności tak jak pisałem powyżej tylko już w odwrotnej kolejności.


Pozostaje tylko mały szczegół. Jak zdjąć tą prostokątną zaślepkę żeby jej nie porysować, oraz czy trzeba rozbierać klamkę wewnętrzną (jeśli tak, to jak żeby jej nie porysować).
primoz
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 4 października 2014, 08:07
Samochód: F500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez leon » poniedziaÅ‚ek, 6 października 2014, 20:42

Wystarczy w górną szczelinę prostokątnej zaślepki wcisnąć końcówkę jakiegoś nożyka lub płaskiego śrubokręta i podważyć,jeżeli ktoś ma obawy że porysuje dany element to niech tego nie robi i od razu jedzie do ASO,tam nie mają skrupułów i pewnie zrobią to tak samo jak napisałem powyżej a nie ma tez pewności że nie poniszczą czegoś przy okazji.A klamki wewnętrznej nie trzeba rozbierać.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez aaniaa » czwartek, 4 grudnia 2014, 19:18

to i ja niestety dołączam do tego wątku- urwanego zawiasu czy jak to tam się zwie:)
pytania Panowie:
- kupować klamkę w ASO czy szukać w innych miejscach typu allegro
- ktoś się orientuje mniej więcej ile to moźe kosztować? bo rozpiętość na forum jest spora ;)
- http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-klam ... 19794.html to jest ten zestaw naprawczy o którym wspominaliście?
Avatar użytkownika
aaniaa
 
Posty: 292
Dołączył(a): wtorek, 11 sierpnia 2009, 12:57
Lokalizacja: Kielce
Samochód: 500X
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez leon » czwartek, 4 grudnia 2014, 21:34

To jest dokładnie to co w klamce ulega złamaniu ,czyli zawias,możesz śmiało kupować i pojechać z tym do serwisu Fiata lub też do jakiegoś mechanika znającego się na rzeczy.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez aaniaa » czwartek, 4 grudnia 2014, 21:42

a ten zestaw naprawczy kupię też w ASO?
Avatar użytkownika
aaniaa
 
Posty: 292
Dołączył(a): wtorek, 11 sierpnia 2009, 12:57
Lokalizacja: Kielce
Samochód: 500X
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez Qnisko » czwartek, 4 grudnia 2014, 23:18

Aniu, kupisz ten zestaw w ASO.
Ja tak zrobiłem i wyszło taniej niż na allegro :)
Nie pamiętam dokładnie ile, jutro sprawdzę (ok 32-35 pln)
Nr części to 51964555
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez aaniaa » piÄ…tek, 5 grudnia 2014, 15:13

pojechałam dzisiaj do ASO, oczywiście Panowie od razu stwierdzili, że to trzeba całą klamkę wymieniać za 350 zł ;/, na szczęście wiedziałam, że istnieje coś takiego, jak ten zestaw naprawczy i go zamówiłam w ASO, a we wtorek na wymianę. Zobaczymy co się okaże ...
Avatar użytkownika
aaniaa
 
Posty: 292
Dołączył(a): wtorek, 11 sierpnia 2009, 12:57
Lokalizacja: Kielce
Samochód: 500X
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez tomasz » sobota, 14 marca 2015, 21:41

oo i my też ostatnio straciliśmy klamkę zewnętrzna drzwi kierowcy. Niestety nie udało się jej uratować zestawem naprawczym. Kupiłem nową za 65 zł i sam podjąłem się wymiany. Wydawało się to proste lecz napotkałem kilka problemów . Pierwszym z nich było odpięcie cięgna z tego plastiku wewnątrz drzwi a drugim wyciągnięcie z otworu reszty mechanizm... oczywiście wszystko sposobem udało się zrobić :)
tomasz
 
Posty: 20
Dołączył(a): poniedziałek, 22 września 2014, 16:40
Lokalizacja: Kraków
Samochód: 500 100HP
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Urwana klamka drzwi

Postprzez przemo2882 » czwartek, 19 marca 2015, 10:59

Witam,
niestety też nas to dopadło, i muszę wymienić całą klamkę jeśli ktoś może niech podpowie czy wymiana klamki to jakaś mega skomplikowana sprawa. Rozchodzi się o wymianę całej klamki a co za tym idzie rozpięcie jej wyjęcie wymiana wkładki klucza. Mam ciepły garaż mnóstwo kluczy i śrubokrętów dużo samozaparcia no i nie boję się tego tematu. Tylko czy nie ma niespodzianek podczas wymiany typu jakieś np specjalne chwytaki, i inne cuda serwisowe. Czy tą matę wygłuszającą da się odzyskać czy trzeba ją zniszczyć bezpowrotnie. I czy jest to mata czy zwykła folia.

Pomóżcie bo za wymianę nie dam 300 zeta to rozbój w biały dzień. A wchodzenie do auta za pomocą drzwi pasażera nie należy do przyjemności.

Pomóżcie a załącze później konkretną fotorelację z całego zadania dla następnych.

Przemo
przemo2882
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2012, 20:40
Samochód: Fiat 500 1.2 Lounge Dualogic
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon