Rurka od filtra powietrza - Ku przestrodze !

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

Rurka od filtra powietrza - Ku przestrodze !

Postprzez Andrew500 » wtorek, 29 marca 2011, 12:17

Hej,

Chciałem poruszyć kwestię problemową w naszych autkach (dotyczy silnika 1.2 , nie wiem jak jest z 1.4 i dieslem).

Chodzi o nagminne "parcenie" rurki łączącej obudowę filtra powietrza z pokrywą zaworów.

U mnie pękła po 2 latach i 23 tys przebiegu chociaż pierwsze poważne oznaki parcenia miała już rok temu. Fiat zorientował się że problem jest nagmminy dlatego nowa rurka (oryginał) jest wykonana z kompletnie innego materiału.

Przestrzegam użytkowników - jeżeli zacznie wam w samochodzie pachnieć (to mało powiedziane) olejem pomieszanym z paliwem i nie wiadomo czym w pierwszej kolejności szukajcie przyczyny w tej rurce. Mi udało się zapobiec zachlapania całej komory silnika olejem gdyż w porę poczułem ten zapach. Nowa rurka to koszt 50 zł w ASO. Wymiana 200 zł w ASO - wymiana samemu jest banalnie prosta i kosztuje = 0zł. Polecam tylko dokupienie dwóch opasek zaciskowych zakręcanych na śrubokręt dostępnych w każdej Castoramie po ok 3zł gdyż fabryczne ciężko zapiąć.

Pozdrawiam
Andrew500
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 20 lutego 2010, 13:15
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: Rurka od filtra powietrza - Ku przestrodze !

Postprzez leon » wtorek, 29 marca 2011, 20:03

To o czym piszesz nazywa się przewód odmy.W punto jest ten sam problem.Mi sparciał po 40 tyś.W ASO mi powiedzieli że to była jakaś felerna seria i że teraz robią te przewody z miększej mieszanki .A te obejmki które zastosowałeś raczej nie stosuje się w motoryzacji ze względu na drgania które mogą spowodować poluzowanie się śrubek.Są specjalne samozaciskowe obejmki do tego celu.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Rurka od filtra powietrza - Ku przestrodze !

Postprzez aaniaa » poniedziaÅ‚ek, 4 kwietnia 2011, 21:09

no to ja chyba mam to samo. Ciekawe czy zrobiÄ… mi to na gwarancji
Avatar użytkownika
aaniaa
 
Posty: 292
Dołączył(a): wtorek, 11 sierpnia 2009, 12:57
Lokalizacja: Kielce
Samochód: 500X
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Rurka od filtra powietrza - Ku przestrodze !

Postprzez leon » poniedziaÅ‚ek, 4 kwietnia 2011, 21:19

Na gwarancji takie rzeczy wymieniają ,nie musisz się martwić.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Rurka od filtra powietrza - Ku przestrodze !

Postprzez aaniaa » wtorek, 5 kwietnia 2011, 09:07

właśnie oddałam auto i mają wymienić, mam 3- letnią gwarancję więc się załapałam;)
Avatar użytkownika
aaniaa
 
Posty: 292
Dołączył(a): wtorek, 11 sierpnia 2009, 12:57
Lokalizacja: Kielce
Samochód: 500X
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon