pokrętło nawiewu nie kręci

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

pokrętło nawiewu nie kręci

Postprzez fiat500_ple » niedziela, 6 lutego 2022, 12:55

Witam.
Mam problem z obracaniem pokrętłem do wyboru kierunku nawiewu (ostatni po prawej).
Mianowicie w pewnym momencie pokrętło się blokuje i nie można przekręcić dalej, czasami kręcąc w drugą stronę nie można też wykonać pełnego obrotu 360 stopni.
Udało mi się ściągnąć panel, pod spodem zębatka wygląda ok, nie odbiega od pozostałych.
Moje pytanie brzmi, czy muszę wymienić cały panel, czy mogę coś zrobić, aby go nie wymieniać?
Pozdrawiam
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
fiat500_ple
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 6 lutego 2022, 12:43
Samochód: fiat 500 1.2
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: pokrętło nawiewu nie kręci

Postprzez MTillett83 » poniedziaÅ‚ek, 7 lutego 2022, 10:19

Cześć. Miałem ten sam problem co ty, dzięki za podzielenie się. Sprawdziłem bezpiecznik, ale to nie był problem. Czytałem w internecie na stronach poświęconych serwisowaniu klimatyzacji, że problemem może być system wentylatorów, który się zepsuł. Wkrótce oddam moją klimatyzację do serwisu.
MTillett83
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 7 lutego 2022, 10:17
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 0.9
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: pokrętło nawiewu nie kręci

Postprzez damianx » czwartek, 10 lutego 2022, 09:42

Pokrętło to nie kręcie się 360 tylko 315.

Nasz szybę przednia jest to jedno skrajne położenie a na twarz drugie.

Jeżeli w którymś momencie coś się blokuje to albo linka albo albo klapka się zacina.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon