Dziwny dźwięk powyżej 2500 obrotów w silniku 1.3jtd

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

Dziwny dźwięk powyżej 2500 obrotów w silniku 1.3jtd

Postprzez MÅ‚odyWilk95 » poniedziaÅ‚ek, 9 wrzeÅ›nia 2019, 11:12

Dzień Dobry,
Posiadam od wczoraj Fiata 500 1.3 JTD 95km 2010r. Po przejechaniu kilkudziesięciu km zaczął być słyszalny dziwny dźwięk mi to przypomina świergot ( żadne stuki). Dźwięk ten pojawia się tylko powyżej 2500 obrotów a wyraźnie słychać go przy 3000 obrotów. Auto obecnie ma 133tyś przebiegu,ładnie odpala,nie kopci, trzyma równe obroty i ładnie przyspiesza. Jestem też chwile przed wymianą oleju ponieważ poprzedni właściciel zrobił 13,5 tyś na tym oleju. Dodam jeszcze że ten dźwięk pojawia się tylko gdy jedziemy ostrzej utrzymuje się przez kilka min a później mija.
Proszę o podpowiedź co to może być. Jestem umówiony na duży przegląd dopiero za kilka dni ale stres mnie zżera że to może być coś poważnego. Ktoś zasugerował mi że to dźwięk wypalającego się DPF ?
MÅ‚odyWilk95
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 9 września 2019, 11:03
Samochód: Fiat 500 1.3 JTD 95km
Pojemność silnika:: 1300
Rodzaj paliwa:: Diesel


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon