Dualogic, problem inny niż wszystkie

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

Dualogic, problem inny niż wszystkie

Postprzez Jaanigaa » piątek, 1 czerwca 2018, 19:21

Witam, mam problem z skrzynia dualogic ale inny niż opisywane na forum, a może to nie skrzyni błąd? Więc:
Zakupiłem wraz z dziewczyną fiata 500 z 2008r. z 1.2 motorem, jakieś 2 tyg temu przestał jeździć jak powinnien.
Nie mam problemu jak wszyscy że wyrzuca mi na „N” tylko pomiędzy zmianami biegów mam jakby dziurę.
Bywa że przełoży bieg jak by prosto z salonu a czasem z 1 na 2 potrafią obroty zejść aż na 500 i auto przez kilka sekund nie ma mocy żeby jechać. Z reszta biegów jest podobnie (mimo że mniej uciążliwe bo auto się już toczy a nie zamula na środku skrzyżowania). Czasem potrafi przy ruszaniu wyskoczyć komunikat „zbyt wysoka temp sprzegla, zobacz instrukcję) spotkał się ktoś z czymś takim? Może dawka paliwa albo lewe powietrze ?

P.s nie pokazuje żadnych błędów na komputerze
Jaanigaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 1 czerwca 2018, 19:12
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Dualogic, problem inny niż wszystkie

Postprzez Jack the nipper » niedziela, 2 grudnia 2018, 19:28

Ta skrzynia jest prosta i w zasadzie nie pokazuje błędów oprócz praktycznie podstawowej awarii.
Proponuję zrobić kalibrację programem AlfaObd na Androida/PC lub Multiecuscan PC/iOS.
Jeśli usterka po kalibracji się powtarza to trzeba zwrócić uwagę na pracę pompy, ciśnienia zbiornika i pracę elektrozaworów. Jeśli będzie z nimi problem to polecam fachowca z Poznania.
Jack the nipper
 
Posty: 21
Dołączył(a): sobota, 28 września 2013, 20:22
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1200
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


cron
Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon