Silnik nie odpala, nietypowy przyadek.

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

Silnik nie odpala, nietypowy przyadek.

Postprzez topsound » Å›roda, 24 stycznia 2018, 15:49

Witam, posiadam fiata 500 1.2 z 2011, auto posiada system Start Stop
Od soboty 13.01.2018 mam dość nietypowy problem, ale po kolei.

13.01.2018 - rano wsiadam do samochodu, przekręcam kluczyk na zapłon, słyszę cykanie przekaźników, uruchamia się pompa paliwa, przekręcam na rozruch i ....
właściwie nic. Cykanie na rozruszniku i echo. Wyłączyłem zapłon, po czym włączyłem zapłon, znowu cykanie przekaźników, pompa paliwa, a na desce pali się kontrolka "Auto z kłódką", "Trójkąt z wykrzyknikiem" oraz informacja blokada paliwa, w niedyspozycji.
Pomyślałem może słaby akumulator, w końcu ostatnio kilka razy padł i musiałem go ładować.

15.01.2018 zakupiłem akumulator, wszystkie parametry takie jak powinny być. Próba uruchomienia i ... no i to samo czyli nic. Zacząłem szukać i dotarłem do informacji o czujniku uderzeniowym, wykonałem procedurę z kierunkowskazami i też bez efektu.

16.01.2018 podpiąłem auto pod komputer, nic poważnego, coś o sterowaniu nawiewem, coś o światłach, tyle. Uruchomiłem auto na pych (tak wiem nie powinno się tak robić) auto odpaliło i działało bez zarzutu. Wszystkie parametry poprawne, ładowanie było ok. Zgasiłem silnik, przy próbie uruchomienia z kluczyka echo, cyknie i to wszystko. Sprawdziłem masę też była ok. Pomyślałem może rozrusznik.

18.01.2018 wyjąłem rozrusznik (od dołu odkręcamy jedną śrubę trzymającą rozrusznik, następnie odkręcamy kabel od rozrusznika, od góry wyjmujemy akumulator i jego podstawkę, mamy dostęp do drugiej śruby która trzyma rozrusznik, wyjmujemy rozrusznik od dołu), zawiozłem na regenerację.

23.01.2018 odebrałem rozrusznik, Pan od regeneracji poinformował mnie że do wymiany był elektromagnes oraz tulejki. Zamontowałem rozrusznik do auta, po podpinałem wszystko jak trzeba. Przekręcam kluczyk na pozycję zapłonu, słychać cykanie plus pompę paliwa. Przekręcam na rozruch i ... no i nic dokładnie tak samo jak za pierwszym razem 13.01.2018

Czy ktoś ma pomysł co to może być ??
Dodam jeszcze, że na desce dostałem nowy błąd "Start&Stop niedostępny"
topsound
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 24 stycznia 2018, 15:45
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon