UÅ‚amana antena

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

UÅ‚amana antena

Postprzez northazerate » piÄ…tek, 22 grudnia 2017, 23:40

Na samym początku, jako nowy użytkownik zarówno forum, jak i Fiata 500 - chciałbym się przywitać.
Niestety od razu udaje się do Was z problemem. Po zakupie auta okazało się, że nieodkręcana od nowości (najwidoczniej) antena od radia przeżyła już swoje i przy pierwszej wizyty w myjni, a dokładnie podczas odkręcania, ułamała się śruba. Oczywiście na moje nieszczęście część gwintu została w bazie anteny. O ile wymiana samej końcówki to banał, bazy już z tego co widzę nie - antena nie jest pod światłem, więc dostanie się do niej wydaje się nie na domowe sposoby, szczególnie z małymi umiejętnościami. Bez anteny niestety będzie tam lecieć woda podczas deszczu :/
Ktoś z Was miał taki przypadek i wymieniał może bazę? Z taką usterką kierować się do ASO? Wolałbym żeby osoba, która się tym zajmie odpowiednio potem spasowała zdjętą podsufitką lub ściągnięte czarne pasy na tyle dachu (wersja z dachem panoramicznym).

pozdrawiam
northazerate
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 22 grudnia 2017, 23:34
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: UÅ‚amana antena

Postprzez damianx » Å›roda, 27 grudnia 2017, 16:44

Trzeba rozebrać podsufitkę i odkręcić podstawę anteny.
Ta operacja tylko od środka.

https://5.allegroimg.com/s400/01ec44/ab ... 722a0b49f5
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: UÅ‚amana antena

Postprzez zwolis » Å›roda, 28 lutego 2018, 22:20

Witam.
Też jestem ciekawy od czego zacząć żeby odkręcić podstawę anteny. Tak samo ułamała się przy odkręcaniu. Nie wiem jak ściągnąć podsufitkę żeby dostać się od dołu - zapewne tam jest jakaś śruba żeby ją odkręcić.
zwolis
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 13 lutego 2014, 20:03
Samochód: Fiat 500 dualogic
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon