Wskaźnik poziomu paliwa

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

Wskaźnik poziomu paliwa

Postprzez solb » wtorek, 31 marca 2009, 19:34

Zdarzyło to mi się już dwa razy. Znikające kreski po lewej stronie wyświetlacza to

normalna sprawa. Po takim zniknięciu auto stało godzinę, dwie i odpalając ponownie auto

brakująca kreska pojawiła się ponownie [oczywiście bez dotankowania],co prawda tylko na

3 kilometry, ale zawsze. Dziś podobna sytuacja, znowu mam "więcej" paliwa według

wskaźnika :-P , przejechałem 8 kilometrów i nie zniknęła.

Cud, czy kolejny błąd komputera :?:
Avatar użytkownika
solb
 
Posty: 284
Dołączył(a): poniedziałek, 6 października 2008, 21:57
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
Samochód: F500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Wskaźnik poziomu paliwa

Postprzez damianx » Å›roda, 1 kwietnia 2009, 08:49

Ja bym to okreslił stabilizacją wskazania.

W starszych autach wskaznik paliwa był typowo elektryczny i przy małej ilosci paliwa latał jak chciał z racji bezwładnosci pływaka w baku.

Obecnie czujniki pozomu paliwa są bardziej zaawansowane i dodatkowo wspomagane przez elektronike prędkosciomierza która to nie dopuszcza do takich mylnych wskazań,bo zamiast ciągłego pomiaru robi tylko co jakiś czas.

I dlatego po postoju przy niskich stanach paliwa i stabilnym lustrze paliwa nagle zrobiło się go więcej.A tak naprawdę to pokazał realny stan.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Wskaźnik poziomu paliwa

Postprzez thebartol » Å›roda, 1 kwietnia 2009, 14:37

Dokładnie, wskazanie może się wahać na poziomie granicy pomiarowej, jak się zmienia w dół czy w górę jeden kwadrcik, to norma, gorzej jak by Ci zanikało kilka na raz.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Wskaźnik poziomu paliwa

Postprzez solb » Å›roda, 1 kwietnia 2009, 19:25

Dziś przy wsiadaniu do samochodu zapomniałem spojrzeć na wskazanie, ale już po jednym kilometrze kreseczki nie było :-(
Avatar użytkownika
solb
 
Posty: 284
Dołączył(a): poniedziałek, 6 października 2008, 21:57
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
Samochód: F500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon