Zapalił i zgasł usterka ustąpiła po 30min

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

Zapalił i zgasł usterka ustąpiła po 30min

Postprzez qba1907 » sobota, 22 października 2016, 13:24

Witam
Model: f500 1,2 2008
Samochód po przejechaniu z punktu A do B. Został pozostawiony na 1h. Po powrocie samochód odpalił i natychmiast został odcięty dopływ paliwa. Wykonałem 3 próby, za każdym razem odpalał i gasł.
Samochód został zaholowany do serwisu, gdzie odpalił a silnik pracował normalnie. Komputer nie wykazał, żadnej usterki.
Po upływie 2 tygodni wystąpił analogiczny temat. Samochód po przejechaniu z punktu A do B. Został pozostawiony na 1h. Po powrocie samochód odpalił i natychmiast został odcięty dopływ paliwa. Wykonałem 3 próby, za każdym razem odpalał i gasł. Samochód pozostawiłem, przywiozłem mechanika, żeby sprawdził objawy. Samochód odpalił znowu brak usterki. Wykonałem kontrolę komputerową - brak usterki.

Samochodem jeżdżę, czekam 3cie podejście.

Wyeliminowałem ewentualny problem z kluczykiem, alarmem
Podejrzewam przekaźnik popy paliwa, czujnik położenia wału

Czy spotkaliście się z taką usterką,

Pozdraiwam
qba1907
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 22 października 2016, 12:52
Samochód: F500
Pojemność silnika:: 1200
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Zapalił i zgasł usterka ustąpiła po 30min

Postprzez Drons » niedziela, 23 października 2016, 15:05

Czyli gdy silnik jest zimny odpala bez problemu, a jak się nagrzeje to problem występuje?
Drons
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2015, 08:48
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Zapalił i zgasł usterka ustąpiła po 30min

Postprzez qba1907 » poniedziaÅ‚ek, 24 października 2016, 11:04

Problem wystąpił gdy silnik był zimny
qba1907
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 22 października 2016, 12:52
Samochód: F500
Pojemność silnika:: 1200
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Zapalił i zgasł usterka ustąpiła po 30min

Postprzez leon » poniedziaÅ‚ek, 31 października 2016, 16:16

Kiedyś gdy miałem Seicento to występował dokładnie ten sam problem, okazało się że to były pierwsze objawy uszkodzenia sterownika silnika, po podłączeniu do modułu diagnostycznego nie było żadnych błędów, z biegiem czasu problem się nasilał, dopiero po wymianie sterownika wszystko wróciło do normy.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


cron
Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon