Blokada paliwa abs nie w dyspozycji

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

Blokada paliwa abs nie w dyspozycji

Postprzez agusia229 » Å›roda, 14 sierpnia 2019, 23:06

Witam, jak w temacie Fiat 500 rocznik 2008 nie odpala, silnik milczy, rozrusznik nie kręci w ogóle. Wyświetla się komunikat abs nie w dyspozycji patrz instrukcja blokada paliwa. Świecą kontrolki wykrzyknik, abs oraz kłódka. Dzień wcześniej była rezerwa wyswietlalo się 60 km, w nocy była burza, a dzisiaj nie odpala. Instrukcja dotycząca blokady paliwa (prawy, lewy kierunkowskaz nie działa) oraz próba połączenia z komputerem się nie powiodła. Czy ktoś zna przyczynę i możliwe rozwiązanie?
agusia229
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 14 sierpnia 2019, 23:00
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Blokada paliwa abs nie w dyspozycji

Postprzez grabke » poniedziaÅ‚ek, 7 wrzeÅ›nia 2020, 21:46

Miałem podobne objawy. Przyczyną był uszkodzony kabel-plecionka (długości około 20cm) łącząca silnik z masą. Na allegro około 20 zł. Warto to zmienić profilaktycznie po 10 latach użytkowania samochodu ponieważ włókna tej plecionki się stopniowo się rozplatają i przepalają. Pierwszy raz w życiu widziałem coś takiego. Lepiej zmienić na klasyczny kabel do łączenia masy z akumulatorem. Po wymianie wszystko zaczęło działać - nawet nie musiałem wyłączać blokady paliwa. Pozdrawiam.
grabke
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 4 września 2020, 00:12
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1200
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Blokada paliwa abs nie w dyspozycji

Postprzez agusia229 » czwartek, 17 wrzeÅ›nia 2020, 22:39

Dziękuję za odpowiedź. Racja w 100%, problem został rozwiązany przez mojego mechanika. Dzwoniłam w kilka miejsc, nawet do ASO i nikt nie domyślał się, że to może być wina kabla... tania naprawa, a wydawało się, że samochód już nie pojedzie...
agusia229
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 14 sierpnia 2019, 23:00
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Blokada paliwa abs nie w dyspozycji

Postprzez Dariusz79gda » wtorek, 19 października 2021, 15:19

Witam dziś mi wyskoczył właśnie samochodzik z klatka i blokada zapłonu czy po wymianie tej plecionki powróci wszystko do stanu pierwotnego jak u kolegi ?
Dariusz79gda
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa, 23 stycznia 2013, 17:17
Lokalizacja: Gdansk
Samochód: Fiat 500 1.2 Lounge
Pojemność silnika:: 1242
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon