Wycena naprawy

Coś się zepsuło? Podziel się tym z innymi użytkownikami Fiata 500

Wycena naprawy

Postprzez jul__k » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:58

Dzień dobry :Q Od ponad roku jestem szczęśliwą posiadaczką Fiata 500, póki co nie mam na co narzekać, jednak po ostatnim przeglądzie okazało się, że jest pare rzeczy do naprawy. Niestety przy poprzednim aucie wielu mechaników mnie oszukiwało, z tego powodu mam do nich ograniczone zaufanie i wolalabym zasiegnac najpierw porady tutaj. Chciałabym się dowiedzieć ile mniej wiecej bedzie mnie kosztowala naprawa tych rzeczy: łącznik stabilizatora prawy, tylny hamulec N+R lewy 35%/60%, tylne tuleje przednich wahaczy. Przepisałam wszystko tak, jak napisał mi to diagnosta, mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi :Q
jul__k
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 8 listopada 2019, 18:38
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Wycena naprawy

Postprzez damianx » wtorek, 21 stycznia 2020, 13:22

Łączniki to koszt dość nieduży i zależy od jakości 30 - 120 plus wymiana ok 15 min na stronę.
Hamulce na tyle, masz 1,2 więc bębny ,kwestia co do wymiany ,bo nie wiemy jaki przebieg ,ale jakby patrzeć po całości i kupić po taniości (nie iść w koszta bo nie ma to sensu) to za stronę hmmm max to 150.


wahacze z przodu ,ja bym kupił nowe OE i zapomniał ,nie bawił się w jakieś tuleje i ich wprasowanie. koszt za szt. ok 180 ,kwestia upolowania.

Dlaczego nowe i OE zapytasz ,bo tam jest w wuj do roboty ,aby w F500 wyjąc wahacze trzeba zdjąć zderzak ,belkę i parę innych rzeczy ,fiat tak to przemyślał że śruba od wahacza jest niedostępna bez tego demontażu.

A robiąc wymianę tylko tulei ,skazujesz się za chwile na kolejna robotę bo okaże się że poleci inna część wahacza.

łączniki 41 pln

https://allegro.pl/oferta/lacznik-stabi ... e2f9f32d30

wahacze 175 pln

https://allegro.pl/oferta/wachacz-przod ... 7133208309

hamulce tył

bębny 36
szczęki 27
zestaw sprężynek 20
cylinderki ok 15.


Co do ceny samej robocizny to nie podpowiem ,bo ja sam robię takie rzeczy i nie mam normalnie pojęcia.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Wycena naprawy

Postprzez jul__k » środa, 22 stycznia 2020, 15:46

Przebieg to 115tys :Q Dziekuje bardzo za odpowiedz :Q
jul__k
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 8 listopada 2019, 18:38
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Usterki - Fiat 500

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon