Montaż klimatyzacji

Czyli jak zrobic poszczegolne rzeczy w swoim samochodzie Fiat 500. Nie rozmawiamy tutaj o usterkach

Montaż klimatyzacji

Postprzez adamski » wtorek, 31 grudnia 2013, 13:39

Witam Forumowiczów.
Chciałem Was zapytać czy może ktoś kiedyś kupił Fiacika bez klimy i kupił klime oddzielnie i zamontował.Jaki to jest koszt itd i czy gra jest warta świeczki?
adamski
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 31 grudnia 2013, 13:19
Samochód: Fiat
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Montaż klimatyzacji

Postprzez damianx » czwartek, 2 stycznia 2014, 16:29

Jak najbardziej możliwe.

wersja soft to manual.
wersja hard to automat.

tylko czy masz czas i kasÄ™ ? robisz sam w miarÄ™ tanio.
lub duuzo kasy ? oddajesz i czekasz na gotowca.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Montaż klimatyzacji

Postprzez adamski » piÄ…tek, 3 stycznia 2014, 11:18

damianx napisał(a):Jak najbardziej możliwe.

wersja soft to manual.
wersja hard to automat.

tylko czy masz czas i kasÄ™ ? robisz sam w miarÄ™ tanio.
lub duuzo kasy ? oddajesz i czekasz na gotowca.


samochód ma być dla mojej siostry i uparła się na tego
http://otomoto.pl/fiat-500-1-2i-salon-p ... 46710.html
jest bez klimy byliśmy go oglądać 2 razy i niestety za drugim razem zobaczyliśmy, że drzwi kierowcy są w ogóle w innym odcieniu niż pozostałe elementy karoserii są ciemniejsze, na zdjęciach tego nie widać więc namawiam ją żeby szukała innego najlepiej z klimą bo ja wiem że montaż klimy nie jest za bardzo opłacalny
adamski
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 31 grudnia 2013, 13:19
Samochód: Fiat
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Montaż klimatyzacji

Postprzez natter » piÄ…tek, 3 stycznia 2014, 22:39

Zawsze lepiej kupić samochód z klimą, głownie z jednego powodu.
Każda ingerencja w elektrykę na dłuższą metę przynosi tylko straty. Nawet przy manualnej klimie trzeba się jakoś wpiąć w instalacje, i o ile nie ma dodatkowych wtyczek, to trzeba ciąć.
Pomijając założenie mocniejszego alternatora wiąże się to też z założeniem innego wentylatora wnętrza( dmuchawy ), wyprowadzeniem przewodów, które odprowadzają wodę z klimy ( nie te same co odprowadzają wodę deszczową ). Trzeba założyć skraplacz( chłodnice klimy ), parownik, kompresor, który tez musi być wysterowany przez komputer ( elektryka ). To w dużym uproszczeniu przy manualnej klimie. Przy automacie jest jeszcze bardziej skomplikowane.
natter
 
Posty: 63
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 19:54
Lokalizacja: Polska
Samochód: Szary
Pojemność silnika:: 1.6
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Montaż klimatyzacji

Postprzez damianx » wtorek, 7 stycznia 2014, 16:08

Trzeba wziąć pod uwagę że auto z klima w tej samej wersji i roczniku używane nie jest drastycznie droższe od tego bez.

A dokładanie na siłę nie dość że zwiększa koszt to jak napisał mój "przedmówca" to zbyt duża ingerencja(na dłuższą metę niezbyt pewna) w auto i na pewno większy koszt niż fabrycznego gotowca.

drugą pomijaną często sprawa jest to że aby wsadzić klimę do auta bez to jego rozebranie prawie na czynniki pierwsze,zwłaszcza środka.


ale jak pisałem wyżej wszystko jest możliwe , nie takie numery się robiło.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do 100 pytań do... - Fiat 500 forum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon