Eco:Drive

Czyli jak zrobic poszczegolne rzeczy w swoim samochodzie Fiat 500. Nie rozmawiamy tutaj o usterkach

Eco:Drive

Postprzez thebartol » poniedziaÅ‚ek, 12 stycznia 2009, 21:23

Dzisiaj zacząłem zabawę z Eco:Drive, na razie społeczność EcoVille nie przekracza 6tys. osób.

Obrazek

Program Eco:Drive sciÄ…gamu z angielskiej strony Fiata, instalujemy na komputerze, poprzez program szykujemy pendrive'a z instalkÄ….
Instalkę do fiacika wgrywamy tak jak upgrade Blue&Me, czyli wkładamy pamięć do portu USB, przekręcamy stacyjkę i czekamy.
Wyświetli się komunikat "UZUPELNIONA".
Później wciskamy SRC/OK i wyciągamy pamięć.
Pamięć możemy włożyć z powrotem, jest niezbędna do zczytywania parametrów jazdy, na szczęście pamięć można dzielić np. z muzyką.
Teraz gdy mamy włożoną pamięć występuje komunikat:

Obrazek

Na razie jestem w trakcie zbierania danych z auta, żeby je wrzucić do komputera i określić profil kierowcy (sposobu prowadzenia auta) pomiar powinien być zbierany przez 5 dni.

Jestem ciekaw na czym to polega i czy to w ogóle ma sens, za 5 dni bede wiedział, a może ktoś z Was już próbował?
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Eco:Drive

Postprzez damianx » wtorek, 13 stycznia 2009, 10:01

Ja zrobiłęm kiedys test i podczas jazdy Eco spalanie spadło o ok 0,7 na setkę więc stwierdziłem że jak mam jeździć jak kapelusznik i zaoszczędzać ok 2 zł na sto km to....
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Eco:Drive

Postprzez thebartol » wtorek, 13 stycznia 2009, 10:38

A jakieś sensowne parametry program ujawnia, czy tylko pokaże ile kasy oszczędzasz jeżdżąc Eco w stosunku do wcześniejszej jazdy?
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Eco:Drive

Postprzez damianx » wtorek, 13 stycznia 2009, 11:17

Ja na szczęscie nie mam b&m więc zrobiłem test na zasadach eco drivingu ze szkół tego typu,nie sądzę aby fiat wymyslił coś innego,zresztą skąd auto ma wiedzieć jaka w danym momencie jest sytuacja na drodzę.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Eco:Drive

Postprzez thebartol » Å›roda, 21 stycznia 2009, 11:19

Poniżej link do Eco:Drive:
ECO:DRIVE
Intro ładnie pokazuje działanie programu, okazuje się że nie jeżdżę ekologicznie, mój indeks to 65. Program potrzebuje 5 dni do zebrania danych, potem ładnie pokazuje w jaki dzień ile się odbyło podróży, czasy, spalanie, koszt (uwzględniająć średnie ceny paliw z tygodnia). Indeks jest wyliczany z 4 badanych kategorii: przyspieszanie, hamowanie, zmiana biegów i prędkość. Program pokazuje gdzie przeciągamy na biegach, kiedy wciskamy za dużo gazu itp. Potem jest szkolenie jak poprawić wyniki i zachęta do dalszych pomiarów ;).
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Eco:Drive

Postprzez damianx » Å›roda, 21 stycznia 2009, 22:37

Ale sorry bo nie ogarniam(może za głupi jestem)i jeszcze raz zapytam skąd fiat ,program ,auto etc itp wie, wiedzą co się dzieje na drodze ?????.

Bo jak z 5 dni pomiarów(a nawet 10 lat) mozna określić styl jazdy nie widząc sytuacji na drodze ????.

Bo zakładając że do pracy poruszam się od lat tą sama trasą bez żadnych komplikacji z tym samym natężeniem i innymi parametrami niezmiennymi ,to OK


Ale jak często się zdaża że jadę do pracy jw i jedzie karetka na sygnale i muszę uciekać bo nie mam innego wyjscia to co program mi stwierdzi że tu za dynamicznie gaz wcisnięty
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Eco:Drive

Postprzez thebartol » czwartek, 22 stycznia 2009, 09:05

:D nie mówię, że program jest doskonały, wiem, że pomiary nie są miarodajne, np. nie uwzględnia wyprzedzania, zawsze nie musisz sprawdać statystyk z dnia w którym uciekasz karetce ;). Dla mnie najciekawsze są słupki z podróży tj. ile czasu mi zajeło przejechanie danego odcinka, ile on miał km i jakie było średnie spalanie, wiem, że można sobie taki pomiar zrobić w samochodzie, ale tu automatycznie rozdziela podróże.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do 100 pytań do... - Fiat 500 forum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon