Dołożenie halogenów

Czyli jak zrobic poszczegolne rzeczy w swoim samochodzie Fiat 500. Nie rozmawiamy tutaj o usterkach

Dołożenie halogenów

Postprzez P1jawa » piÄ…tek, 22 lutego 2013, 12:07

Witam
Czy ktokolwiek dokładał do swojej 500 halogeny/przeciwmgłowe przednie? Nabyłem za niezłą cenę halogeny z atrapkami i wiązkę je łączącą i tu pojawia się pytanie, czy w samochodzie wyjeżdżającym z fabryki jest dalszy ciąg wiązki pod maską i czy body computer ogarnie temat jak ewentualnie podłączę i zmienię przyciski na odpowiednie do wersji z przeciwmgłowymi przednimi?
Ma może ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
Avatar użytkownika
P1jawa
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2009, 22:17
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Dołożenie halogenów

Postprzez mllekoo » poniedziaÅ‚ek, 25 lutego 2013, 11:23

Sam kiedyś zastanawiałem się nad taką modyfikacją, ale w końcu nie znalazłem informacji na ten temat i dałem sobie spokój.
mllekoo
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2013, 00:54
Samochód: Panda
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Dołożenie halogenów

Postprzez leon » czwartek, 7 marca 2013, 18:35

Temat ten kiedyś opisałem tutaj na forum ,do swojego autka sam zamontowałem halogeny które kupiłem jako nowe wraz z wiązką łączącą oba halogeny ze sobą .Opis jest dostępny w dziale "Elektryka" pod tytułem "halogeny".
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Dołożenie halogenów

Postprzez P1jawa » czwartek, 7 marca 2013, 22:45

O, coś słabo szukałem :oops: Dzięki za info, teraz powinienem ruszyć z montażem jak tylko finansowo stanę na nogi ;)
Avatar użytkownika
P1jawa
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2009, 22:17
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Dołożenie halogenów

Postprzez Qnisko » czwartek, 4 kwietnia 2013, 21:21

P1jawa, udało się z halogenami? Ja upatrzyłem dzisiaj takie halogeny
http://moto.allegro.pl/fiat-500-halogen ... 26226.html
I nie wiem co jeszcze dodać do listy zakupów aby to działało ;)
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Dołożenie halogenów

Postprzez P1jawa » piÄ…tek, 5 kwietnia 2013, 09:11

Żeby było łatwiej, to jeszcze: http://moto.allegro.pl/wiazka-halogenow ... 02204.html
Halogeny kupowałem właśnie od tego sprzedawcy co wstawiłeś linka :)
Ale robić jeszcze nie robiłem, bo nie miałem gdzie i jak. Jak przyjdą roztopy, to się wezmę. Z tego co się dowiedziałem, to w naszych 1.2 nie ma dalszego ciągu wiązki pod maską, dlatego trzeba zrobić instalację samemu. Potrzebny przekaźnik i jakiś włącznik. Zastanawiam się, czy da się przerobić te przyciski gdzie jest włącznik podgrzewania szyby/lusterek, żeby pod którąś z zaślepek był prztyczek od halogenów.
Avatar użytkownika
P1jawa
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2009, 22:17
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Dołożenie halogenów

Postprzez leon » piÄ…tek, 5 kwietnia 2013, 19:37

Jeżeli chodzi o włączanie i wyłączanie halogenów to ja zrobiłem to w taki oto sposób , umieściłem ten że przycisk pod jedną z zaślepek gdzie znajduje się załączanie ogrzewania tylnej szyby , a dokładnie z lewej strony przycisku ogrzewania tylnej szyby jest wolne miejsce,tak jak wskazuje strzałka na zdjęciu poniżej.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Dołożenie halogenów

Postprzez P1jawa » sobota, 6 kwietnia 2013, 14:06

Hm, a w jaki sposób tego dokonałeś? Zmieniłeś cały ten 'panelik' z przyciskami czy z oryginalnego wydłubałeś zaślepkę i tylko jeden przycisk podłączyłeś? Jak byłem po halogeny u panów z w/w aukcji, to powiedzieli, że nie ma sensu brać tych przycisków od 500 z ASR, bo podłączyć się tam halogenów nie da :/
Avatar użytkownika
P1jawa
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2009, 22:17
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Dołożenie halogenów

Postprzez leon » sobota, 6 kwietnia 2013, 19:58

Z technicznego punktu widzenia jest możliwe wykorzystanie przycisku ASR do włączania halogenów,ale ja nie jestem aż tak dobrym elektronikiem aby to zrobić,jedynie wykorzystałem diodę podświetlającą przycisk,a podświetlenie włącznika jest konieczne aby go zlokalizować po ciemku.Pod klawiszem wewnątrz obudowy panelu umieściłem malutki włącznik który załącza halogeny.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Powrót do 100 pytań do... - Fiat 500 forum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon