przeglÄ…dy pogwarancyjne- czy robicie w ASO?

Czyli jak zrobic poszczegolne rzeczy w swoim samochodzie Fiat 500. Nie rozmawiamy tutaj o usterkach

przeglÄ…dy pogwarancyjne- czy robicie w ASO?

Postprzez aaniaa » Å›roda, 25 kwietnia 2012, 19:14

Nie wiem czy nie powtarzam tego wątku ale nie mogłam znaleźć na forum informacji na ten temat,mam do Was pytanie czy po okresie gwarancyjnym dalej robicie przeglądy w ASO czy już gdzieś na własną rękę u mechaników?
Avatar użytkownika
aaniaa
 
Posty: 292
Dołączył(a): wtorek, 11 sierpnia 2009, 12:57
Lokalizacja: Kielce
Samochód: 500X
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: przeglÄ…dy pogwarancyjne- czy robicie w ASO?

Postprzez damianx » czwartek, 26 kwietnia 2012, 09:06

Ja wszystkie rzeczy z którymi sobie poradzę robię sam.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: przeglÄ…dy pogwarancyjne- czy robicie w ASO?

Postprzez aaniaa » czwartek, 26 kwietnia 2012, 19:05

zakładając że nie każdy jest tak uzdolniony w sprawach mechaniki samochodów a ja już z pewnością nie;)
Avatar użytkownika
aaniaa
 
Posty: 292
Dołączył(a): wtorek, 11 sierpnia 2009, 12:57
Lokalizacja: Kielce
Samochód: 500X
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: przeglÄ…dy pogwarancyjne- czy robicie w ASO?

Postprzez kolczasty » czwartek, 26 kwietnia 2012, 21:04

Ja robie w serwisie fabrycznym Fiata w Bielsku, narazie jestem z nich bardzo zadowolony. Mila obsluga, poczekalnia z tv dla klientow seriwisu, mozna podejrzec jak grzebia przy twoim aucie, nikt nie ma o to pretensji.
Avatar użytkownika
kolczasty
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 17 lutego 2009, 15:55
Lokalizacja: Hażlach
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: przeglÄ…dy pogwarancyjne- czy robicie w ASO?

Postprzez milo222 » piÄ…tek, 27 kwietnia 2012, 07:54

poza serwisem - w Poznaniu przegląd po 60 tyś z wymianą oleju i filtrów oraz sprawdzeniem 20 newrlagicznych
punktów kosztował niecałe 300 zł - filtry kupiłem sam .

Można zrobić samemu - ale kupujący lubią widzieć stertę papierów szczególnie od przeglądów dlatego zawsze trzymam wszystkie faktury nawet od zakupu wycieraczek i przekazuję z samochodem 8-)
milo222
 
Posty: 33
Dołączył(a): wtorek, 27 grudnia 2011, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: przeglÄ…dy pogwarancyjne- czy robicie w ASO?

Postprzez laik » poniedziaÅ‚ek, 11 marca 2013, 11:22

milo222
to w sumie fajna cena, tzn nie drogo jak na wymianę, a co do tych dokumentów tzn paragonów czy FV to dobry pomysł żeby pokazywać potem na takim przeglądzie, chyba sam zacznę tez je zbierać :)
laik
 
Posty: 19
Dołączył(a): piątek, 19 października 2012, 14:39
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: przeglÄ…dy pogwarancyjne- czy robicie w ASO?

Postprzez Qnisko » niedziela, 16 lutego 2014, 20:50

A czy robił ktoś z was w ASO przegląd po 5 roku? ewentualnie po 70000 lub 80000 km? Interesują mnie koszta i zakres takiego przeglądu dla fiat 500 1.2 benzin.
Czy możecie polecić jakieś ASO z dobrymi cenami bo to różnie bywa ;)
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: przeglÄ…dy pogwarancyjne- czy robicie w ASO?

Postprzez natter » poniedziaÅ‚ek, 17 lutego 2014, 20:23

Wytłumacz mi po co robić w ASO przeglądy po gwarancji?? Kosztuje Ciebie to znacznie więcej a i tak nie masz pewności, że zrobią to zgodnie z zaleceniami Fiata. Zazwyczaj w ASO pracują teraz młodzi ludzie ( nie odmawiam im wiedzy ), ale zazwyczaj mają w zwyczaju odpierd..ać swoja robotę ( inaczej nie mogę nazwać ). Płacisz za nazwę marki, nic wiecej nie zyskując.
natter
 
Posty: 63
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 19:54
Lokalizacja: Polska
Samochód: Szary
Pojemność silnika:: 1.6
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: przeglÄ…dy pogwarancyjne- czy robicie w ASO?

Postprzez Qnisko » poniedziaÅ‚ek, 17 lutego 2014, 21:19

natter napisał(a):Wytłumacz mi po co robić w ASO przeglądy po gwarancji?? Kosztuje Ciebie to znacznie więcej a i tak nie masz pewności, że zrobią to zgodnie z zaleceniami Fiata. Zazwyczaj w ASO pracują teraz młodzi ludzie ( nie odmawiam im wiedzy ), ale zazwyczaj mają w zwyczaju odpierd..ać swoja robotę ( inaczej nie mogę nazwać ). Płacisz za nazwę marki, nic wiecej nie zyskując.


Częściowo się zgodzę, ale z drugiej strony wiedzą co nęka te samochodziki, znają typowe bolączki i łatwiej o diagnozę. tak mi się wydaje ;) A jak wydam troszkę więcej raz na jakiś czas to tragedii nie będzie ;)

Ale z drugiej strony, można pucować, czyścić i serwisować a tu przychodzisz po samochód na parking a tam wgniotka w błotniku wielkości 2x2cm (tak jak u mnie dzisiaj :evil: ) ....
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: przeglÄ…dy pogwarancyjne- czy robicie w ASO?

Postprzez Xenon » czwartek, 20 lutego 2014, 12:56

Moze i drożej ale masz gwarancję na papierze,po za tym jest w papierkach że serwisowany :)
Xenon
 
Posty: 46
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lutego 2011, 01:51
Lokalizacja: Tczew
Samochód: Fiat 500 sport
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: przeglÄ…dy pogwarancyjne- czy robicie w ASO?

Postprzez natter » czwartek, 20 lutego 2014, 15:05

Qnisko napisał(a):Częściowo się zgodzę, ale z drugiej strony wiedzą co nęka te samochodziki, znają typowe bolączki i łatwiej o diagnozę. tak mi się wydaje ;) A jak wydam troszkę więcej raz na jakiś czas to tragedii nie będzie ;)


Wystarczy jeden, może dwa sprawdzone warsztaty, w których serwisujesz samochód i mechanik też będzie wiedział co nęka Twoje auto i znał jego bolączki. Mówię oczywiście o porządnych warsztatach a nie o "panu Kaziu" z garażem ( chociaż i tu są prawdziwi fachowcy )
Jeśli jest to kwota niewiele wyższa niż średnia na rynku dla niezależnych warsztatów to okej, jeśli odbiegająca znacznie, to po co przepłacać :Q.

Xenon napisał(a):Moze i drożej ale masz gwarancję na papierze,po za tym jest w papierkach że serwisowany :)


Każdy dobry, szanujący się warsztat daje gwarancję na swoje usługi i wpisuje do książki serwisowej wykonane czynności.
Z pieczątkami ASO w książce,jest o tyle łatwiej sprzedać samochód, że taka pieczątka ma w Polsce "magiczną i cudotwórczą moc" sprawiania, że kupujący nie widzi istotnych nieraz mankamentów auta :Q
Ma taką samą jak gwarancja na nowe auta, jeśli się nie wykłócisz,to w razie problemów z autem nie masz żadnej gwarancji. Znam to z autopsji, prywatnie i zawodowo :Q

Nie bronię nikomu wizyt w ASO po gwarancji, bo tu nie miejsce na to :Q. Są różne jakościowo ASO i różne warsztaty niezależne........
natter
 
Posty: 63
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 19:54
Lokalizacja: Polska
Samochód: Szary
Pojemność silnika:: 1.6
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: przeglÄ…dy pogwarancyjne- czy robicie w ASO?

Postprzez damianx » czwartek, 20 lutego 2014, 17:38

Z warsztatami niezależnymi jak i z ASO jest jak z dupa ,każda jest inna.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do 100 pytań do... - Fiat 500 forum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon