Blue&me - telefon

Czyli jak zrobic poszczegolne rzeczy w swoim samochodzie Fiat 500. Nie rozmawiamy tutaj o usterkach

Blue&me - telefon

Postprzez passon » czwartek, 24 lipca 2008, 19:01

pytanie do uzytkowników: z jakimi telefonami wam współpracuję system blue&me? sprawdzałam na stronie fiata, tej polskiej i międzynarodowej i opisane jest strasznie mało modeli telefonów. Mam zgryz bo mój LG czekolada jest nie kompatybilny i nie działa (resetuje się po każdym połączeniu z autkiem) a mam zamiar wymienić tel i nie chciałabym znowu tak trafić. Skoro już mam ten głośnomówiący to fajnie by było móc go używać. A może są jakieś sposoby (jakieś oprogramowanie? triki?) żeby coś z tym zrobić?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 10:45 przez passon, łącznie edytowano 1 raz
passon
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 14 marca 2008, 19:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: Blue&me - telefon

Postprzez thebartol » czwartek, 24 lipca 2008, 22:20

Na pewno działa z Samsungiem Duoz, D900 - D900i,X210, SPV M3000, Nokią 6630, Motorolą V3, innych telefonów nie sprawdzłem, najmniej trudności sprawiała motorola V3 i SPV M3000 (Qtec 9100), wystarczyło tylko w aparacie ustawić Blue&Me jako zestaw głośnomówiący i już automatycznie system ściągał listę kontaktów z telefonu i nie było problemu z czytaniem sms-ów. Jak zamierzasz kupić telefon to sprawdź w jego specyfikacji czy posiata Bluetooth w wersji 1.1 i profil HandsFree (profil pełnej współpracy z systemami głośnomówiącymi), czyli musi wysyłać poprzez bluetooth listy kontaktów jak i wiadomości SMS aby w pełni wykorzystać Blue&Me.

O Twoim telefonie dobrych opini nie słyszałem, osobiście nigdy go nie używałem, ale podobno ma wiele mankamentów jeśli chodzi o łączność radiową.

Na moim serwerku zamieściłem zrobioną tak na szybko tabelkę w formacie PDF z telefonami które w pełni funkcjonują z Blue&Me i takimi też które też się połączą i można rozmawiać, ale np. ręcznie trzeba wysłać kontakty, nie odczyta SMS-ów itp. (osobna kolumna),
tych telefonów nie sprawdzałem, są to informacje zebrane z różnych źródeł, ale wątpię żeby były nieprawdziwe.

Może do czegoś się Tobie przyda,
pozdrawiam i życzę trafnego wyboru ;)

http://www.eit2.piwko.pl/wykaz.pdf

- Temat przesunięty, gdyż sądzę, że nie jest to usterka elektryki Fiata 500 -
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Blue&me - telefon

Postprzez Ania » czwartek, 20 listopada 2008, 20:17

Mam problem z blue&me i telefonem samsung F480.
Po procesie rejestracji telefon łączy się z samochodem, mogę prowadzić rozmowy, ale niestety samochód nie zapamiętuje książki telefonicznej :(

Będąc dziś w salonie dowiedziałam się że mi nie pomogą, bo mój telefon nie jest na liście telefonów zalecanych (tej z instrukcji) ni jak nie chciał do nich trafić że w instrukcji są właściwie same telefony, których premiera miała miejsce jakoś 2 lata temu lub wcześniej.

Co mogę zrobić? Dodam ze jestem niepocieszona - telefon zmieniłam w tym tygodniu z mojej nokii 7370 (ta akurat wysyłała książkę telefoniczną do autka i wszystko działało)
Avatar użytkownika
Ania
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2008, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Blue&me - telefon

Postprzez thebartol » piątek, 21 listopada 2008, 03:47

Jeżeli dobrze pamiętam Samsungi.
Po połączeniu się z Blue&Me (sparowanie urządzeń, kody, itp.) w telefonie wejdź w książkę telefoniczną / potem opcje / wyślij za pomocą / Bluetooth / Wszystkie kontakty.
Powinno zadziałać, mogę się mylić, bo dawno z samsungiem nie miałem doczynienia, a na pewno nie z tym modelem.
Mogą pojawiać się problemy, gdy np. nazwy są za długie, kontakty są pogrupowane, lub dołączone są do nich indywidualne dzwonki lub zdjęcia, wtedy tak powiązanego kontaktu system może nie przyjąć.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Blue&me - telefon

Postprzez Ania » piątek, 21 listopada 2008, 08:18

Więc niestety ta opcja nie działa. Też myślałam o tym żeby ręcznie wysłać kontakty, niestety nic to nie dało -SPIS PUSTY-
Czy przy przesyłaniu kontaktów muszę być w jakimś konkretnym miejscu w menu blue&me? Może coś źle robiłam...
Jedynym pocieszeniem jest to że telefon sam się łączy po przekręceniu kluczyka i mogę zaczynać i kończyć rozmowy przez klawisze na kierownicy, a nawet nawiązać połączenie przez wypowiedzenie numeru.
Kiedy ktoś do mnie dzwoni jego numer wyświetla się na wyświetlaczu, więc jakieś tam dane sobie przekazują.
Chyba nie muszę dodawać że smsy też nie działają
Avatar użytkownika
Ania
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2008, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Blue&me - telefon

Postprzez thebartol » piątek, 21 listopada 2008, 11:08

Spróbuj kontakty zapisać w pamięci telefonu, nazwy bez odstępu, nie za długie, nie przydzielaj dzwonków do poszczególnych osób ani zdjęć, czasem przez takie rzeczy miałem problemy z przesłaniem kontaktów do Blue&Me.
A wybieranie głosowe kontaktów poprzez Blue&Me działa?
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Blue&me - telefon

Postprzez Ania » piątek, 21 listopada 2008, 13:35

Mam kontakty w spisie telefonów, nazwy nie są długie, ponieważ przesyłam je z poprzedniej nokii na kartę sim i z karty do samsunga.
Wybieranie głosowe poprzez B&M działa ale tylko polecenie wprowadź numer.
Niby ok, ale ja pamiętam może ze 4 podstawowe numery :)

W międzyczasie poszperałam po necie nt. b&m i samsunga F480, na jakimś niemieckim forum twierdzili że im działa, fakt używałam tłumaczenia stron przez google, ale translator chyba aż tak sensu wypowiedzi nie zmienił :)
Avatar użytkownika
Ania
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2008, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Blue&me - telefon

Postprzez thebartol » piątek, 21 listopada 2008, 16:56

Jak możesz to podaj link do tego tematu.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Blue&me - telefon

Postprzez Ania » piątek, 21 listopada 2008, 17:23

Rozmawiałam już chyba ze wszystkimi możliwymi z Fiata.
Dowiedziałam się że b&m w 500 a b&m np w Grande Punto to dwie inne sprawy.
I to że w Grande Punto czy Alfie się łączy, nie znaczy że będzie się łączył w 500, a forum niestety właśnie Punto dotyczyło.
Dzwonił do mnie jakiś Pan z Fiata (złożyłam zgłoszenie na infolinii) i powiedział nie działa i póki co raczej nie będzie. Oczywiście na bieżąco robią aktualizacje i dodają telefony, ale ten model raczej nieprędko będzie działać w calości.

Jestem troszku załamana...

Link do niemieckiej strony http://www.grande-punto.de/t11991-samsu ... tibel.html
Avatar użytkownika
Ania
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2008, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Blue&me - telefon

Postprzez thebartol » sobota, 22 listopada 2008, 01:07

Ania napisał(a):Oczywiście na bieżąco robią aktualizacje i dodają telefony

XD ciekawe, jak do tej pory nie ma żadnej aktualizacji do Blue&Me pięćsetki, trochę się tematem interesowałem i niestety nikt nic nie wiedział odnośnie aktualizacji Blue&Me.
Prędzej telefon sobie zmienisz, bo ten się zestarzeje, niż wprowadzą poprawkę w B&M.
Recepta:
1. Ściągnąć sobie kontakty na komputer (dla bezpieczeństwa).
2. Przegrać kontakty z karty SIM do pamięci telefonu, następnie
wykasować kontakty z karty SIM
3. Przerobić listę kontaktów tak aby:
- w nazwiskach i imionach nie było żadnych spacji
- w nazwiskach i imionach nie było żadnych znaków (+ . - itd.)
- wywalić ze skrzynki numery typu BIURO OBSŁUGI, 112, itd..
- w numerach telefonów nie było: +48 ani żadnych zer przed numerem
(poprostu ma być imię i sam numer np: 501234567)
4. W ustawieniach bluetooth odblokować co trzeba.
5. Zarejestrować telefon i przegrać książkę do samochodu - tak jak jest w
instrukcji.
Najlepiej zrobić próbę wprowadzając od nowa kilka kontaktów.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Blue&me - telefon

Postprzez Ania » sobota, 22 listopada 2008, 12:48

ad.1 kopie zapasową kontaktów mam na starej karcie sim, więc pkt 1 opuszczam :)
ad.2 kontakty są w telefonie, karta sim pusta
ad.3 w nazwiskach i imionach nie ma znaków specjalnych, nie ma numerów typu biuro obsługi itp., wszystkie numery są w formacie 501234567
kilka z nich ma spacje, ale nie bardzo wiem jak mam zapisać imie i nazwisko bez spacji
ad.4 w ustawieniach bt telefonu chyba wszystko jest odblokowane jak trzeba
ad.5 rejestruje telefon, nie przegrywa kontaktów.

Jutro może spróbuje wprowadzić np tylko 5 kontaktów i potestuje.
Jak przeglądałam tłumaczenie tej strony (automatyczne translatory są straszne!) to zrozumiałam że ktoś przesyłał kontakty pojedynczo i wtedy działało, a jak chciał przegrać wszystko hurtem do punciaka to mu tego nie wykrywało i kontakty się nie pojawiały. Oczywiście przegrywał je z F480.

Natomiast w temacie wymiana telefonu przed pojawieniem się aktualizacji, zapewne masz racje :)
Avatar użytkownika
Ania
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2008, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Blue&me - telefon

Postprzez loboda83 » sobota, 21 lutego 2009, 00:45

Ja z kolei mam inny problem. Mój Sony Ericsson bez problemu zestroił się z "bączkiem" ale jak przez kilka dni nie wsiadam do auta to pojawia się problem, który polega na ty, że autko nie może dogadać się z telefonem. Napewno pomaga wywalenie z telefony blue&me i ponowna rejestracja telefonu.
Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją???
loboda83
 
Posty: 23
Dołączył(a): wtorek, 3 lutego 2009, 00:50
Lokalizacja: Łódź
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Blue&me - telefon

Postprzez thebartol » niedziela, 22 lutego 2009, 02:57

Po którejś stronie pada pamięć parowania urządzeń, a jaki to model telefonu?
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Blue&me - telefon

Postprzez loboda83 » niedziela, 22 lutego 2009, 23:23

Sony Ericson w810i. Muszę spróbować z innym telefonem.
loboda83
 
Posty: 23
Dołączył(a): wtorek, 3 lutego 2009, 00:50
Lokalizacja: Łódź
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Blue&me - telefon

Postprzez thebartol » poniedziałek, 23 lutego 2009, 12:20

Z tego co znalazłem w sieci to częsty problem współpracy W810i z Blue&Me.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Następna strona

Powrót do 100 pytań do... - Fiat 500 forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon