czujniki parkowania

Czyli jak zrobic poszczegolne rzeczy w swoim samochodzie Fiat 500. Nie rozmawiamy tutaj o usterkach

czujniki parkowania

Postprzez leszem » niedziela, 29 października 2017, 19:55

1. Czy w wszystkich modelach jest wyprowadzona wiązka do czujników parkowania tył ?
2. W przypadku zakupu czujników i samodzielnego montażu ( pod światło cofania) komputer wywali żółty trójkąt ?
leszem
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela, 8 października 2017, 17:10
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.3
Rodzaj paliwa:: Diesel


Re: czujniki parkowania

Postprzez damianx » piÄ…tek, 10 listopada 2017, 17:41

1. Nie ,bo sama wiązka pod czujniki to pikuś ,inna jest także boczna która idzie z przodu auta,i łączy sie z tą tylną ,która ma tam dodatkowo centralkę,trzeba sporo zrobić aby mieć "fabryczną" instalację i móc się z nią łączyć przez gniazdo OBDII.

Dodatkowo po tym trzeba w body włączyć tę funkcję oraz zrobic osiowanie proxi.

2. nie nic siÄ™ nie stanie.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: czujniki parkowania

Postprzez morette » wtorek, 28 maja 2019, 21:33

A jak sprawdzić czy w swoim w ogóle jest wiązka? Mozna to sprawdzić wizualnie?
morette
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 28 maja 2019, 06:52
Samochód: Fiat 500, 2016, ver. LOUNGE, Dualtronic (5)
Pojemność silnika:: 1.2 8V Dualtronic
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: czujniki parkowania

Postprzez damianx » Å›roda, 29 maja 2019, 14:09

Wydaje mi się że ,szukać gdzieś z tyłu w aucie pod poszyciem lub pod zderzakiem.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: czujniki parkowania

Postprzez Greku » wtorek, 4 czerwca 2019, 22:34

tak idzie wiązka, gdzie są czujniki parkowania. Ktoś był niezłym mózgiem prowadząc te kable...

Obrazek

dla mnie kretynizm, że wiązka idzie w tak głupi sposób, ze zderzaka lewą stroną żeby znów wrócić do prawe strony... w innych markach jest to zrobione w bardzie przemyślany sposób.

Tak więc centralka jest pod poszyciem wewnętrznym(materiałowym) z prawej strony, mocowanie jest za lampą.

Od razu wyprzedzę pytanie, tak, chcę zamontować fabryczne :) mam wersje lounge i niestety nie mam wiązki fabrycznej. Niedługo będę rozbierać trochę wnętrze więc szukam instalacji gotowej na szrotach, bo przeważnie oddają to do firmy, co skupują wiązki i za grosze sprzedają a tak to mogą zarobić ze stówki dwie :) tylko przeważnie nikt nie pamięta co jest z wyposażenia :(
Ja temat drążę, więc z czasem uruchomię czujniki!
Greku
 
Posty: 20
Dołączył(a): poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 21:18
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1,3
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: czujniki parkowania

Postprzez marcinpo » piÄ…tek, 14 kwietnia 2023, 06:41

Witam, posiadam Fiata 500 z 2009 r, uszkodzony był zderzak tylny, a że auto nie posiadało czujnoków parkowania zakupiłem używany z 4 czujnikami parkowania. Dokupiłem moduł z tego rocznika Valeo, wszystko podpięte pod BCM, zasilanie, CAN-y.
Moduł pojawił się w CAN Setup (MES), na liczniku wyświetlało błąd wspomaganie parkowania niedostępne, wykonałem osiowanie, błędu brak, licznik nie mruga, czujniki po wbiciu wstecznego też nie działają. W regulacjach brak opcji czujniki parkowania. MES łączy się z modułem czujników parkowania, błędów zero. Co zrobiłem nie tak?
marcinpo
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 14 października 2022, 09:42
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do 100 pytań do... - Fiat 500 forum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon