Fotel kierowcy z regulacja wysokości - jak rozpoznać?

Czyli jak zrobic poszczegolne rzeczy w swoim samochodzie Fiat 500. Nie rozmawiamy tutaj o usterkach

Fotel kierowcy z regulacja wysokości - jak rozpoznać?

Postprzez qwsazx » sobota, 18 lutego 2017, 19:11

Witam.
Przymierzam się do kupna 500-tki. Prawie na pewno używanej. Wiem co i jak, autko mi pasuje itp. Mam tylko jeden podstawowy problem - na zwykłym fotelu nie mieszczę się pod dachem. Muszę mieć więc regulowaną wysokość... chyba. I tu się robi dla mnie zagadkowo, bo w promieniu 100 km ode mnie nie ma ani jednego egzemplarza z regulacją wysokości fotela kierowcy. Chciałbym więc poprosić o pomoc posiadaczy auta :)

1. Jaka jest różnica w wysokości pomiędzy obydwoma rodzajami fotela? Tzn. czy jeśli mam hipotetycznie w aucie fotel z regulowaną wysokością, to ile orientacyjnie miejsca nad głową mogę zyskać? 5 cm? 10?
2. Czy można w jakiś sposób rozpoznać obecność takiego fotela w aucie? Chodzi mi o to, że w ogłoszeniach zazwyczaj sprzedający o tym nie piszą, rzadko też jest zdjęcie na bok fotela :) Może taka regulacja wchodziła w skład jakiegoś pakietu - strzelam, np. Comfort, który obejmuje dwustrefową klimatyzację, regulację kierownicy i fotela kierowcy? W sensie, jeśli widzę w aucie element X, to automatycznie jest też regulowany fotel? W ten sposób nie będę musiał dzwonić do każdego jednego sprzedającego (który i tak w wielu przypadkach będzie ściemniać przez telefon).
3. Opcja ekstremalna - kupić auto z normalnym fotelem, a następnie kupić używany fotel z regulacją i zamienić. Ma to sens, czy lepiej zapomnieć od razu?

Dziękuję za pomoc z góry i pozdrawiam,
Andrzej :)
qwsazx
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 18 lutego 2017, 19:01
Samochód: -
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do 100 pytań do... - Fiat 500 forum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon