Lusterko wsteczne - wymiana

Czyli jak zrobic poszczegolne rzeczy w swoim samochodzie Fiat 500. Nie rozmawiamy tutaj o usterkach

Lusterko wsteczne - wymiana

Postprzez tomq33 » wtorek, 27 wrzeÅ›nia 2016, 22:50

Witam,

Zamierzam wymienić całe standardowe lusterko wsteczne 500-tki (2015).
Jaki jest "patent" na bezpieczne wysunięcie lusterka z czarnego uchwytu przyklejonego do szyby?
Obawiam się, że "eksperymentując" mogę uszkodzić szybę.
Będę wdzięczny za pomoc.

Tomq.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
tomq33
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 27 września 2016, 12:16
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Lusterko wsteczne - wymiana

Postprzez gshock » wtorek, 17 stycznia 2017, 12:29

jeśli ogarnąłeś już temat to możesz dać kilka podpowiedzi:)
Avatar użytkownika
gshock
Administrator
 
Posty: 417
Dołączył(a): sobota, 23 lutego 2008, 16:44
Lokalizacja: City
Samochód: Audi A3
Pojemność silnika:: 1,9
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Lusterko wsteczne - wymiana

Postprzez damianx » Å›roda, 18 stycznia 2017, 16:39

Ja to ogarnąłem już dawno i nie ma tu żadnej filozofii ,tak zdejmując jak i zakładając.

Lusterko ma w sobie element kulisty na sprężynce ,i aby je zdjąć po prostu należy energicznej je zsunąć z tego klina na szybie w "tył" auta,lekko napierając jednocześnie na szybę,aby "przycisnąć tę sprężynkę i ułatwić sobie demontaż.

Zakładając, należy lusterko przyłożyć to tego trójkąta na szybie tą sprężystą częścią kulistą tak aby ją zgnieść "sprężynkę" i nasunąć do końca aż usłyszymy "klik". Kierunek "przód" auta.

Na tym elemencie na szybie jest wyprofilowana po obu stronach prowadnica (widać to dobrze na załączonym powyżej zdjęciu) ,więc jest to dość łatwe ,oczywiście dla wprawionego manualnie.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do 100 pytań do... - Fiat 500 forum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon