Zakup nowej 500

Czyli jak zrobic poszczegolne rzeczy w swoim samochodzie Fiat 500. Nie rozmawiamy tutaj o usterkach

Zakup nowej 500

Postprzez igk » wtorek, 16 sierpnia 2016, 18:14

Zamierzam kupić wersję Riva. Cena 64 tys brutto. To ma być auto którym będzie jeździć żona, planujemy użytkować je ok 10 lat. Miałem Pandę (wydaje mi się że 500 to Panda II z innym nadwoziem) 1.2 z 2008 roku (krótko bo 1,5roku) i mile je wspominam (nie zepsuło się). Czy warto wydać te pieniądze na taki samochodzik? Mam na myśli niezawodność i potencjalne kłopoty oraz naprawy. Wiem że na pewno się zepsuje, ale liczę na fakt iż ma normalny silnik (1.2) skrzynię biegów (5b mech) i pozostałe rzeczy bez wpadek pokroju TSi/DSG co pozwoli nie martwić się o koszty napraw.
Jak Wasze doświadczenia z długotrwałego użytkowania modelu z silnikiem 1.2? Jak z korozją?
igk
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 16 sierpnia 2016, 17:57
Samochód: 500 Riva, Superb iV L&K
Pojemność silnika:: 1242, 1.4TSi hybryda
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Zakup nowej 500

Postprzez meesha » Å›roda, 24 sierpnia 2016, 16:27

Kupiłem dla żony 500 1.2 Lounge jakoś w grudniu 2012. Do tego momentu jedyna rzecz, która się zepsuła, to żarówka podświetlenia gniazda zapalniczki. Auto zrobiło około 35 tys.km. Żadnej korozji, ale auto dbane i garażowane, ciągle wygląda jak nowe. Mało pali, silnik oleju nie bierze,w zawieszeniu nic nie stuka.

Co do awaryjności fiatów mam ciekawą teorię - jak się popatrzy na poziom usług serwisowych w ASO, to jedyny powód, dla którego te auta jeżdżą dłużej niż okres gwarancji, to porządny montaż w fabryce i nie najgorsze materiały. Sam jeżdżę octavią i mam porównanie - poziom usług serwisowych grupy VAG w porównaniu do fiata to kosmos, ale sam produkt jest znacznie bardziej awaryjny.
meesha
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 6 lipca 2016, 15:05
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Zakup nowej 500

Postprzez Qnisko » piÄ…tek, 2 wrzeÅ›nia 2016, 21:59

ja jeżdżę swoim 1.2 od 2012r. i zrobione ponad 90kkm z czego większość z LPG i nie narzekam. Raz wymieniałem cewkę zapłonową, kilka razy świece i przewody zapłonowe i raz rozrząd, poza tym to filtry i oleje ale to standard.
Jak to mówią tankować i jechać tu się sprawdza to przysłowie :)
Co do korozji to na nadwoziu jej nie widać, podwozie w zeszłym roku konserwowane więc czarne :Q
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Zakup nowej 500

Postprzez pochuu » piÄ…tek, 30 wrzeÅ›nia 2016, 10:38

Ja kupiłem dla żony 1.2 Sport w automacie w sierpniu rok temu. 12 tyś km za Fiatem, jak na razie bez zastrzeżeń.
pochuu
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 27 września 2016, 20:39
Samochód: Fiat 500 sport 2015 rok
Pojemność silnika:: 1.2 69 km
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Zakup nowej 500

Postprzez Drons » niedziela, 2 października 2016, 10:30

Fiat 500 jest super autkiem dla kobiety, ale ma swoje wady... Po pierwsze układ hamulcowy, pierwsze klocki zmienisz po ok 30-40 tys km, a przez nie działający czujnik zużycia klocków możesz zjechać tarcze. Po drugie plastiki w kabinie, prędzej czy później zaczną trzeszczeć. Po trzecie ogrom detali typu pękające mocowania klamki, naprawa prosta i tania ale po 3 latach musiałem rozebrać 2 klamki... Po czwarte lakier, jeśli zdecydujesz się na białą perłę (najładniejszy kolor) to powinieneś woskować ją minimum raz na 3 miesiące. Osobiście pracuje w serwisie blacharsko-lakierniczym i porównując moją 4 letnią 500 z nawet dwu letnią (której właściciele nie woskują) moją wygląda dużo lepiej.
Drons
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2015, 08:48
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Zakup nowej 500

Postprzez igk » niedziela, 7 maja 2017, 18:15

Witam,
autem od grudnia 2016 przejechane nieco ponad 3 tys km. Jak na razie nic się nie zepsuło ale widzę kilka wad:
- betonowe zagłówki;
- auto ma 16 calowe koła z oponami 194/45. Jest po prostu mało komfortowe;
- silnik 1.2 jest za słaby. Moja Octavia 1.6MPi jest dynamiczniejsza...
- strasznie długie drzwi. Niby auto małe, ale poprzez długość drzwi czasem ciężko się wsiada tj. gdy na parkingu jest wąsko.
- ze względu na ciemny kolor strasznie widoczne są wszelkie zabrudzenia.
Zalety:
- częściej widuję różne modele Porsche niż 500-tkę w wersji Riva. Na Allegro są tylko 2 na całą Polskę;
- klimat i styl wnętrza, jakość drewna (prawdziwe) i skórzanej tapicerki - bezcenne...
igk
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 16 sierpnia 2016, 17:57
Samochód: 500 Riva, Superb iV L&K
Pojemność silnika:: 1242, 1.4TSi hybryda
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Zakup nowej 500

Postprzez Fuks » wtorek, 9 maja 2017, 12:53

Witam,
W 2013 kupiłem, żonie 2 letnia 500-tkę od sąsiada z przebiegiem 20tys teraz ma 50tys przebiegu.
Żadnych usterek, tylko klamka się poddała ale wymiana 180 PLN w ASO.

Jedyna wada to brak klimy i zastanawiamy się czy jej nie sprzedać i kupić nowa z klima.

Pozdrawiam,
Fuks
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 6 marca 2014, 10:24
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do 100 pytań do... - Fiat 500 forum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon