Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie Fiata 500?

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez damianx » niedziela, 9 października 2016, 12:44

Rdzewieją te naprawiane na zamiennikach i powypadkowe ogólnie.
Jak masz oryginał w całości to jeszcze troszkę poczekasz na rdzę ,pomijam podwozie bo tam już po roku jest masakra.
A im więcej lat to cały od dołu jest rudy,oczywiście to co jest gołe.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez pochuu » wtorek, 11 października 2016, 01:29

Dokładnie jak ktoś kupuje błotnik podróbę z chin w sklepie to po 1,5 roku już ma rdzę na kantach. Lepiej popracować ciut dłużej nad wyprowadzeniem oryginału, albo kupić na giełdzie oryginał i zero rdzy. W rodzinie jeździ jedna 500tka 6 lat i nie jest przesadnie dbana ( ciagle stoi pod chmurką ) i oznak rdzy nie widać.
pochuu
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 27 września 2016, 20:39
Samochód: Fiat 500 sport 2015 rok
Pojemność silnika:: 1.2 69 km
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez monosone » sobota, 5 sierpnia 2017, 08:27

Mam pytanie, a co jeśli przebieg auta (używka na sprzedaz, od firmy, kupiona w polsce) na liczniku jest inny od przebiegu podczas sprawdzania auta komputrem? Mam auto które ma na liczniku 83tys km, a w komputerze 80tys. Auto serwisowane w ASO, jednak informacji nie chcą udzielić bez osobistej wizyty 300 km od mojego miasta.
monosone
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 5 sierpnia 2017, 08:18
Samochód: fiat 500
Pojemność silnika:: 1,3
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez damianx » wtorek, 8 sierpnia 2017, 10:59

Nic,bo we fiatach tak jest że licznik swoje kilometry zlicza, a komputer swoje, i im więcej przebiegu tym większa rozbieżność.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez farmer20000 » poniedziaÅ‚ek, 4 lutego 2019, 15:57

NIE KUPUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ogólnie jest to tandeta i szrot, choć ładne autko.
Mój ma 9700km przebiegu.
Wymieniono: alternator, rozrusznik, spreżarkę klimy, wentylator nawiewu, bębny, szczęki, piasty i 2 felgi.
Rdzewieje od dołu, tłumiki gniją... ogólnie słabo.
Kolezance padłą pompa ABS, silnik wycieraczki tył, klamka bagażnika, wtrysk, a na skutek zapowietrzenia układu chłodzenia - silnik sie wyłączył i nie zapalał.
farmer20000
 
Posty: 16
Dołączył(a): środa, 11 stycznia 2017, 02:53
Samochód: 500
126 BIS
126 el
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez monosone » niedziela, 3 marca 2019, 13:55

Popieram. mysle ze albo robia go na odwal z zalozenia, albo po to zeby dorobic na naprawach. Marza na fiacie 500 jest ogromna. Ja mam auto ktore kupilam z lpg, 5letnie na gwarancji. Poszly juz wahacze, amory przod i tyl (tym autem nie da sie jezdzic brawurowo, nie pozwala na to silnik) Znam auta z rocznika 2003 jezdzace na dzialeczke (oczywiscie vw), zawieszenie nietkniete. Ostatnio zepsul sie klakson, lakier niskiej jakosci, sprzeglo wytarte, czasami auto gasnie, poszly polosie chociaz nie wiadomo czy mechanik tu nie naciagal. Cos jest nie tak ze skrzynka bezpiecznikow, podbierala prad wiec jezdze z odlaczonym radiem. Generalnie gdyby to auto nowe kosztowalo 30k, to byloby warto, ale 60,70 za tak tandetna jakosc??! Kpina, wiedza na czym zerowac kobiety. Plus fotele okropne, niewygodne, zaglowek to porazka. a ja mam dwa tluszczaki w okolicy kosci krzyzowej bo fotel uciska. Prosze porownac sobie np z renault clio. Tam zaglowki w nowej wersji to raj. Jesli macie wujka mechanika co wam wszystko uczciwie naprawi po kosztach bierzcie 500, liczac sie ze zwyrodnieniem kregoslupa.
monosone
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 5 sierpnia 2017, 08:18
Samochód: fiat 500
Pojemność silnika:: 1,3
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Na co zwrócić uwagę kupując Fiata 500?

Postprzez damianx » piÄ…tek, 15 marca 2019, 12:52

Bez przesady.

W każdej marce ,modelu znajdzie się jakaś wtopa.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Poprzednia strona

Powrót do Zakup używanego FIATA 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon