Zakup 500 jtd

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie Fiata 500?

Zakup 500 jtd

Postprzez german » poniedziaÅ‚ek, 9 sierpnia 2010, 08:58

Witam wszystkich zapaleńców 500
Jestem w trakcie poszukiwań małego miejskiego autka i chciałbym się dowiedzieć na co zwracać uwagę przy oglądaniu - zarówno blacharsko- lakierniczo jak i mechanicznie
czy każdy element jest metalowy ( oprocz zderzaków )żeby to miernikiem sprawdzić powiedzcie mi jaka jest fabryczna grubość lakieru ?
Czy są jakieś bolączki wieku dziecięcego czyli jakieś poważne usterki na które szczególnie zwrócić uwagę ?
Z rynku wtórnego interesują mnie zarówno krajowe jak i sprowadzone
bezwypadki jak i uszkodzone czy po stłuczkowe ;)

Tani jest ten zółty ,tyle ,że ma słupki lekko wgniecione ... i widać że był już podklepany na błotniku i przy drzwiach

http://otomoto.pl/fiat-500-sport-1-3-mj ... 40398.html


ten ma już za duży przebieg ... czytałem forum i ktoś tam się skrażył ,że zawieszenie wytłuczone po 50 tyś km czy nie przejmować się przebiegiem +- 100 tyś ???

http://otomoto.pl/fiat-500-1-3-multijet ... 99212.html

pozdrawiam i z góry dziękuję za porady
german
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 8 sierpnia 2010, 16:11
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: Zakup 500 jtd

Postprzez thebartol » niedziela, 22 sierpnia 2010, 13:05

Co do przebiegu drugiego autka - mój ma najechane 90tys. i miał już robione zawieszenie, tak naprawdę to fiat za trwałych zawieszeń nie zrobił. To co robione było w zawieszeniu: wymiana prawego, przedniego łożyska; wymiana mocowania górnego; z tyłu lewy amortyzator dobity do 46% skuteczności, więc wymiana tyłu; no i zbieżność, miał -8m lewo i +1 na prawo. Druga sprawa to nasze piękne drogi.
Najlepiej to umówić się z właścicielem, żeby podjechać na diagnostykę, trochę grosza zapłacisz, ale bedziesz wiedział w co się pakujesz.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Zakup 500 jtd

Postprzez damianx » niedziela, 22 sierpnia 2010, 13:40

A jaki miałeś objaw padającego łożyska ?

Jakieś odgłosy ?? może coś czułeś.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Zakup 500 jtd

Postprzez thebartol » niedziela, 22 sierpnia 2010, 20:41

Normalny hałas, buczenie narastające z prędkością. Początkowo myślałem, że to od opon, bo właśnie wtedy kończyły żywot, ale po zmianie gum dalej hałasowało. Jak odkręciłem łożysko to praktycznie się rozsypało.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Zakup 500 jtd

Postprzez gshock » niedziela, 5 lutego 2012, 21:01

piszcie piszcie jak macie doświadczenie bo sie na pewno to przyda, aut jest coraz więcej...
Avatar użytkownika
gshock
Administrator
 
Posty: 417
Dołączył(a): sobota, 23 lutego 2008, 16:44
Lokalizacja: City
Samochód: Audi A3
Pojemność silnika:: 1,9
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Zakup 500 jtd

Postprzez olalola29 » sobota, 16 marca 2013, 12:00

Mnie się te auto bardzo podoba, niestety dalej nie wiem na co patrzeć przy zakupie.
Dodam tylko, że muszę sobie raczej sama z zakupem poradzić, bo nikogo z bliskich nie mam, kto będzie miał jakieś pojęcie dot. 500-tek ;/
olalola29
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 16 marca 2013, 11:55
Samochód: Ford Fiesta
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Zakup 500 jtd

Postprzez Qnisko » sobota, 16 marca 2013, 13:06

Olalola29 w takim razie proponuję podjechać do ASO Fiat (lub innej stacji, warsztatu) gdzie dokonują tzw. przeglądu przed kupnem a oprócz tego nie zaszkodzi opinia kogoś kto tym autem jeździ dużej. Jak już upatrzysz wymarzony egzemplarz to pokaz go na forum to postaramy się coś doradzić ;)
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Zakup 500 jtd

Postprzez damcar » sobota, 23 marca 2013, 21:35

ja kupujac 500-tkę szukałem 2 tyg z nastawieniem tylko i wyłącznie na auto salon polska po 1 właścicielu i sie nie zawiodłem, dieselek śmiga aż miło - w rok 25 tys km i nic się nie psuje. Ja kupując samochód zawsze jadę na stację diagnostyczną gdzie za 100 zł sprawdzają całe auto, gdy wszystko jest ok spisuję umowę ze sprzedającym w której wpisuje przebieg oraz bezwypadkowość co potwierdza na umowie sprzedający -zawsze jakieś dodatkowe zabezpieczenie. Dodam że dzwoniąc kiedyś po komisach wszyscy handlarze gwarantowali że auto jest bezwyp i z autentycznym przebiegiem ale jak im powiedziałem że kupie gdy w umowie podpiszą się pod tymi stwierdzeniami zawsze była ta sama odp: Panie jak możemy coś gwarantować skoro my tylko pośredniczymy.
Wiec omijaj komisy i łupy z za granicy (tam dobre 500-tki są droższe niż w pl - jedynie bite i po przejściach są sprowadzane jako "okazje'). Szukaj po pierwszym właścicielu krajowego. pozdrawiam
damcar
 
Posty: 79
Dołączył(a): środa, 22 lutego 2012, 22:22
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Gryfice
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1,3 jtd 75 ps
Rodzaj paliwa:: Diesel


Powrót do Zakup używanego FIATA 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon