Wybór silnika na miasto - 0.9T, 1.4, 1.4T?

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie Fiata 500?

Wybór silnika na miasto - 0.9T, 1.4, 1.4T?

Postprzez jonas » niedziela, 26 listopada 2017, 17:26

Noszę się z zamiarem kupna Fiata 500 dla żony na miasto, do podjeżdżania na zakupy, po dziecko do przedszkola i inne takie typowe zastosowania tego modelu. Wybór wersji silnikowych, które wydają się sensowne, to:
- 0.9T w mocniejszej wersji 105 KM
- 1.4 wolnossÄ…cy 100 KM
- 1.4 doładowany 135 KM (na 160 i mocniejsze raczej budżetu nie wystarczy)

Odpada diesel z oczywistych powodów, odpada też 1.2 bo jest za słaby i z opinii wynika, że pali tyle, co większe i mocniejsze jednostki, a odpycha się przeciętnie. Mieliśmy kilka lat temu Seicento 1.1 (ta sama rodzina silników FIRE), w zimie potrafił w mieście spalić 8 litrów.

Nie jeździliśmy jeszcze żadnym z nich. Który będzie najtrwalszy? Czy dwa cylindry i doładowanie to dobry pomysł na miasto z uwzględnieniem niewyłączalnego systemu Start&Stop? Co prawda te cylindry mają prawie 0,5 litra każdy, czyli blisko optymalnej pojemności cylindra w silniku benzynowym, więc może dramatu nie będzie?

1.4 T ma jakieś typowe bolączki oprócz podpijania oleju? Miałem swego czasu Toyotę z olejoholizmem, więc nie jest to jakaś nowość.

Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.
jonas
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 26 listopada 2017, 13:04
Samochód: Suzuki Grand Vitara
Pojemność silnika:: 2.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Wybór silnika na miasto - 0.9T, 1.4, 1.4T?

Postprzez SÅ‚owik » niedziela, 26 listopada 2017, 20:38

Rozumiem, że autko ma być używane bo nowego z silnikiem 1.4 nie dostaniesz. 1.4 Turbo czyli Abarth to raczej nie jest auto do wożenia dzieci do przedszkola i jeżdżenia nim po bułki do sklepu tylko szybkie auto, twardo zawieszone do czerpania przyjemności z jazdy więc raczej odpuść. No chyba że chcesz sobie czasem sam poszaleć. :lol: Jeśli chodzi o 1.4 wolnossące to nie wierz w to, że pali tyle samo co 1.2. Ja mam 1.2, jeżdżę po Warszawie w masakrycznych korkach i pali mi w tej chwili średnio 6.5l. W 1.4 na pewno będzie więcej z 1-1,5l. Uważam też, że na takie jazdy o których mówisz 1.2 w zupełności wystarczy. Ja nie narzekam. Autko warzy mniej niż 900 kg więc daje radę. Poza tym 1.4 lubią olej ;) O 0,9 105KM też myślałem bo mogłem go mieć w bdb cenie ale słyszałem, że potarfi sporo spalić wbrew pozorom, a mnie zależało na niskim spalaniu nie na osiągach bo mam drugie mocne auto. Aczkolwiek uważam, że warto nad nim pomyśleć bo to ciekawa konstrukcja o dobrych osiągach. Z tego co słyszałem nie ma większych wad konstrukcyjnych.
SÅ‚owik
 
Posty: 27
Dołączył(a): piątek, 6 października 2017, 16:27
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Zakup używanego FIATA 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon