Fiat 500 USA (1.4 + 6biegowy automat)

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie Fiata 500?

Fiat 500 USA (1.4 + 6biegowy automat)

Postprzez hyde » Å›roda, 25 października 2017, 12:42

Szanowni Forumowicze,

Zastanawiam się nad zakupem Fiata 500 z rynku USA z 6cio biegową skrzynią automatyczną. Głownie z powodu automatu, auto ma być przeznaczone dla żony, do poruszania się po mieście. W związku z tym mam kilka pytań związanych z wersją USA.

Czy są problemy z serwisowaniem i obsługą samochodu z USA w ASO/zewnętrznych warsztatach?
Czy części do wersji produkowanych na rynek amerykański są "kompatybilne" z częściami do egzemplarzy europejskich?

Zdaję sobie sprawę, że większość egzemplarzy 500 USA jest naprawianych, ale załóżmy że auto jest zadbane a ewentualna naprawa dobrze udokumentowana. Nie chciałbym obudzić się pewnego dnia i być zmuszonym płacić za np filtr powietrza miliony monet albo sprowadzać części zza oceanu :)

Z góry dziękuję za uwagi i opinie.
hyde
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 25 października 2017, 11:53
Samochód: fiat 500
Pojemność silnika:: 0.9 TwinAir
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Fiat 500 USA (1.4 + 6biegowy automat)

Postprzez Jack the nipper » sobota, 11 listopada 2017, 10:10

Jeździłem ostatnio takim i rewelacja w porównaniu do 1,2 dualogic.
Gość którego było to auto ściąga z USA wystarczy podać co się chce.
Jack the nipper
 
Posty: 21
Dołączył(a): sobota, 28 września 2013, 20:22
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1200
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Fiat 500 USA (1.4 + 6biegowy automat)

Postprzez hyde » poniedziaÅ‚ek, 13 listopada 2017, 14:43

Półautomat to tylko namiastka automatu. Też miałem okazję się przejechać i można go nazwać prawdziwym automatem. Tylko problem z obsługą, dzwoniłem do serwisów z prośbą o opinie ale w żadnym takie auto nie gościło, mówią że "większość" usterek naprawią, ale takiego automatu nie widzieli. Jak USA to tylko abarthy.
hyde
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 25 października 2017, 11:53
Samochód: fiat 500
Pojemność silnika:: 0.9 TwinAir
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Fiat 500 USA (1.4 + 6biegowy automat)

Postprzez SÅ‚owik » wtorek, 14 listopada 2017, 11:48

Akurat jeśli chodzi o automat to raczej nie ma się co martwić bo w razie co można podjechać do serwisu który zajmuje sie naprawą automatów. Ta skrzynia jest montowana również w Jeepie Renegade i Cherokee. Nie wiem tylko kto ją produkuje, GM, Aisin, ZF... Ale ja bym sie nie bawił w sprowadzanie takiego auta. Za dużo zachodu i za tanie auto. Wątpię żeby ci się to opłaciło. Dla samej skrzyni? Chcesz nowy czy uzywany?
SÅ‚owik
 
Posty: 27
Dołączył(a): piątek, 6 października 2017, 16:27
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Fiat 500 USA (1.4 + 6biegowy automat)

Postprzez hyde » piÄ…tek, 17 listopada 2017, 13:40

Właśnie automat był największą zagadką, w ASO dowiedziałem się że serwisują 500 z rynku amerykańskiego, najczęściej są to Abarthy, tyle że wszystkie z manualną skrzynią biegów.

O automat mi chodzi, ale taki prawdziwy nie półautomat gdzie zmiana biegów trwa i trwa, o błędach i usterkach nie wspominając. Jednak po mieście w korkach się sprawdza, no i przeznaczenie, autko ma być dla żony. Nie miałem zamiaru go sprowadzać, bardziej kupić już sprowadzony, używany.

Dzięki za podpowiedź poczytam o skrzyniach z Jeepa i popytam w warsztatach zajmujących się automatami.

Sprawa pozostaje jeszcze otwarta, jeżeli ktoś z Forumowiczów może się podzielić doświadczeniami/opinią będę wdzięczny.
hyde
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 25 października 2017, 11:53
Samochód: fiat 500
Pojemność silnika:: 0.9 TwinAir
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Zakup używanego FIATA 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


cron
Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon