Fiat 500 Lounge 1.2 Dualogic - spalanie

Forum Fiat 500, C, S, L, X & Abarth

Fiat 500 Lounge 1.2 Dualogic - spalanie

Postprzez easyshare » sobota, 11 lipca 2015, 19:53

Witajcie.
Przymierzam się do kupienia 500 jak w tytule. Wzięłam ją na kilka dni jazdy próbnej, żeby sprawdzić, czy to jest na pewno autko na miarę moich potrzeb :-) Jeździ się świetnie, jedyne do czego musiałam się przyzwyczaić to lekkie 'dławienie' przy zmianie biegów. Jestem prawie zdecydowana, ale...
No właśnie, jest jedno ale.
Zużycie paliwa wg komputera. Średnie zużycie od początku jazdy (a ma przejechane 700 km, to egzemplarz testowy) to 7,6. Zeruję komputer na trip A przed każdą trasą, jaką pokonuję po mieście. Komputer pokazuje spalanie od 6,9 do 8,6 (!).
Nie wiem, czy to kwestia niedotartego jeszcze silnika, czy automatycznej skrzyni, błędu pomiaru (rzetelniejsze dane otrzymałabym pewnie po zatankowaniu i wyjeżdżeniu pełnego baku).
Nie ukrywam, że chciałam kupić mały samochód do jazdy miejskiej, w założeniu (mały, lekki), że będzie palił mniej. Informacje, które wyszperałam w necie wskazują na średnie spalanie w mieście na 6,5. Mnie skubaniec pokazuje ponad 8. To raczej nie kwestia mojego stylu jazdy (rozpędzam się powoli, pozwalam skrzyni na zmianę biegu wtedy, kiedy ona to sugeruje, nie szaleję z prędkością, nie cisnę).
Jeśli mam kupić nietanie, małe i ciasne auto i okaże się, że pali tyle, co przestronne kombi, którym teraz jeżdżę, to raczej się nie zdecyduję.

Teraz pytanie właściwe do forumowiczów, którzy mieli do czynienia z tym właśnie silnikiem i skrzynią:
ile pali?!

Pozdrawiam :-)
easyshare
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2015, 19:40
Samochód: Fiat 500 Lounge Dualogic
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Fiat 500 Lounge 1.2 Dualogic - spalanie

Postprzez easyshare » wtorek, 14 lipca 2015, 19:21

Forum nie jest zbyt aktywne, jak widzÄ™.

Mała aktualizacja:
Skasowałam obie trasy, pojezdzilam po mieście i spalanie mam na poziomie 5,2 - 6,2.
Nie wiem, dlaczego poprzednie wyniki były tak odmienne, ale cieszę się, że jednak 500 okazała się oszczędna jak należy :)

Zostawiłam w salonie zaliczkę :)
easyshare
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2015, 19:40
Samochód: Fiat 500 Lounge Dualogic
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Forum Główne Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon