Dobry wieczór i pytanie :)

Forum Fiat 500, C, S, L, X & Abarth

Dobry wieczór i pytanie :)

Postprzez wkrotce500 » niedziela, 15 czerwca 2014, 18:56

Cześć, mam do Was pytania i prośby o radę, jako do znawców i ekspertów :).

Zamierzam kupić Fiata 500, auto będzie pełniło rolę drugiego samochodu, wyłącznie do jazdy po mieście. I teraz pytania:

1. Wybrałem wersję POP+Klima, silnik 1,2 - czy dobrze wybrałem? - chodzi mi w szczególności o awaryjność?
2. W salonie przedstawili mi całkiem atrakcyjną ofertę leasingu. Czy macie doświadczenia z leasingiem w FGA? Dobre/złe?
3. Sprzedawca zapewnił mnie, że pakiet ubezpieczenia OC+AC na nowych częściach będzie kosztował ok. 1500 zł. Prawda czy fałsz? ;-)
4. Rozważam wykupienie pakietów pogwarancyjnych czy uważacie, że warto? czy macie z nimi doświadczenia?
5. Jaki jest koszt przeglądów w 500?

z góry dziękuję z uświadamiające odpowiedzi
wkrótce500
wkrotce500
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 15 czerwca 2014, 18:44
Samochód: volvo s60
Pojemność silnika:: 2,5T
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Dobry wieczór i pytanie :)

Postprzez kolczasty » piÄ…tek, 20 czerwca 2014, 11:41

Czesc,

Ja mialem moja 500 tez 1.2 ale bez klimy w FGA. To co mi sie nie spodobalo, to sprawa ubezpieczenia. W pierwsym roku ok, 1600 zl do zaakceptowania. Ale pozniej zaczely sie przeboje - 2300 zl za oc_ac za takie male autko w PZU??? Gdzie kolega prawie dwukrotnie drozeszgo Toledo ubezpieczal w PZU za podobna kwote. Zaczalem rozkminiac temat i okazalo sie, ze FGA ma cos takiego jak umowe generalna czy jakos tak z PZU i tu zadne znizki kierowcy/uzytkownika nie sa brane pod uwage. Koniec koncow wystapilem do FGA o zgode na indywidulane ubezpieczenie (za taka zgode trzeba zaplacici okolo 200 zl jesli dobrze pamietam). Zgode dostalem i ten sam wypasiony wariant ubezpieczenia w Warcie dostalem za 1150 zl!!!
Dodatkowo za kazda pierdole ze strony FGA trzeba placici minimum 50 zl - czyli wystawienie jakiegos swistaka, zaswaidczenia o niezaleganiu z ratami itp. Za zmiane adresu do korespondencji tez trzeba zaplacic. Nie wiem jest u innych ale sprobuj jeszcze EFL - wydaje mi sie, ze maja lepsze warunki.
Avatar użytkownika
kolczasty
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 17 lutego 2009, 15:55
Lokalizacja: Hażlach
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Forum Główne Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


cron
Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon