Automatyczne skrzynie biegów w 500

Forum Fiat 500, C, S, L, X & Abarth

Re: Automatyczne skrzynie biegów w 500

Postprzez zwolis » poniedziaÅ‚ek, 21 kwietnia 2014, 19:11

Fiacik odebrany 1.2 Dualogic pierwsze 150 km za nami . Jazda z tą skrzynią wymaga trochę przyzwyczajenia ogólnie rewelacja bez zastrzeżeń oby tak dalej. Same autko jak dla żony tez o.k .
zwolis
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 13 lutego 2014, 20:03
Samochód: Fiat 500 dualogic
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Automatyczne skrzynie biegów w 500

Postprzez LeonZawodowiec » poniedziaÅ‚ek, 20 kwietnia 2015, 23:52

Jest to klasyczny automat.
Avatar użytkownika
LeonZawodowiec
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 23:44
Samochód: fiat 500, Audi A3
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Automatyczne skrzynie biegów w 500

Postprzez aaniaa » wtorek, 21 kwietnia 2015, 10:52

klasycznym automatem bym tego nie nazwała :Q
Avatar użytkownika
aaniaa
 
Posty: 292
Dołączył(a): wtorek, 11 sierpnia 2009, 12:57
Lokalizacja: Kielce
Samochód: 500X
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Automatyczne skrzynie biegów w 500

Postprzez xenus » poniedziaÅ‚ek, 24 sierpnia 2015, 15:44

Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki i porady.
xenus
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 15 sierpnia 2015, 14:59
Samochód: Fiat
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Automatyczne skrzynie biegów w 500

Postprzez stilo_kielce » niedziela, 14 lutego 2016, 22:13

natter napisał(a):Przecież nie napisałem, że sama skrzynia jest zalana płynem typu DOT :Q. Co do elementów elektrohydraulicznych, to rzeczywiście "mea culpa". Ale nie do końca się zgodzę, że siłowniki we wszystkich zautomatyzowanych skrzyniach są zalane płynem typu DEXTRON 3, w pewnej części zapewne tak, w pewnej specjalnymi olejami/płynami. Wszystko zależy od konkretnego producenta skrzyni.


Czy ten płyn w hydrauliczny DEXTRON 3 podlega okresowej wymianie?
stilo_kielce
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 14 lutego 2016, 22:08
Samochód: BMWe36
Pojemność silnika:: 2,5
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Automatyczne skrzynie biegów w 500

Postprzez ewcians » czwartek, 13 października 2016, 01:55

Dejcie se na luz z tymi niby automatami. Przerobiłam.....Sensodrive w Citku C2. Auto co pół roku na serwisie , bo skrzynia świrowała. Szczęście, że znalazłam fachurę od francuzów we wszelkich konfiguracjach. Teraz (i tak po przejechaiu 150.000 km) skrzynia się rozsypała na amen. Stąd decyzja o zakupie 500-tki (w manualu, warunek był jeśli manual to tylko moje wymarzone autko) , bo te automaty w małych brykuniach są tylko pseudo. Porównaniemam - użytkuję też większe (normalne) auto w wersji z pełnym automatem, i ta takich problemów nie ma. Tak więc jeśli automat to ten prawdziwy, nie ten pseudo (bo we wszystkich cudach to lipa. Kosztowne naprawy, wysoka awaryność, choć - jak w moim przypadku - się fartowny egzemplarz trafi, można pojeździć i do 150.000 km bez kosztowniejszych napraw)
ewcians
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek, 13 października 2016, 00:06
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Automatyczne skrzynie biegów w 500

Postprzez ewcians » piÄ…tek, 28 października 2016, 23:28

Po tygodniu "śmigania" na manualu stwierdzam, że .... przesiadka z automata na manuala jest co najmniej trudna....łatwiej było odwrotnie. Plus jaki dostrzegłam jest jeden: ja osobiście na manualu pojeździłam 20 h na L-ce + jednostkowe przypadki po zdaniu egzaminu. Potem wypadek (ja jako pasażer) 12 lat blokady na prowadzenie samochodu. Sytuacja zawodowa zmusiła mnie do jazdy samodzielnej. Podjęłam wyzwanie, ale , że trauma mnie paraliżowała i nie ufałam sobie w kwestii zachowań na drodze...uparłam się na automata. Pojeździłam 3 lata - wystarczająco, by ogarnąć kwestię funkcjonowania w ruchu ulicznym bez podpowiadacza z boku:). Teraz - po trzech latach - przesiadka na manuala....raz nówka nieśmigana, dwa z bajerami typu dohamowanie czy cuś. Ruszanie na wzniesieniu to wyzwanie - jak na L-ce byłam w tym mistrzynią tak teraz sadzę babole, aż sama zgrzytam zębami:D Dziś pierwszy raz udało mi się przejechać dystans 30 km bez tzw. babola :D - konkluzja - lepiej od razu manuala ogarniać ...
ewcians
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek, 13 października 2016, 00:06
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Automatyczne skrzynie biegów w 500

Postprzez zwolis » piÄ…tek, 28 października 2016, 23:55

Fiacik użytkowany przez 2.5 roku od nowosci ok 35.000 km skrzynia bez zastrzeżeń . Wiadomo szału niema ale tragedia to też nie jest. Jak ktoś nie ma zamiaru ogarnąć manuala to polecam - co do trwałości to jednak duży znak zapytania....
zwolis
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 13 lutego 2014, 20:03
Samochód: Fiat 500 dualogic
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Poprzednia strona

Powrót do Forum Główne Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon