Czy warto kupić 500 z dużym przebiegiem?

Forum Fiat 500, C, S, L, X & Abarth

Czy warto kupić 500 z dużym przebiegiem?

Postprzez ajam25 » czwartek, 28 lutego 2013, 15:54

Witam,
Pytanko do znawców tematu, dzisiaj oglądałem 500: 1.4 benzyna 100 KM w wersji LOUNGE, z polskiego salonu 2010 rok produkcji, po pierwszym ogólnym sprawdzeniu wygląda na bezwypadkowe, jest książka serwisowa (oczywiście przy decyzji o zakupie sprawdziłbym w pobliskim ASO-auto było tam kupione). Jest jedno ale, otóż 500-tka ma aż ok 142 000 km przebiegu (gość sporo jeździł po Europie). Czy warto zainteresować się autem z takim przebiegiem? Wychodzi po 70 000 km na rok-dużo. W środku nie widać po kierownicy, lewarku zmiany biegów czy tapicerce jakiegoś dużego zużycia. Gość by mi ją sprzedał za 23 500-24 000 tyś. Co myślicie o tej cenie? Warto się zainteresować?
Auto dla żony, rocznie jakieś 3000 tyś km robi.
ajam25
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 21:11
Samochód: Mazda 3
Pojemność silnika:: 2.0
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Czy warto kupić 500 z dużym przebiegiem?

Postprzez fotele » czwartek, 28 lutego 2013, 16:08

możesz kupić z mniejszym przebiegiem ale pewnie będzie cofnięty :D to jest polskie podejście, jak ktoś ma przejechane dużo, to cofa licznik, a ty się cieszysz, że kupiłeś jeszcze nie dotarte auto, potem się okazuje, że nowy nabytek ma już 200tyś przejechane :-|
fotele
 
Posty: 22
Dołączył(a): wtorek, 1 lutego 2011, 15:33
Lokalizacja: śląsk
Samochód: mercedes w210 e300td
Pojemność silnika:: 2996ccm
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Czy warto kupić 500 z dużym przebiegiem?

Postprzez ajam25 » czwartek, 28 lutego 2013, 19:24

zgadzam się z Tobą, no ale jak na tak młode i małe autko przebieg spory, dosyć intensywnie było eksploatowane, nie wiem za dużo o 500 i może ktoś doradzi z użytkowników czy wart kupować. Przebieg oryginalny.
ajam25
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 21:11
Samochód: Mazda 3
Pojemność silnika:: 2.0
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Czy warto kupić 500 z dużym przebiegiem?

Postprzez thebartol » czwartek, 28 lutego 2013, 20:01

Rzeczywiście spory przebieg w takim czasie, tyle to ja przejechałem w 5 lat. U mnie po takim przebiegu auto technicznie było dalej bez zarzutu (cały czas ASO). Sądzę, że cena jest atrakcyjna.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Czy warto kupić 500 z dużym przebiegiem?

Postprzez bart » piÄ…tek, 1 marca 2013, 00:26

Skup się na stanie technicznym samochodu. Samochód, który przejechał 200 tysięcy km po autostradach będzie w lepszym stanie niż taki, który ma za sobą 50 tysięcy km tłuczenia po mieście.
bart
 
Posty: 21
Dołączył(a): czwartek, 21 czerwca 2012, 16:42
Lokalizacja: SY
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Czy warto kupić 500 z dużym przebiegiw najbliższym czasi

Postprzez ajam25 » piÄ…tek, 1 marca 2013, 16:37

gość autem sporo o Europie śmigał, w najbliższym czasie podjadę i sprawdzę w serwisie. Jak wszystko bedzie ok. to kupie. Dzięki za opinie.
ajam25
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 21:11
Samochód: Mazda 3
Pojemność silnika:: 2.0
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Czy warto kupić 500 z dużym przebiegiem?

Postprzez kolczasty » piÄ…tek, 1 marca 2013, 19:13

Ja bym zwrócił uwagę na stan rozrządu, sprzęgła, amortyzatorów, hamulców. Nie wiem jak z wytrzymałościa w 500-tkach ale przy takim przebiegu sprzęgło chyba już kwalifikuje się do wymiany, a może już zostało wymienione. Przy tym silniku nie wiem jak jest z rozrządem, zakładam że też się wymienia tak jak w 1.2. Pytanie, czy zostal zmieniony na czas. To samo z amorami - do weryfikacji ich stan. Swoje fiatowskie doświadczenia opieram o eksploatacje Uno 1.4. Przy przebiegu 100-114tys. amory, sprzęgło, pompa wody - do wymiany.
Zweryfikuj te podzespoły aby na dzień dobry nie narobić sobie kosztów.
Avatar użytkownika
kolczasty
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 17 lutego 2009, 15:55
Lokalizacja: Hażlach
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Czy warto kupić 500 z dużym przebiegiem?

Postprzez formalny » sobota, 2 marca 2013, 03:27

thebartol napisał(a):Rzeczywiście spory przebieg w takim czasie, tyle to ja przejechałem w 5 lat. U mnie po takim przebiegu auto technicznie było dalej bez zarzutu (cały czas ASO). Sądzę, że cena jest atrakcyjna.


Też uważam, że cena atrakcyjna i po takiej cenie na pewno bym brał :)
Avatar użytkownika
formalny
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 23:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Abarth 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Czy warto kupić 500 z dużym przebiegiem?

Postprzez ajam25 » sobota, 2 marca 2013, 12:22

kolczasty napisał(a):Ja bym zwrócił uwagę na stan rozrządu, sprzęgła, amortyzatorów, hamulców. Nie wiem jak z wytrzymałościa w 500-tkach ale przy takim przebiegu sprzęgło chyba już kwalifikuje się do wymiany, a może już zostało wymienione. Przy tym silniku nie wiem jak jest z rozrządem, zakładam że też się wymienia tak jak w 1.2. Pytanie, czy zostal zmieniony na czas. To samo z amorami - do weryfikacji ich stan. Swoje fiatowskie doświadczenia opieram o eksploatacje Uno 1.4. Przy przebiegu 100-114tys. amory, sprzęgło, pompa wody - do wymiany.
Zweryfikuj te podzespoły aby na dzień dobry nie narobić sobie kosztów.


Rozrząd wymieniany w ubiegłym roku, z tego co mówił właściciel na dzień dzisiejszty tylko klocki do wymiany, co więcej okaże się jak sprawdzę w ASO.
ajam25
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 21:11
Samochód: Mazda 3
Pojemność silnika:: 2.0
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Forum Główne Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon