Zakup nowego fiata 500

Forum Fiat 500, C, S, L, X & Abarth

Zakup nowego fiata 500

Postprzez Trolu » piÄ…tek, 6 lipca 2012, 21:59

Witam wszytskich ponownie. W związku z tym, że:
- żona ma dosyć wysokie wymagania co do wyposażenia,
- wśród krajowych uzywek nie specjalnie jest w czym wybierać bo albo są juz z roczników straszych albo z dużymi przebiegami,
- wśród uzywanych samochodów królują importowane i to z tych młodych same "okazje" z przbiegami 1000-9000km.... co jest smiechem na sali. A jeszcze do tego wszytskie miały tylko jeden błotnik lakierowany, a tak poza tym to "jegła"
Zapadła decyzja, że kupujemy nowy z salonu.
Bardzo prosze poradźcie mi co ewentualnie zamawiać, z czego zrezygnować, co jest warte zainteresowania a co nie. Wklejam Wam zestawienie zamówienia, proszę o komentaże i sugestie. Wszystkie na pewno wezmę pod uwagę, ponieważ warto znać zdanie riderów którzy juz takie zabawki posiadają.
- Lounge 1,2 -69KM
- Biały Funk 3000.00
- tapicerka POP MF szary / kość słoniowa 0.00
- Felgi ze stopów lekkich 16", opony 195/45/16 (17-ramienne) 1000.00
- Pakiet Cool (klimatyzacja automatyczna + czujniki parkowania + lusterko
elektrochromatyczne) 2300.00
- Elektrycznie otwierany szklany dach 2000.00
- Gałka skrzyni zmiany biegów pokryta skórą 400.00
- Listwy boczne ochronne lakierowane i pakietka "Logo 500" 350.00
- Przyciemniane szyby boczne i tylna 500.00
- Lusterka boczne w obudowie chromowanej 400.00
- Reflektory bi-ksenonowe 3000.00
- System Audio Hi-Fi (6 głosników + antena) 1600.00

Co do słuszności silnika - nie podlega dyskusji, żona jeździ tylko 3-5km dziennie
Co do słuszności lakieru.... inny nie wchodzi w rachube, więc tez nie podlega dyskusji :evil:
Trolu
 
Posty: 17
Dołączył(a): piątek, 29 czerwca 2012, 04:27
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: Zakup nowego fiata 500

Postprzez enzo_molinari » piÄ…tek, 6 lipca 2012, 22:37

ja mam te felgi i to jest chyba jednak nienajlepszy wybór-estetycznie owszem super, ale auto przez nie jest chyba sztywniejsze, bardziej skacze na wybojach
mam ten sam kolor-fajnie błyszczy w słońcu 8-)
klima, czujniki, lusterko-mam-uważam, że warto
listwy, plakietka, chromowane lusterka-mam-wizualnie na plus
biksenony i zestaw audio-mam-chwalę sobie, fajnie gra, światła wiadomo...

nie wiem dlaczego silnik nie podlega dyskusji, też jeżdżę głównie po mieście (zakupy, przedszkole i takie tam), chwalę sobie twinaira, fajnie brzęczy i ma 85 koni, no pali troszkę więcej, ale ja mam automat (polecam!!!)
sprawdziła się u nas w domu zasada 'raz automat-zawsze automat', owszem w porownaniu z X5 mojego męża, to jest inna kultura pracy skrzyni, ale nie ma co się na siłę czepiać (poza tym X5 jest brzydki hehe)
Avatar użytkownika
enzo_molinari
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 17 maja 2012, 18:38
Lokalizacja: 3miasto
Samochód: 500C
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Zakup nowego fiata 500

Postprzez Trolu » sobota, 7 lipca 2012, 05:52

Silnik... no cóż. NIe podlega dyskusji, ponieważ własnie z powodu małej ilości km, w gre wchodzi tylko benzyniak. A że do wyboru są 3 benzyniaki i każdy z nich ma określone cechy, wybór padł na 1,2 69KM. Juz argumentuje:
- 1,4 najlepszy z silników - odapda z powodu nieznacznej (mało zauwazalnej) różnicy w osiągach na mieście - a dopłata jednak jest
- Twin Air odpada - ponieważ to nowośc, a jak doświadczenie mi pokazuje nowe muszą wytestować klienci, potem sie poprawia błedy konstrukcyjne i dopiero bedzie dobre. Nie jestem testerem. Ale to nie jedyny powód. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem downsizing'u. Silnik o pojemności 800cm3 z turbo... oo;; a jak by tego było mało to ma dwa cylindry oo;; oo;; - to nie może być dobre. Oczywiście nie traktuj tego jako wyrocznie, to jest tylko mój punkt widzenia i nie musisz sie z tym zgadzać. Dla mnie silnik musi mieć minimum 6 cylindrów, no ale... nie ja wybieram samochód - ale co do silnika mam swoje do powiedzenia ;)
- 1,2 - stary konstrukcyjnie, sprawdzony, znany wszystkim mechanikom, niedrogi w zakupie, niedrogi w serwisowaniu, 4 cylindry jendak ma.... wybór padł na emeryta z doświadczeniem :Q
Trolu
 
Posty: 17
Dołączył(a): piątek, 29 czerwca 2012, 04:27
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Zakup nowego fiata 500

Postprzez enzo_molinari » sobota, 7 lipca 2012, 06:03

eee no to nie namawiam, bo byłoby potem na mnie :Q
Avatar użytkownika
enzo_molinari
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 17 maja 2012, 18:38
Lokalizacja: 3miasto
Samochód: 500C
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Zakup nowego fiata 500

Postprzez solb » wtorek, 10 lipca 2012, 16:03

W zasadzie Lounge + ta lista dodatków to praktycznie już "full opcja". Jedyne co mnie ciekawi to kontrast ciemnych szyb z białym lakierem. Mam tu na uwadze boczne małe szybki, które moim zdaniem nie najlepiej by się prezentowały; ale to kwestia gustu.
Avatar użytkownika
solb
 
Posty: 284
Dołączył(a): poniedziałek, 6 października 2008, 21:57
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
Samochód: F500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Zakup nowego fiata 500

Postprzez Trolu » czwartek, 12 lipca 2012, 08:14

Też się nad tym zastanawiałem, ale nie czy ciemne bedą pasowały do białego., tylko czy takie małe z dużymi nie przyciemnionymi... Ale ogólnie zawsze biore przyciemniany tył i sie sprawdza... nie są to szyby czarne, tylko ciemniejsze niż przednie. A juz wymysliłem, jeżeli się okaże że nie podoba sie... to przednie boczne pójdą również do pieca i będzie całość ciemniejsza.
Trolu
 
Posty: 17
Dołączył(a): piątek, 29 czerwca 2012, 04:27
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Zakup nowego fiata 500

Postprzez bart » niedziela, 15 lipca 2012, 08:42

Trolu napisał(a):czy takie małe z dużymi nie przyciemnionymi...


Abarthy majÄ… seryjnie tylne szyby przyciemnione i wyglÄ…dajÄ… dobrze.
bart
 
Posty: 21
Dołączył(a): czwartek, 21 czerwca 2012, 16:42
Lokalizacja: SY
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Powrót do Forum Główne Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon