Facelifting fiata 500

Forum Fiat 500, C, S, L, X & Abarth

Facelifting fiata 500

Postprzez Trolu » sobota, 30 czerwca 2012, 16:23

Czy ktoś z szanownych foumowiczów, forumowiczek, wie może kiedy jest planowany, kiedy będzie przeprowadzony facelifting fiacika ??
Jestem na etapie podjęcia decyzji czy nowy czy używany. Za nowym wiemy jakie przemawiają argumenty, natomiast niepokoi mnie długi staż tego modelu bez zmian na rynku. Nie chcial bym zakupic nowego fiata i po miesiącu jeździć juz starym przed faceliftingowym... wole poczekać (tylko właśnie ile) i kupić odświeżony model. Bardzo prosze o podpowiedzi kiedy będzie zmiana modelu ??
Mnie się udało znaleźć takie coś tylko:
http://steeringnews.com/fiat-500-facelift-500l

http://www.google.pl/search?q=facelift+ ... 13&bih=714
Niestety są to tylko spekulacje i wizualizacje komputerowe. Ale widac juz na drogach (mieszkam 10km od tychów) 500ki, które jeżdzą zaklejone....
Trolu
 
Posty: 17
Dołączył(a): piątek, 29 czerwca 2012, 04:27
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: Facelifting fiata 500

Postprzez Trolu » czwartek, 12 lipca 2012, 08:26

No i cisza... nikt nic nie wie ??
Dobra, to ja siÄ™ podziele tym co wiem, a mianowicie:
- usunieto z gamy rodzinę silników TwinAir (ciekawe dlaczego :lol: )
- Wprowadzono limitowanÄ… edycjÄ™ Color Therapy;
- Wprowadzono wersjÄ™ sportowÄ… Street
- Rozszerzono paletę kolorów
- Zmodyfikowano paletę dostępnych tapicerek

Co do kolorystyki: żółty sole, beżowy cappucino, szary colosseo, niebieski dipinto di blu, fioletowy dolce oraz różowy Diva.
W przypadku tapicerek: w wersji Lounge wycofano tapicerkę o kolorze niebiskim - kość słoniowa. W jej miejsce pojawił się kolor szaro czarny. Oprócz tego pojawiły się nowe tapicerki skórzane.
Jako ciekawostkę zamieszcam również zdjecie limitowanej wersji Color Therapy w wszystkich dostępnych dla tej edycji kolorach (oprócz tego limitowana edycja ma białe nakładki na lusterka, białą antenę, specjalną obudowę kluczyka, gałkę zmiany biegów w kolorze nadwozia, kołpaki w stylu Vintage oraz klimatyzację manualną).
Ddotychczasowe kolory nadwozia nadal sÄ… dospne.
Nie nazwał bym tego Faceliftingiem, jedynie modernizacją kolorystyczną i zmianami tapicerek. Spodziewałem sie jakiegoś LEDa w oświetleniu, lamp soczewkowych (jak w USA).... no nie postarał sie moim zdaniem nasz Tyski fijjjat.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Trolu
 
Posty: 17
Dołączył(a): piątek, 29 czerwca 2012, 04:27
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Facelifting fiata 500

Postprzez enzo_molinari » niedziela, 15 lipca 2012, 09:21

- usunieto z gamy rodzinę silników TwinAir (ciekawe dlaczego )

no zgadnij!
Avatar użytkownika
enzo_molinari
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 17 maja 2012, 18:38
Lokalizacja: 3miasto
Samochód: 500C
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Facelifting fiata 500

Postprzez Trolu » wtorek, 17 lipca 2012, 17:20

enzo_molinari napisał(a):no zgadnij!

No cóż.... zgadywać nie będe, bo powodów jak zwykle musi być kilka. Ja się ich tylko domyślam.
- za duza różnica w spalaniu obiecywanym a realnym
- za małą sprzedaż - za małe zyski
- zbyt dużo awarii niedopracowanego silnika i jego osprzętu
.... takie se domysły ;)
Ale skoro proponujesz mi zgadywanie, zapewne wiesz. Więc podziel się wiadomościami na forum... prosze. Tym bardziej że jesteś użytkownikiem tego silnika, więc Ty się bardziej będziesz orientować. Możesz opisać...
Trolu
 
Posty: 17
Dołączył(a): piątek, 29 czerwca 2012, 04:27
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Facelifting fiata 500

Postprzez tomekk » wtorek, 17 lipca 2012, 22:15

Trolu napisał(a):No i cisza... nikt nic nie wie ??
Dobra, to ja siÄ™ podziele tym co wiem, a mianowicie:
- usunieto z gamy rodzinę silników TwinAir (ciekawe dlaczego :lol: )
- Wprowadzono limitowanÄ… edycjÄ™ Color Therapy;
- Wprowadzono wersjÄ™ sportowÄ… Street
- Rozszerzono paletę kolorów
- Zmodyfikowano paletę dostępnych tapicerek

Co do kolorystyki: żółty sole, beżowy cappucino, szary colosseo, niebieski dipinto di blu, fioletowy dolce oraz różowy Diva.
W przypadku tapicerek: w wersji Lounge wycofano tapicerkę o kolorze niebiskim - kość słoniowa. W jej miejsce pojawił się kolor szaro czarny. Oprócz tego pojawiły się nowe tapicerki skórzane.
Jako ciekawostkę zamieszcam również zdjecie limitowanej wersji Color Therapy w wszystkich dostępnych dla tej edycji kolorach (oprócz tego limitowana edycja ma białe nakładki na lusterka, białą antenę, specjalną obudowę kluczyka, gałkę zmiany biegów w kolorze nadwozia, kołpaki w stylu Vintage oraz klimatyzację manualną).
Ddotychczasowe kolory nadwozia nadal sÄ… dospne.
Nie nazwał bym tego Faceliftingiem, jedynie modernizacją kolorystyczną i zmianami tapicerek. Spodziewałem sie jakiegoś LEDa w oświetleniu, lamp soczewkowych (jak w USA).... no nie postarał sie moim zdaniem nasz Tyski fijjjat.


nie w usa a w mexyku
po co led jak jest oddzielna lampa dzienna
wycofanie z oferty twin aira? tylko w Polsce..

generalnie żaden lifting sie nie szykuje :)
tomekk
 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 10:45
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Facelifting fiata 500

Postprzez Trolu » czwartek, 19 lipca 2012, 18:34

tomekk napisał(a):nie w usa a w mexyku
po co led jak jest oddzielna lampa dzienna
wycofanie z oferty twin aira? tylko w Polsce..

generalnie żaden lifting sie nie szykuje :)


Po to LED, żeby wyglądał na auto z 2012roku a nie z 1999r... co z tego że jest oddzielna lampa, jak świeci na stary żółtawy kolor... i to tak, że ledwo widać różnice między postojówkami :Q . Wszyscy normalni producenci juz mają LEDy w opcji, a niektórzy nawet w standardzie. A fijat, nawet w nowej pandzie nie zrobił takiej opcji.... o rzekomo niszowym fiacie 500 nawet nie wspomne. Poprostu dzis wstyd produkować auto i nie mieć nawet w opcji LEDów. Tylko o to chodzi...
Co do Twin Aira... skąd informacja...?? Poczekajmy gdzie to zostanie ten wielki silnik. A te meksykańskie to mają wszystkie 1,4 multiAir a nie twinka, z tego co sie orientuje.
Trolu
 
Posty: 17
Dołączył(a): piątek, 29 czerwca 2012, 04:27
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Facelifting fiata 500

Postprzez tomekk » czwartek, 19 lipca 2012, 19:56

Trolu napisał(a):
tomekk napisał(a):nie w usa a w mexyku
po co led jak jest oddzielna lampa dzienna
wycofanie z oferty twin aira? tylko w Polsce..

generalnie żaden lifting sie nie szykuje :)


Po to LED, żeby wyglądał na auto z 2012roku a nie z 1999r... co z tego że jest oddzielna lampa, jak świeci na stary żółtawy kolor... i to tak, że ledwo widać różnice między postojówkami :Q . Wszyscy normalni producenci juz mają LEDy w opcji, a niektórzy nawet w standardzie. A fijat, nawet w nowej pandzie nie zrobił takiej opcji.... o rzekomo niszowym fiacie 500 nawet nie wspomne. Poprostu dzis wstyd produkować auto i nie mieć nawet w opcji LEDów. Tylko o to chodzi...
Co do Twin Aira... skąd informacja...?? Poczekajmy gdzie to zostanie ten wielki silnik. A te meksykańskie to mają wszystkie 1,4 multiAir a nie twinka, z tego co sie orientuje.



nie praesadzaj, auto jest retro, żółtawe idealnie pasują,
99? dzinnych nie było :)

wiekszosc ma zwykle swiatla=ledy sa w wyzszych modelach
nowy passat ma zwykle
mnowa octavia ma zwykl
fabia zwykle/bez opccji led
mito zwykle/bez opcji led
gp zwykle/bez opcji led
audi a3 zwykle
a4 tez...

bez sensu robic z 500 audi moim zdaniem

ameryka o 500 z meksyku to inny swiat
nie masz co porownywac, swoja droga ciekawe czy vw ma tam 1.2 tsi w ofercie

w europie eko parcie stworzylo ten silnik i bedzie sztucznie promowac :)
tomekk
 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek, 13 lipca 2012, 10:45
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Facelifting fiata 500

Postprzez enzo_molinari » piÄ…tek, 20 lipca 2012, 16:36

no właśnie jako użytkownik nie wiem dlaczego mieliby wycofać TwinAir, to fajna jednostka, wręcz "szyta na miarę" do tego auta, która daje mi (i nie tylko) mnóstwo przyjemności z jazdy
wiem dlaczego kupujący nie wybierają TwinAira i też mogę to zrozumieć, ale twoja krytyka jest w dużej mierze nieuzasadniona i czysto teoretyczna...

ja myślę, że jeśli kupisz tę 500tkę, to możesz być rozczarowany-serio
z twoich opisów wynika, że preferujesz auta zupełnie innego typu i nie ma co się zmuszać...
no chyba, że jesteś skłonny, mimo zastrzeżeń, spełnić marzenie swojej kobiety-jeśli tak, to miło ;)

a co do świateł, to ja mam biksenony-są w opcji
Ostatnio edytowano piÄ…tek, 20 lipca 2012, 16:47 przez enzo_molinari, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
enzo_molinari
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 17 maja 2012, 18:38
Lokalizacja: 3miasto
Samochód: 500C
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Facelifting fiata 500

Postprzez enzo_molinari » piÄ…tek, 20 lipca 2012, 16:41

tomekk pisze:

generalnie żaden lifting sie nie szykuje :)


no i całe szczęście, nie po to robi się takie auto, żeby co sezon giąć blachę na nowo :lol: :Q :lol:
Avatar użytkownika
enzo_molinari
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 17 maja 2012, 18:38
Lokalizacja: 3miasto
Samochód: 500C
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Facelifting fiata 500

Postprzez Trolu » sobota, 21 lipca 2012, 12:55

tomekk napisał(a):wiekszosc ma zwykle swiatla=ledy sa w wyzszych modelach
nowy passat ma zwykle
mnowa octavia ma zwykl
fabia zwykle/bez opccji led
mito zwykle/bez opcji led
gp zwykle/bez opcji led
audi a3 zwykle
a4 tez...

Moim skromnym zdaniem, jestes w błędzie:
Nowy passat ma ledy w opcji, jak dokupujesz ksenony to masz ledy
o nowej octavi nie słyszałem - stary model ostatni face lift był juz chyba w 2009r.... niema ledów bo własnie jest stara
Fabia, MIto,Audi... każdy z tych smaochodów ma ledy. W opcji bo w opcji ale ma.

A teraz co do stylu retro i żółtej barwy światła.... macie racje pasuje jak ulał.
Trolu
 
Posty: 17
Dołączył(a): piątek, 29 czerwca 2012, 04:27
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Facelifting fiata 500

Postprzez Trolu » sobota, 21 lipca 2012, 13:06

enzo_molinari napisał(a):no właśnie jako użytkownik nie wiem dlaczego mieliby wycofać TwinAir, to fajna jednostka, wręcz "szyta na miarę" do tego auta, która daje mi (i nie tylko) mnóstwo przyjemności z jazdy
wiem dlaczego kupujący nie wybierają TwinAira i też mogę to zrozumieć, ale twoja krytyka jest w dużej mierze nieuzasadniona i czysto teoretyczna...

ja myślę, że jeśli kupisz tę 500tkę, to możesz być rozczarowany-serio
z twoich opisów wynika, że preferujesz auta zupełnie innego typu i nie ma co się zmuszać...
no chyba, że jesteś skłonny, mimo zastrzeżeń, spełnić marzenie swojej kobiety-jeśli tak, to miło ;)

a co do świateł, to ja mam biksenony-są w opcji


Właśnie proszę Cię o napisanie, dlaczego kupujący nie wybierają tej jednostki, dlaczego ją wycofali... ja naprawdę nie wiem :(
Co do mojej krytyki - bardzo przepraszam, nie jest moim zamiarem krytykowanie tego silnika, wręcz przeciwnie jest on dla mnie ciekawostką i bardzo jestem rozczarownay tak krótkim żywotem w 500ce tego serducha. Ja mam soje zdanie i jego oczywiście niezmienie. Co nie zmienia faktu że Twin Air z punktu widzenia technicznego jest maistersztykiem...
Odnośnie zakupu 500ki... Zgadza się, dla siebie nigdy. Jest po prostu małym, miłym autkiem i zawsze budził we mnie uśmiech i sentyment. Ale ja bym nie jeździł. Natomiast żonie sie bardzo podoba, wręcz zakochałą się w nim i z dwuletniego Golfa, przesiada się na 500ke. Auto juz zamówione, zaliczka wpłacona. Jedynie co, to zmieniliśmy kolor z białej perły na diva róż. Tak czy siak... pewnie go polubie :) i będe o niego dbał. To w końcu żony autko...
Trolu
 
Posty: 17
Dołączył(a): piątek, 29 czerwca 2012, 04:27
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Facelifting fiata 500

Postprzez Trolu » Å›roda, 25 lipca 2012, 20:58

Tak tylko... dla zainteresowanych. Po zobaczeniu (nie oficjalnie) tego koloru... żona wróciła do białej perły. Zbyt różowy (jak to okresliła moja piękniejsza połówka). Do tego dołożylismy jeszcze tapicerke skórzaną w kolorze brązowym. Mam nadzieje, ze to juz ostatnie zmiany... Nie jest lekko kupować kobiecie wyśnione wozidełko :roll:
Ja jak zamawiam dla siebie samochód, wiem co i jak konkretnie. A tutaj, 20 zmian, 10 pomysłów, 5 koncepcji... Mam nadzieję, że nie przekombinujemy :lol:
Trolu
 
Posty: 17
Dołączył(a): piątek, 29 czerwca 2012, 04:27
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Facelifting fiata 500

Postprzez Trolu » Å›roda, 25 lipca 2012, 21:00

Zapomniałem wkleić tapicerki....
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Trolu
 
Posty: 17
Dołączył(a): piątek, 29 czerwca 2012, 04:27
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Facelifting fiata 500

Postprzez Trolu » wtorek, 31 lipca 2012, 21:58

No i katastrofa.... Dziś otrzymałem telefon od dealera, że zamówienie nie może zostać złożone w takiej formie. Tapicerka skórzana wyklucza system HiFi i odwrotnie. No szlag by ich trafił.... człowiek chce mieć skóre to już muzyki nie może posłuchać w lepszej jakości... Pomijam względy ekonomiczne, że mimo iż człowiek chce zapłacić i dać im zarobić... to nie. Ale nie rozumiem, co ma obszycie skórą foteli i niemożnością zamontowania subwofera pod siedzeniem pasażera (bo to podobno jest powód). Samochodzik niszowy... więc drogi - rozumiem. Już wyobrażam sobie takie podejście do klienta w innych bardziej renomowanych markach... Zamawiasz pan skóre, to radio se Pan zamów na allegro. Bo u nas sie nie da :evil:
Czy ktoś z Was posiada tapicerke skórzaną i system Interscope HiFi :?: Zaznaczam, że nie pytam o półskóre, tylko pełną tapicerke skórzaną.
Trolu
 
Posty: 17
Dołączył(a): piątek, 29 czerwca 2012, 04:27
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Facelifting fiata 500

Postprzez Qnisko » Å›roda, 8 sierpnia 2012, 08:26

Może tak powiedzieli bo chcieli Ci wcisnąć model ze stoku jaki posiadają?
Sprawdź to jeszcze u innego dilera, może się uda ;)
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Następna strona

Powrót do Forum Główne Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon