ostrzeżenie --Ubezpieczenie w Warcie- masakra

Forum Fiat 500, C, S, L, X & Abarth

ostrzeżenie --Ubezpieczenie w Warcie- masakra

Postprzez renene » sobota, 28 maja 2011, 08:31

Witam wszystkich.
Ma to być ostrzeżenie przed jakimkolwiek kontaktem z Wartą
W 500- tkę żony wjechała kierująca . Ubezpieczona w Warcie. Przyjechał rzeczoznawca zrobił wycenę. Samochód ma gwarancję na lakier i blachę więc robię przez salon. Naprawa około tygodnia. Pytam o zastępczy na czas naprawy. Muszę pisać do Warty wniosek o zastępczy , gdyż to ubezpieczyciel ma za to płacić w ramach naprawy.
Wypisałem argumenty:
1. Dzieciak po operacji kolana, orteza+ kule= codzienny dowóz i przywóz do szkoły, na rehabilitację
2. Dojazd na obowiązkowe zajęcia do innego miasta
3. Pracuję w miejscu oddalonym od domu 10 km , do którego 2 razy dziennie dojeżdża autobus rano o 7 i o 16. Mam zmienny grafik, zaczynam o 6.00 , 8.00,12.00,14.00 ,18.00 22.00 - i różnie kończę. Brak pociągu, tramwaju taksówki bardzo drogie( strefa)- zostaje rower( dobrze ,że ciepło)
i dodałem:
Samochód zastępczy potrzebny mi jest jedynie na czas naprawy.
Otrzymam go z autoryzowanego salonu Fiata
Po wyrażeniu zgody Fiat rozliczy się z Waszą firmą stosowną fakturą
Samochód zastępczy będzie porównywa lnej klasy z moim naprawianym

Jakież było moje zdziwienie gdy otrzymałem odpowiedź ,cyt.:

Szanowny Pan
W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 1205 2011 r
(data wpływu do TUiR WARTA S.A. - 13 052011 r.
uprzejmie informujemy, że po analizie akt przedmiotowej szkody, nie znajdujemy podstaw do refundacji kosztów pojazdu zastępczego
W rozumieniu art 826/ 1 kodeksu cywilnego poszkodowany obowiazany jest użyć wszelkich środków mających na celu zapobieżeniu zwiększenia szkody. Należy zaznaczyć, iż decyzia o najmie pojazdu zastepczego powinna być poprzedzona ustaleniem czy w okresie w którym nie można korzystać ze swojego pojazdu, rzeczywiście byłby on użytkowany czy też byłby potrzebny jedynie okazjonalnie, czy koszt najmu nie byłby wyższy od przewidywanych wskutek braku samochodu utraconych korzyści, czy nie istniała możliwość korzystania w okresie naprawy z innego środka lokomocji i minimalizowanie tym samym kosztów, do czego poszkodowany w myśl prawa jest zobowiązany. Koszty wynajmu pojazdu zastępczego podlegają refundacji jeżeli z całokształtu okoliczności wynika, że są one celowe i konieczne( niezbędne) , a osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej nie może zaspokoić swoich potrzeb konsumpcyjnych i życiowych w inny sposób, w szczególno sci poprzez korzystanie ze środków transportu ogólnego

w podpisie "specjalista" Warty z Katowic
Pozdrawiam.

Jacek M......

Centrum Likwidacji Szkód Komunikacyjnych

Warta 24 Plus Sp. z o.o.

Skryt. poczt. nr 1020 00-950 Warszawa 1

fax: 032 777 18 01

analiza Pana Jacka :
1. Dziecko na kulach idące do szkoły to nie argument dla Warty( niech dzieciak pozna co to trudy życia jakoś dokuśtyka)
2. Brak możliwości dojazdu do pracy- to nie argument dla Warty( można wziąć wolne na tydzień)
3. Podejrzenie, że chciałem auto używać okazjonalnie- np. na niedzielę na majówkę
4. Musze zrobić wszystko aby zmniejszyć koszty zdarzenia dla Warty- ( od jutra dla domowników chleb w i woda)

PRZESTRZEGAM: Z WARTÄ„ z....daleka
UbezpieczajÄ…c siÄ™ w Warcie krzywdzicie siebie i innych
renene
 
Posty: 25
Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2008, 21:14
Lokalizacja: Białobrzegi
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: ostrzeżenie --Ubezpieczenie w Warcie- masakra

Postprzez Marcinosik » niedziela, 29 maja 2011, 01:28

Moim zdaniem to powiedz, że albo dadzą Ci samochód zastępczy na czas naprawy albo sprawą zajmą się media oraz prokuraturę jako oszustwo.
Drugi myk to powiedzieć by Ci fiat wydał samochód zastępczy i wystawił rachunek Warcie, niech się szarpią...
Interpretacja przepisów przez Pana z warty jest błędna gdyż zapobieganie powiększaniu szkody ma być realizowane na miejscu zdarzenia i chodzi o to, że jeśli np w Ciebie ktoś przywali to masz wystawić trójkąt itp. a nie samemu zapłacić za usunięcie szkody.
Co do dojazdów do pracy to jeszcze to można obalić ale myślę, że możesz pójść do szpitala gdzie była robiona operacja i poprosić by Ci napisali opinię, że dziecko po operacji kolana powinno być przewożone karetką lub transportem prywatnym ze względów zdrowotnych gdyż w transporcie publicznym występuje realne narażenie na przeciążenie kolana... Jak odpisze, że zwróci za karetkę to załatw taką z luxmedu wyleczą ich na 5 tysi i się nauczą dawać samochód zastępczy...
Zapytaj Pana z warty co to jest użytek okazjonalny, według niego. Możesz podać stan licznika z ostatniego przeglądu i mu udowodnić, że jeśli auto nawet było by użytkowane w weekend to tyle byś nie przejechał.
Jest jedna rada na wypadki zawsze wezwać Policję, niech spiszą protokół dadzą pińcet temu komu trzeba i nie będzie oszukaństwa. Wjechałeś brachu to płać i płacz, kara musi być...
Marcinosik
 
Posty: 247
Dołączył(a): sobota, 1 marca 2008, 19:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: ostrzeżenie --Ubezpieczenie w Warcie- masakra

Postprzez wielebny » poniedziaÅ‚ek, 6 czerwca 2011, 23:14

z jakiejkolwiek polisy OC sprawcy byś ściągał wszędzie jest tak samo.
Z PZM miałem podobne problemy i jedynie prawnik dobry jest to wstanie ogarnąć. Ale jeśli nie ma Ci kto pomóc ze znajomych, rodziny to wynajęcie firmy ściągającej ubezpieczenia lub prawnika kosztuje...
wielebny
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek, 3 marca 2011, 23:58
Lokalizacja: Gorlice
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: ostrzeżenie --Ubezpieczenie w Warcie- masakra

Postprzez gshock » poniedziaÅ‚ek, 13 czerwca 2011, 21:27

Prawda jest taka że należy Ci się samochód zastępczy jeśli tylko wyrażasz taką chęć - kwestia jak zwykle w tym chorym kraju użerania się " o swoje prawa". Swoją drogą nieraz aż przychodzi chęć spotkać takiego "przestawiciela" danej firmy w innych okolicznościach :)
Avatar użytkownika
gshock
Administrator
 
Posty: 417
Dołączył(a): sobota, 23 lutego 2008, 16:44
Lokalizacja: City
Samochód: Audi A3
Pojemność silnika:: 1,9
Rodzaj paliwa:: Diesel


Powrót do Forum Główne Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon