Poradźcie Miłośnicy i Znawcy - Lounge 1.2 czy 1.4

Forum Fiat 500, C, S, L, X & Abarth

Poradźcie Miłośnicy i Znawcy - Lounge 1.2 czy 1.4

Postprzez as77 » wtorek, 2 listopada 2010, 01:08

Stoję przed życiowym wyborem:) - kupiłam 500-tkę Lounge (w której zakochałam się od pierwszego wejrzenia), ale ponieważ decyzja była dość spontaniczna i szybka, co zostało wymuszone po części przez okoliczności, zastrzegłam sobie i dostałam deadline do jutra do popołudnia możliwość wyboru silnika, tj. 69 KM lub 100 KM.
Ja jeżdżę głownie do pracy (ok 10 km w jedną stronę) i po mieście, na trasy ok. 2 razy w miesiącu i to odległości ok 100 km w jedną stronę. Przeczytałam niemal całe forum Miłośników 500-tki w poszukiwaniu wskazówek i odpowiedzi na czekającą mnie decyzję i... nadal się waham, choć cenowo silnik 1.2 ma oczywistą przewagę. Podobno silniki 100-konne są b. rzadko kupowane, mnie również sprzedawca tłumaczy że 1.2 zupełnie wystarczy. 1.2. jechałam, natomiast 1.4 nie. Nie obrażając posiadaczy 1.2, co do tej wersji mam obawy, czy po jakimś pół roku, nie dojdę do wniosku że czuję się jak w bryczce :) i czy nie trzeba było jednak dopłacić. Bardzo proszę życzliwych znawcow tematu o wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam
as77
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 31 października 2010, 01:34
Lokalizacja: kraków
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: Poradźcie Miłośnicy i Znawcy - Lounge 1.2 czy 1.4

Postprzez damianx » wtorek, 2 listopada 2010, 10:31

Tu nie ma się co zastanawiać,i nie ma możliwości wyboru,ponieważ jedynym silnikiem do tego auta jest 1,4.

Nie ważne że pali ciut więcej i będzie droższy w eksploatacji,ważne że mocniejszy.

Brać tylko 1,4.!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Poradźcie Miłośnicy i Znawcy - Lounge 1.2 czy 1.4

Postprzez wloski » wtorek, 2 listopada 2010, 15:50

1.4 zwinniejszy, żwawszy, to co z tego, że na co dzień do pracy, auto też ma przynosić frajdę, pewnego dnia zażyczysz sobie przejażdżki z partnerem, pokazaniu mu uroków świata, wsiadasz i jedziecie gdzie świat się kończy! Wiadomo bagaże całe się nie zmieszczą :P, ale wino, kocyk i jedzenie tak! :D
wloski
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 22:37
Lokalizacja: Lędziny
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Poradźcie Miłośnicy i Znawcy - Lounge 1.2 czy 1.4

Postprzez solb » czwartek, 4 listopada 2010, 19:24

as77 napisał(a):dostałam deadline do jutra do popołudnia


Chyba się spóźniłem, ale:

Jeżeli nie oczekujesz cudów, chcesz spokojnie się poruszać się i w miarę oszczędnie[ różnica w cenniku + spalanie] to wybierz 1.2 . Do sprawnego poruszania się po mieście w zupełności wystarcza. Jeżeli zbytnio nie obciążasz auta [ do dwóch osób] to jako tako przyspiesza. Oczywiście przy wyprzedzaniu tirów trzeba się trochę nagimnastykować :-|. Jeżeli znajdziesz jakiś artykuł w gazecie o silniku 1.2 to nie usłyszysz o nim ani jednego pozytywnego głosu. Poprostu on jest pod maską i tyle...

Jeżeli oczekujesz "prawie sportowych" osiągów, nie przejmujesz się ceną benzyny i Cię stać to wybierz 1.4 .

ps.
Dwa lata temu dopłata za silnik 1.4 i 1.3 multijet wynosiła 7 tysięcy. Wtedy do był prostyt wybór [dla mnie].


Podziel siÄ™ swoim wyborem
Avatar użytkownika
solb
 
Posty: 284
Dołączył(a): poniedziałek, 6 października 2008, 21:57
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
Samochód: F500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

i po sprawie

Postprzez as77 » czwartek, 4 listopada 2010, 23:11

Już po wyborze:) Sprzedawca nękał mnie już od południa, więc tak naprawdę zdążyłam przeczytać tylko pierwszy post i..
wg zwolenników 1.4 - dałam ciała
wg ekonomistów i oszczędnych - to mądry wybór
No tak, doszłam do wniosku, że bez sportowego drygu może przeżyję (na razie), a ekonomia jest nieubłagana. Więc ostatecznie quasi-bryczka - bez obrazy dla posiadaczy, formalnie też już się do nich zaliczam:).
Poza tym, jeżeli się nie sprawdzi to zawsze można zamienić na lepszy model:)
A za 1.2 przemawiała cena, spalanie i łatwiejsze manewrowanie w mikroskopijnych miejscach parkingowych na krakowskich uliczkach.

Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie:)
as77
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 31 października 2010, 01:34
Lokalizacja: kraków
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Poradźcie Miłośnicy i Znawcy - Lounge 1.2 czy 1.4

Postprzez damianx » piÄ…tek, 5 listopada 2010, 11:34

No tak ,promień skrętu 1,2 jest w porównaniu do 1,4 wręcz rewelacyjny.

ale myślenie że za chwilę zmienisz na lepszy model to nie porozumienie(a sama patrzysz na to z ekonomicznego punktu).

Kupiłaś nowy z salonu ,który po opuszczeniu ASO już stracił na wartości z 15 % do tego po roku dojdą kolejne % starty,czyli zamiast dopłacić te parę tyś do mocniejszego silnika i mieć auto dłużej,dochodzi jeszcze utrata wartości auta,

ja siÄ™ pytam gdzie tu ekonomia ??

Różnica w spalaniu między 1,2 a 1,4 jest znikoma( wiem bo mam dwie 500 ),oczywiście nie biorę pod uwagę piłowania silnika.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Poradźcie Miłośnicy i Znawcy - Lounge 1.2 czy 1.4

Postprzez solb » sobota, 6 listopada 2010, 00:13

damianx, w tym:

as77 napisał(a):zawsze można zamienić na lepszy model:)


to ja wyczuwam nutkÄ™ ironii.

Przecież nikt rozsądny nie kupuje nowego auta, żeby go zaraz sprzedawać.
Dla jednego szybko zmienić auto: to znaczy po roku, dla innego po pięciu.

as77,

Gratuluję zakupu i życzę wiele satysfakcji z użytkowania 500-tki.
Oczywiście zapraszam do dalszej aktywności na forum.
Avatar użytkownika
solb
 
Posty: 284
Dołączył(a): poniedziałek, 6 października 2008, 21:57
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
Samochód: F500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Poradźcie Miłośnicy i Znawcy - Lounge 1.2 czy 1.4

Postprzez wloski » Å›roda, 17 listopada 2010, 14:15

Po 5 latach to można zrobić SWAP hehehehe i silnik jeszcze lepszy niż seryjna 1.4.
wloski
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 22:37
Lokalizacja: Lędziny
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Powrót do Forum Główne Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon