lód na szybach

Forum Fiat 500, C, S, L, X & Abarth

lód na szybach

Postprzez rudolf » czwartek, 4 lutego 2010, 21:57

witajcie,

Z uwagi na panujące mrozy w mojej 500 zauważyłam niepokojące zjawisko , otóż zaczął sie pojawiać lód na szybach ( w sumie normalna sytuacja w zimie ) ale żeby od środka ? Pierwszy raz sie z czymś takim spotykam, generalnie zawsze były oszronione szyby od zewnątrz a obecnie mam i w środku i na zewnątrz. Dodatkowo , 500tka bardzo wolno nabiera temp - w porównaniu z innymi samochodami . A jak jest u Was ?

pozdrawiam
rudolf
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 7 maja 2009, 15:53
Lokalizacja: warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: lód na szybach

Postprzez Kamson » czwartek, 4 lutego 2010, 22:43

Też ostatnio zwróciłam uwagę na to zjawisko ale bo bliższej obserwacji innych użytkowników polskich dróg szybko się okazało że przy tak mocnych mrozach jakie ostatnio spowiły kraj, spora grupa kierowców ma ten sam problem...
A co do ogrzewania się wnętrza to u mnie sprawdza się bardzo proste rozwiązanie. Włączenie ogrzewania przed oczyszczeniem samochodu ze śniegu. Trwa 3 minuty a po powrocie jest już ciepło... (no chyba że jest poniżej -10 to rzeczywiście nagrzanie wnętrza trwa wieczność, ale to raczej logiczne ;-) )
Kamson
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 3 marca 2009, 13:00
Lokalizacja: Łódź
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: lód na szybach

Postprzez agent » czwartek, 4 lutego 2010, 23:03

nasze 500 mają nowe, czyste chłodnice, więc bardzo skutecznie chłodzą... jeśli chodzi o lód wewnątrz auta to sprawa ma się tak:
wsiadamy do auta to wnosimy na butach śnieg, który się topi jak robi się cieplej w kabinie, następnie woda ze śniegu paruje, nie ma czasu wyschnąć całkowicie a już kończymy jazdę więc się osadza szron na szybach od wewnątrz:( najnormalniejsze zasady fizyki:(jeśli chcecie uniknąć takiego zjawiska to pojeździjcie autami przez kilka godzin i wysuszcie je :-D
agent
 
Posty: 151
Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 09:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: lód na szybach

Postprzez damianx » piątek, 5 lutego 2010, 09:55

Albo dobrze otrzepujcie buty ze sniegu przed wsiadaniem,ja tak robie i przy -23 nie miałem problemu z oszronieniem szyb wewnątrz.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: lód na szybach

Postprzez Andrew500 » sobota, 20 lutego 2010, 13:44

Ja mam troszeczkę inną metodę tzw. dwa w jednym- nie mamy zaszronionych szyb wewnątrz a do tego woda nie spływa poza wycieraczki.

Starą bawełnianą koszulke szt dwie podarłem na szmaty i położyłem na dywaniki (na dywanik kierowcy odpowiednio mniejsza aby nie wcisnęła się pod pedały) itylko co jakiś czas przecieram i wyżymam.
Andrew500
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 20 lutego 2010, 13:15
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: lód na szybach

Postprzez damianx » sobota, 20 lutego 2010, 14:55

Niektórzy wkładają gazety pod wycieraczki.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Forum Główne Fiata 500

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon