Kupić nie kupić

Forum Fiat 500, C, S, L, X & Abarth

Re: Kupić nie kupić

Postprzez Paulinka » wtorek, 19 sierpnia 2008, 14:21

No ciekawe... Jeździ ich mniej niż jest kupionych, dużo ludzi na pewno czeka na transport... A Wy- długo czekaliście? Czy macie takie ze stoków?
Ja zamówiłam pod koniec lutego, a odebrałam 28 marca! A mówili mi, że we Francji okres oczekiwania to nawet 7 miesięcy :/ Za to wszyscy Włosi, których znam dziwią się, że mam ten samochód, bo u nich też podobno bardzo długo trzeba czekać na zamówione "egzemplarze" :)
Ps. a ta brązowa, to stała u mnie przy Lesie Kabackim na warszawskich numerach :D
Paulinka
 
Posty: 34
Dołączył(a): niedziela, 27 lipca 2008, 23:32
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: Kupić nie kupić

Postprzez thebartol » wtorek, 19 sierpnia 2008, 15:13

Paulinka napisał(a):długo czekaliście?

Praktycznie od ręki brałem auto, na począku niechętnie od razu chciali go oddać, bo do polskiej premiery było jeszcze trochę czasu, ale dało radę.

Paulinka napisał(a):Ps. a ta brązowa, to stała u mnie przy Lesie Kabackim na warszawskich numerach :D

No to inny fiacik cały w brązie. ;)
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Kupić nie kupić

Postprzez Paulinka » wtorek, 19 sierpnia 2008, 17:14

Ja to sobie zamawiałam, bo niestety te, które były u dealera nie miały niektórych rzeczy, albo funkcji, które chciałam, lub po prostu wygląd mi nie pasował (proszę się nie śmiać, w końcu jestem kobietką!!!) :) No i poza tym mój brat jest dość wysoki, właściwie to ma 1,98 m wzrostu, więc niestety musieliśmy zrezygnować ze szklanego dachu, bo ta kotarka obniżała go o kilka cm... A ponieważ wiedziałam, że on czasem też będzie chciał pojeździć 500, no to nie mogłam zafundować mu niewygodnej jazdy...
Tak czy inaczej jestem bardzo zadowolona z mojej 500... Długo walczyłam o ten kolor, bo rodzice chcieli czerwony, albo biały perłowy, a mi właśnie zależało na czymś, co będzie się kojarzyć z powrotem do tamtych lat :D A ten kolor jest naprawdę vintage! Przynajmniej ja tak go postrzegam :D Zielona też musi być ładna, chociaż jeszcze nie miałam okazji zobaczyć... No i zrezygnowałam z naklejek na dachu i masce, ale za to zostałam przy listwach i pakiecie chromo i jak tak patrzę na to cudo codziennie, to musze przyznać, że czuję się wyjątkowo prowadząc taki samochód.. Ale jestem strasznie ciekawa jak Wasze wyglądają!!!!!!!!!!!
Paulinka
 
Posty: 34
Dołączył(a): niedziela, 27 lipca 2008, 23:32
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Kupić nie kupić

Postprzez damianx » Å›roda, 20 sierpnia 2008, 14:40

W moim przypadku auto miałem w 3 dni,a z konfiguratora taki jaki bym chciał to 3 m-ce czekania.

A zależało mi na czasie ,więc wziąłem taki wystawowy(salonowy).

Czy to był dobry wybór okaże się za jakiś czas
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Kupić nie kupić

Postprzez thebartol » Å›roda, 20 sierpnia 2008, 15:07

Paulinka napisał(a):musieliśmy zrezygnować ze szklanego dachu, bo ta kotarka obniżała go o kilka cm...

No, ale jak roletkę zwiniesz to masz więcej miejsca nad głową ;).
Paulinka napisał(a):jestem strasznie ciekawa jak Wasze wyglądają

Ja akurat też fotę wrzuciłem na forum, niestety są tylko 3 fotki autek i też chętnie bym zobaczył inne.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Kupić nie kupić

Postprzez damianx » Å›roda, 20 sierpnia 2008, 15:25

Jest takie miejsce o nazwie Album zdjęć może tam wrzucimy nasze zdjęcia.
Można wrzucic takie 800x600 będzie juz coś widac
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Kupić nie kupić

Postprzez thebartol » Å›roda, 20 sierpnia 2008, 15:36

Można, jak ktoś chce wrzucić fotkę w wysokiej rozdzielczości to jest najepsze miejsce do tego.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Kupić nie kupić

Postprzez =Mp3= » sobota, 30 sierpnia 2008, 16:29

Na początku chciałbym wszystkich przywitać, jest to pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że nie ostatni ;). Wiem, że jest odpowiedni temat poświęcony powitaniom, ale chyba nie ważne gdzie się przywitam liczy się sam fakt ;).

Przymierzam się powoli do zakupu nowego samochodu. Niewątpliwie Fiat 500 jest faworytem w moim "rankingu". Od kiedy sięgam pamięcią w mojej rodzinie zawsze był Fiat (126p, Seicento, Panda). Na dodatek wszystkie były białe (bo przecież samochód może być w każdym kolorze, byle to był kolor biały ;)). Mam pare pytań co do Fiata 500. Być może na większość odpowiecie mi Wy :).

Najprawdopodobniej zakupię Fiata 500 w wersji Pop 1,2 8v 69KM. Dla mnie nie jest ważne to, by mieć jak najmocniejszy silnik. Potrzebuję wygodnego, w miarę ekonomicznego autka do przemieszczania się po zatłoczonym mieście. Z racji mojego wzrostu (191cm) autko musi być małe (tak tak nie pomyliłem się, po prostu zauważyłem, że im wyższy kierowca tym mniejsze samochody lubi, taka zależność wielkości auta od wzrostu ;) ).
Bawiąc się konfiguratorem na stronie Fiata ustaliłem sobie pewną konfigurację. Najpierw ustalam kolor - "Biały Bossa Nova" (biała perła nie przypadła mi do gustu), potem do wyboru mam tapicerkę - i tu pojawia się pierwszy problem. Najpierw wybrałem "POP MF szary / czarny", jednak zauważyłem, że gdy wybiorę "Skóra VENERE czarny / czarny" konfigurator nie dolicza mi ani złotówki. Troszeczkę się zdziwiłem, że skórzana tapicerka jest niejako w standardzie. I tu pierwsze pytanie, czy to jest prawda, czy może jest to błąd konfiguratora :?:
Jedziemy dalej. Felgi wybieram standardowe (myśle, że spokojnie mi wystarczą). Następnie pora na dodatki. Zaznaczam kolejno: "Gałka skrzyni zmiany biegów pokryta skórą" (jakoś błyszczący plastik nie bardzo mi się widzi, jednak prosiłbym o opinie dotyczące najlepiej obu typów gałki :) ), "Listwy boczne ochronne lakierowane i pakietka "Logo 500"",. No i teraz największa łamigłówka. Zaznaczam "Blue&Me: system głośnomówiący z technologią Bluetooth, z portem USB do podłączenia urządzeń zewn.". Konfigurator woła, że potrzebne są jeszcze "Kierownica pokryta skórą ze sterowaniem radioodtwarzaczem i Blue&Me - Cena w PLN:600,00 PLN
Blue&Me: polska lokalizacja do systemów Blue&Me i Blue&Me Nav - Cena w PLN:0,00 PLN
Radioodtwarzacz CD + MP3 (6 głośników + antena) - standard". Klikam oczywiście "Tak". Po tym kliknięciu wyświetlają mi się wykrzykniki obok kierownicy i oprogramowania. Okazuje się, że konfigurator potrzebuje jeszcze "Blue&Me Nav: system głośnomówiący z technologią Bluetooth, z nawigacją piktogramową, z portem USB - Cena w PLN:3 000,00 PLN". Przyznam szczerze, że jest mi to kompletnie nie potrzebne. Myślę, że to chyba jakiś błąd w konfiguratorze, ale wolę się upewnić, może ktoś z Was składał podobną 500 :).

Mam jeszcze pytania dotyczące 2 rzeczy. Na aukcjach internetowych (przeglądałem z ciekawości dla zdjęć :P) zauważyłem ciekawe końcówki wydechu (kształt jak taki zaokrąglony prostokąt (nie elipsa)), czy to też jest dodatek, który można zamówić, czy o to trzeba się już zatroszczyć we własnym zakresie:?: Jeżeli to jest dodatek, to ile on kosztuje:?: I jeszcze jedno pytanie, Ile kosztują nakładki progowe, czy są różne wersje jak się prezentują w Fiacie 500 i czy dobrze spełniają swoją funkcję (może ktoś z Was posiada takowe):?: :).

No to chyba wszystko. Rozpisałem się trochę w tym pierwszym poście :P.

Pozdrawiam :).

EDIT: Jeszcze jedno pytanie wpadło mi do głowy. Jak jest z etui na kluczyk :?:
=Mp3=
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 27 lipca 2008, 16:29
Lokalizacja: inÄ…d
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Kupić nie kupić

Postprzez thebartol » poniedziaÅ‚ek, 1 wrzeÅ›nia 2008, 07:49

=Mp3= napisał(a):Skóra VENERE czarny / czarny" konfigurator nie dolicza mi ani złotówki

hmm... raczej błąd, na pewno jest dopłata do skóry.

=Mp3= napisał(a):"Gałka skrzyni zmiany biegów pokryta skórą

lepiej wygląda, i idzie chyba w parze ze skórzaną kierownicą.

=Mp3= napisał(a):"Listwy boczne ochronne lakierowane

Przydatna rzecz ;), no i autko troszkÄ™ lepiej wyglÄ…da wg. mnie.

=Mp3= napisał(a):Konfigurator woła, że potrzebne są jeszcze "Kierownica pokryta skórą ze sterowaniem radioodtwarzaczem i Blue&Me


Sterowanie z kierownicy jest wymagane przy blue&me (odbieranie połączeń i polecenia głosowe) opcja tylko w skórzanej kierownicy, język polski jest za darmo ;), ale na sto % navigacja nie jest wymagana do działania blue&me z portem USB.

=Mp3= napisał(a):kształt jak taki zaokrąglony prostokąt (nie elipsa)

ja akurat mam taki szeroki wydech, 2 szerokie płaszczyzny, górna i dolna prostopadłe i tylko po bokach zaokrąglenia, taki tłumik to chyba standard przy silniku 1,4, ale nie wiem czy akurat taki masz na myśli ;)

Nakładki progowe to koszt około od 200 zł za parę w chromie z logo 500, bardzo się przydają, bo u mnie w jasnym lakierze to tylko na progach widać było zarysowania, więc wystarczyło wkleić nakładki, żeby zmaskować i zabezpieczyć.

Co do etui na kluczyk, to nie wiem o co pytasz, swego czasu fiat przesyłał za free w wielkim opakowaniu etui na kluczyk w kolorze nadwozia zakupionego fiacika (w standardzie etui było czarne), w polsce nie wiem ile kosztuje, ale sądząc po wielkości i wykonaniu samego pudełka do etui to na pewno będzie to kosztowało z 50 - 70 zł, jak i nie lepiej.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Kupić nie kupić

Postprzez damianx » poniedziaÅ‚ek, 1 wrzeÅ›nia 2008, 08:29

Za głakę skórzaną wraz z mieszkiem trzeba zapłacic dodatkowo.
Obudowy na pilota są sprzedawane w kompletach po trzy sztuki za ok 200 zł.
A tak dla ciekawosci to w innych krajach fiat do zakupionego auta dodaje (lub dodawał)taki mały zestawik gratisowy w zależnosci od wersji.
Koszulka , model autka ,do kluczy coś,pamięc flash w krztałcie fury,i jakiś inne duperele
A co do tej końcówki wydechu to albo do wersji sport masz gratis albo wraz z pakietem chromowym dokupujesz
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Kupić nie kupić

Postprzez thebartol » poniedziaÅ‚ek, 1 wrzeÅ›nia 2008, 09:40

damianx napisał(a):Za głakę skórzaną wraz z mieszkiem trzeba zapłacic dodatkowo.


Ale gałka jest razem z kierownicą chyba, czyli jak jest steowanie z kierownicy tylko w skórzanej, to chyba od razu gałka też będzie skórzana, ale mogę się mylić.

damianx napisał(a):Obudowy na pilota są sprzedawane w kompletach po trzy sztuki za ok 200 zł.

Cena ładna :) ja dostałem 1 sztukę od fiata, była w ładnym opakowaniu o wymiarach gdzieś tak 20x20cm, więc sądzę,że opakowanie jest więcej warte niż zawartość :).
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Kupić nie kupić

Postprzez damianx » poniedziaÅ‚ek, 1 wrzeÅ›nia 2008, 11:31

Gała napewno jako dodatek bo i w takiej formie jest w konfiguratorze,a kiera skórzana jest tylko jedna więc zawsze z blue&me jest,nie ma takiej kiery bez przycisków
Ostatnio edytowano czwartek, 4 września 2008, 08:59 przez damianx, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Kupić nie kupić

Postprzez =Mp3= » Å›roda, 3 wrzeÅ›nia 2008, 18:20

thebartol napisał(a):hmm... raczej błąd, na pewno jest dopłata do skóry.


Z tym to raczej problemu nie będzie, najwyżej wezmę "POP MF szary / czarny" ;).

Co do gałki, z tego co wiem koszt to 300zł i jestem gotów zapłacić za to, skoro sądzicie tak jak ja, że lepiej wygląda ;).

Z kierownicą i blue&me oczywiste, potrzebna jest kierownica (koszt 600zł o ile się nie mylę) i tu też się z tym wydatkiem zgadzam, chodziło mi jedynie o tę nawigację, ale z tego co mówicie to jest błąd konfiguratora :).

Na nakładki chyba też się skuszę (w Pandzie mam strasznie porysowane te progi :/).

Jeżeli chodzi o etui to ciekawe, bo myślałem, że Fiat postara się i doda w gratisie. Czarny nie wygląda chyba tak źle :?: :)


(ciekawa aukcja: http://allegro.pl/item420718356_zestaw_ ... vanti.html)

EDIT:

Mam jeszcze takie pytanko, może ktoś z Was ma 500 z silnikiem MultiJet i chciałby się podzielić swoimi wrażeniami :?: Sam właśnie zastanawiam się nat tym silniczkiem :).
=Mp3=
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 27 lipca 2008, 16:29
Lokalizacja: inÄ…d
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Kupić nie kupić

Postprzez Kriss77 » piÄ…tek, 28 listopada 2008, 15:52

Ja jezdze białym 1,2 sport

dodatkowo: szklany dach, felgi 16" i pakiet chrom
cena 52600
dodatkowo dostałem obudowy kluczyków i listwy boczne
Kriss77
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2008, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Poprzednia strona

Powrót do Forum Główne Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon