Dualogic-proszÄ™ o informacjÄ™

Forum Fiat 500, C, S, L, X & Abarth

Dualogic-proszÄ™ o informacjÄ™

Postprzez Styna11 » niedziela, 5 listopada 2017, 16:04

Witam, mam Fiata 500 z Dualogic (półautomatyczna skrzynia biegów) z 2012 roku. Jeżdżę nim 3 miesiące a już dwa razy stanął na środku skrzyżowania i nie można było nim ruszyć. Pokazuje się komunikat "sprawdź przekładnię". Po raz drugi dolałam oleju silnikowego w dużych ilościach, bo dużo fiacik go spala (nie wiem też dlaczego), no i po dolaniu (też nie wiem dlaczego, ale ważne że zadziałało), auto po kilkunastu minutach ruszyło. Z tego co czytałam na forach polskich i anglojęzycznych, serwisy nie stwierdzają błędów i w zasadzie nie wiedzą dlaczego tak się dzieje. A może Wy wiecie? Może był ktoś w serwisie i natrafił na speców z prawdziwego zdarzenia?
Styna11
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 5 listopada 2017, 15:37
Samochód: Fiat 500 Dualogic
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Dualogic-proszÄ™ o informacjÄ™

Postprzez SÅ‚owik » poniedziaÅ‚ek, 6 listopada 2017, 13:06

Witaj,
a jaki przebieg ma auto? Akurat dolewka oleju silnikowego nie ma tu nic do tego czy przekładnia działa czy nie.
Być może usterka spowodowana jest usterką elektroniczną, a być może jest to na skutek zużycia jakiegoś elementu np. sprzęgła. Nie jest to klasyczna skrzynia automatyczna więc występuje tam klasyczne sprzęgło które ma tylko elektroniczne sterowanie. ;) W pierwszym rzędzie trzeba podłączyć auto pod komputer i zdiagnozować. Gorzej, że może to być jakiś błąd który występuje od czasu do czasu ( i tak pewnie jest ) i komputer może go nie wykazać. Najlepiej byłoby podłączyć go w momencie wystąpienia usterki ;)
A ile oleju dolewasz do silnika na 1000km z ciekawości?
SÅ‚owik
 
Posty: 27
Dołączył(a): piątek, 6 października 2017, 16:27
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Forum Główne Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon