Fiacik 500 nówka z salonu - wskazówki od znawców

Forum Fiat 500, C, S, L, X & Abarth

Fiacik 500 nówka z salonu - wskazówki od znawców

Postprzez ewcians » sobota, 15 października 2016, 23:29

Po pierwsze: przesiadam się z pseudo-automata na manual....także będę musiała się wdrożyć
Po drugie: docieranie silnika

Chodzi mi o rady jak tym jeździć - na dotarciu silnika i wszystkiego innego......skichana jestem w gacie jak trzeba, ale to chyba oczywista oczywistość. Na co mam zwracać uwagę? dodam, że dziennie robię 60 km - co najmniej , po drogach gminnych...mam średnio ciężką nogę (50 jeżdżę tylko tam gdzie powinnam i wiem, że to uzasadnione - wiem chuligaństwo w czystej postaci - mea culpa, ale też nie świruję 120 po zakrętach, a jeżdżę w terenie górskim). Każda wskazówka ceniona :)
ewcians
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek, 13 października 2016, 00:06
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Fiacik 500 nówka z salonu - wskazówki od znawców

Postprzez farmer20000 » Å›roda, 11 stycznia 2017, 03:40

Ogólnie silniki są docierane w fabryce na hamowni. Teoretycznie.
Trzeba sprawdzać płyny i nie szaleć ponad 3000 obrotów przez pierwsze kilka tysięcy km.
Jeździć po mieście z różnymi prędkościami najlepiej. Czyli normalne uzytkowanie.
farmer20000
 
Posty: 16
Dołączył(a): środa, 11 stycznia 2017, 02:53
Samochód: 500
126 BIS
126 el
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Fiacik 500 nówka z salonu - wskazówki od znawców

Postprzez ewcians » sobota, 4 marca 2017, 01:01

farmer20000 napisał(a):Ogólnie silniki są docierane w fabryce na hamowni. Teoretycznie.
Trzeba sprawdzać płyny i nie szaleć ponad 3000 obrotów przez pierwsze kilka tysięcy km.
Jeździć po mieście z różnymi prędkościami najlepiej. Czyli normalne uzytkowanie.


Senju za porady, poszłam instynktownie....czyli jak poradziłeś...1500 już dawno za mną,. Płyny wymienione, ja się nauczyłam - słuchem - czuć silnikuś mój :D już niemal perfekcyjnie wyczuwam Gadzika mojego :D, nie taki strach wielki jakie ma oczy jednak :D , Maluszka nie zatarłam, więc teraz tylko się UCZYĆ (testy, próby etc) najważiejsze, żeśmy się dogadali z Maluchem :D
ewcians
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek, 13 października 2016, 00:06
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Forum Główne Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon