PIerwsza wymiana oleju w silniku 1.0 Hybrid

Forum Fiat 500, C, S, L, X & Abarth

PIerwsza wymiana oleju w silniku 1.0 Hybrid

Postprzez Killerus » piÄ…tek, 9 lutego 2024, 21:39

Cześć.

Pewnie pytanie to było już zadawane nie raz i znając życie różnych opini i odpowiedzi będzie zapewne bardzo wiele.

Nurtuje mnie jedna rzecz.

Jak to jest z wymianą oleju silnikowego przy zakupie całkiem nowego auta ?
Na moje pytanie zadane w salonie sprzedaży po ilu km powinieniem wymienić olej po dotarciu silnika otrzymałem informację, że po roku lub jeśli dobrze pamietam po przejechaniu 15tyś km. ???

Naprawdę ??? Czy wy też tak robicie, czy jednak wolicie dmuchać na zimne i jednak zadbać o ten mały pewnie i wyżyłowany silniczek i zmienic fitr i olej, nie wiem, po 500, 1000 km ???

Czy są tutaj inni użytkownicy tego nowego 3 cylindrowego jednolitrowego cuda i może wypowiedzą się po jakim przebiegu wymieniali pierwszy raz olej w silniku ?

Pozdrawiam
M
Killerus
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 9 lutego 2024, 21:29
Samochód: Fiat 500 2023r
Pojemność silnika:: 1.0 Hybrid 70KM
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: PIerwsza wymiana oleju w silniku 1.0 Hybrid

Postprzez wrenio » sobota, 10 lutego 2024, 21:18

Siemanko.
Jak wymieniÄ™ po 1500-2000 km.
Zawsze w nowym tak wymieniam. Kiedyś producent dawał takie zalecenia, ale ekologia...
Nie kosztuje to fortuny a warto.
wrenio
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 10 lutego 2024, 21:13
Samochód: Fiat 500 Hybrid
Pojemność silnika:: 999
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Forum Główne Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


cron
Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon