'Centralny' nie otwiera bagażnika.. ?

Jakieś urządzenie nie działa? Dmuchawa nie dmucha, światła nie świecą w Fiacie 500? Zapraszamy tutaj

'Centralny' nie otwiera bagażnika.. ?

Postprzez marek500 » poniedziaÅ‚ek, 8 kwietnia 2013, 10:29

Witam,
Od jakiegoś już czasu przycisk 'otwarcia' centralnego zamka (otwarta kłódeczka na kluczyku) nie odblokowuje jednocześnie klapy bagażnika. Odblokowanie bagażnika po którym można go dopiero otworzyć jest możliwe dopiero po wciśnięciu (otwarcie bagażnika) w kluczyku ?
Po zamknięciu bagażnik znów jest zablokowany/zaryglowany i można otworzyć tylko przyciskiem 'dedykowanym' w kluczyku.
Wie ktoś może co może być tego przyczyną ?
marek500
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 3 listopada 2008, 10:44
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiat 500 1.2 Lounge
Pojemność silnika:: 1200
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: 'Centralny' nie otwiera bagażnika.. ?

Postprzez P1jawa » poniedziaÅ‚ek, 8 kwietnia 2013, 10:52

U mnie sporadycznie (do tej pory ze 2 czy 3 razy) było tak, że po otwarciu samochodu z pilota, bagażnik nie dał się w ogóle otworzyć, ani z pilota, ani z klamki. Raz otwierałem go od środka, a potem zauważyłem, że wystarczy zamknąć cały samochód i otworzyć go ponownie i bagażnik już otwierał się normalnie. Nie wiem czy przyczyna może być taka sama, ale zapewne to coś elektronicznego i nie będzie zbyt łatwo znaleźć w czym tkwi problem --:-
Avatar użytkownika
P1jawa
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2009, 22:17
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 'Centralny' nie otwiera bagażnika.. ?

Postprzez marek500 » wtorek, 9 kwietnia 2013, 10:56

No u mnie to zamknięcie i ponowne otwarcie samochodu niestety nic nie daje :(
Jak napisałem jest to już od dłuższego czasu i nawet powoli zdążyłem się do tego przyzwyczajać (żona dokładnie ;)), ale tak czy inaczej jest to trochę uciążliwe.
marek500
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 3 listopada 2008, 10:44
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiat 500 1.2 Lounge
Pojemność silnika:: 1200
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 'Centralny' nie otwiera bagażnika.. ?

Postprzez sorbetmalinowy » sobota, 31 sierpnia 2013, 09:54

Mam dokładnie ten sam problem. W serwisie nie do końca wiedzą co może być przyczyną.
sorbetmalinowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 31 sierpnia 2013, 09:51
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 'Centralny' nie otwiera bagażnika.. ?

Postprzez marek500 » Å›roda, 4 wrzeÅ›nia 2013, 13:28

Jeżeli w serwisie dojdą o co chodzi, daj proszę info co było przyczyną.
marek500
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 3 listopada 2008, 10:44
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiat 500 1.2 Lounge
Pojemność silnika:: 1200
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 'Centralny' nie otwiera bagażnika.. ?

Postprzez damianx » czwartek, 5 wrzeÅ›nia 2013, 11:33

Niestety woda i reszta z tym związana powoduje uszkodzenie przełącznika tego w klapie lub coś po drodze między body komputerem a samym zamkiem i dlatego nie działa otwieranie z pilota.

W 500 mojego ojca był taki problem jak w zimę w cieplejszym dniu postanowił umyć auto i za mocno poleciał myjka po klapie a bardziej po zamku klapy.
Efektem był nie działający zamek przez dłuższą chwilę.
W pandzie gdzie zamek jest podobnej konstrukcji (znaczy podobnej ale dużo gorszej)nagminnie sypał się mikro przełącznik i klapa nie dawała się otwierać.

Także do roboty i rozbierać klapę samemu.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 'Centralny' nie otwiera bagażnika.. ?

Postprzez kolczasty » poniedziaÅ‚ek, 14 grudnia 2015, 14:12

Cześć,

Czy ktoś z Was rozbierał już może ten mechanizm tylnej klapy z przyciskiem do jej otwierania? Odkręciłem ją i co dalej? Jak wyjąć to całe wnętrze tak, aby nie uszkodzić chromowanej obudowy? Podważam i podważam po bokach, gdzie są takie wypustki ale dalej coś tak jakby na środku trzymało. We Fiacie już raz mi to regenerowali i widzę, że na środku pod tą gąbką czy jak to nazwać są dwa szpikulce a na nich takie dwie okrągłe metalowe zawleczki. Czy tu jest problem? Czy je trzeba zdemontować i wtedy będę mógł wyjąć cały mechanizm aby dostać się do mikroprzełącznika?

Z góry dzięki,
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
kolczasty
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 17 lutego 2009, 15:55
Lokalizacja: Hażlach
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 'Centralny' nie otwiera bagażnika.. ?

Postprzez kolczasty » poniedziaÅ‚ek, 14 grudnia 2015, 14:50

Dobra, już się dostałem do tego mikroprzełącznika. Jest pod tymi dwoma metalowymi zawleczkami. Ale problem - przynajmniej u mnie - leżał w słabo odskakującej łapce do otwierania, która to naciska ów przełącznik. Wyczyszczone i na razie działa.
Avatar użytkownika
kolczasty
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 17 lutego 2009, 15:55
Lokalizacja: Hażlach
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 'Centralny' nie otwiera bagażnika.. ?

Postprzez kuku0909 » niedziela, 9 lipca 2017, 00:43

Witam! Mam Fiat 500 Cabrio rok 2015, przebieg 20tys. Pokrywa bagaznika nie otwiera sie ani z kluczyka ani poprzez uchwyt na klapie. centralny zamek drzwi dziala. Samochod mial rozladowany akumulator i przestało dzialac otwieranie bagaznika. Przed rozladowaniem akumulatora bagaznik dzialal. prosze o jakies wskazowki
kuku0909
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 9 lipca 2017, 00:18
Samochód: fiat 500 C
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 'Centralny' nie otwiera bagażnika.. ?

Postprzez grzeÅ›i joasia » niedziela, 14 października 2018, 16:06

Zaczynając jakiekolwiek działania z otwieraniem tylnej klapy (naprawy) trzeba się zaopatrzyć w większą puszkę WD40 i koniecznie go używać w zwiększonej ilości, oraz dużą dozę cierpliwości. Na pewno wszystko puści. Po naprawie całość dobrze wytrzeć papierowym ręcznikiem.
grześi joasia
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2017, 19:46
Samochód: FIAT 500
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 'Centralny' nie otwiera bagażnika.. ?

Postprzez arti » wtorek, 22 stycznia 2019, 15:11

Witam

U nas nie otwiera sie bagażnik w naszym 500 Cabrio ani z pilota ani mechanicznie .
Czytam różne posty i chyba pozostaje mi to rozebrać przeczyścić WD40 i inne sposoby …
Tak jak wielu opisuje problem to chyba musi jakoś podchodzić woda zalewać styki …

Ale ja mam jedno pytanie do wszystkich co znają problem ,, mianowicie czy mozna wymienić sama klamkę czy jest to jeden zespolony element z chromowana listwa ??


Pzdr dla wszystkich
arti
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 21 stycznia 2019, 22:59
Samochód: 500 C
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 'Centralny' nie otwiera bagażnika.. ?

Postprzez damianx » czwartek, 24 stycznia 2019, 11:26

A może wiązka uszkodzona.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 'Centralny' nie otwiera bagażnika.. ?

Postprzez arti » Å›roda, 30 stycznia 2019, 21:51

Wiec tak

Oczywiscie musialem wejść do bagażnika przez środek , ściągnąłem tapicerkę tylnej klapy i awaryjnym ryglem otworzyłem bagażnik ,,,,i,,,,,po jego zamknięciu zaczęło wszystko działać czyli otwieranie z pilota , otwieranie poprzez klamke i dodam tylko ze jeszcze przez to wszystko nie działało ogrzewanie tylnej szyby,,,juz działa ..to jest po prostu fiat i tyle


Pzdr
arti
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 21 stycznia 2019, 22:59
Samochód: 500 C
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Elektryka Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon