Kontrolka, Sygnalizacja awarii ogólnej

Jakieś urządzenie nie działa? Dmuchawa nie dmucha, światła nie świecą w Fiacie 500? Zapraszamy tutaj

Kontrolka, Sygnalizacja awarii ogólnej

Postprzez ki-ll » czwartek, 9 lutego 2012, 22:38

Witam, Od tygodnia przy przekręceniu kluczyka raz gaśnie, a raz nie potem znowu gaśnie kontrolka na dole z lewej strony, żółta - trójkąt z wykrzyknikiem. W ASO dziś sprawdzali, bez rezultatu. Światła wszystkie działają. Czyżby zima, mróz dała się we znaki?
ki-ll
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 17 grudnia 2011, 08:09
Lokalizacja: GrudziÄ…dz
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: Kontrolka, Sygnalizacja awarii ogólnej

Postprzez P1jawa » piÄ…tek, 10 lutego 2012, 00:31

Bardzo możliwe, że to kwestia zimy. U mnie pewnego dnia przestała świecić prawa tylna pozycja. Wyrzuciło kontrolkę i komunikat. Pojechałem w docelowe miejsce, w drodze powrotnej kupiłem żarówkę, wróciłem do domu i co? Kontrolki nie ma, żarówka znów działa ;)
Avatar użytkownika
P1jawa
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2009, 22:17
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Kontrolka, Sygnalizacja awarii ogólnej

Postprzez thebartol » sobota, 11 lutego 2012, 02:08

Jak postoi długo na mrozie, to zanim się rozgrzeje to zdarza się mi, że jakaś kontrolka świeci. Spróbuj wstawić go do ogrzewanego garażu na jakiś czas i sprawdź, czy będzie działo się dalej tak samo.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Kontrolka, Sygnalizacja awarii ogólnej

Postprzez ki-ll » sobota, 11 lutego 2012, 17:36

Wczoraj po nocy -18 auto stało pod wiatą po przekręceniu kluczyka kontrolka zgasła , a w ciągu dnia za trzecim razem po przekręceniu kluczyka kontrolka już została. Dziś -19, podobnie dwa razy nie zgasła za trzecim razem tak. Poczekam na cieplejsze dni. Pozdrawiam
ki-ll
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 17 grudnia 2011, 08:09
Lokalizacja: GrudziÄ…dz
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Kontrolka, Sygnalizacja awarii ogólnej

Postprzez Qnisko » Å›roda, 6 czerwca 2012, 19:42

Witam
Dołączam się do tematu. U mnie też pojawia się ta kontrolka, i zaraz potem kmunikat kontrola świateł.
Żarówki na postoju wszystkie ok, chyba, że w czasie jazdy jakaś nie łączy i wyskakuje komunikat i za chwilę gaśnie. Muszę dokładnie sprawdzić jutro w ciągu dnia :)
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Kontrolka, Sygnalizacja awarii ogólnej

Postprzez lesio69 » wtorek, 28 stycznia 2014, 11:06

Witam, chcę się dołączyć do tematu.U mnie sprawa wygląda nieco inaczej, w związku ze srogą zimą która nastała rozładował się akumulator uniemożliwiając zapalenie auta ale działał na tyle, że można było opuścić szyby co uczyniłem i wepchnąłem auto do garażu odłączyłem klemę minusową podłączyłem prostownik i naładowałem ( w czasie ładowania auto stało z opuszczonymi szybami). Po całej operacji auto pięknie zapala, wszystko działa tylko cały czas świeci się ( po uruchomieniu auta) kontrolka sygnalizacji awarii ogólnej. Na forum Cromy wyczytałem, że w takim przypadku trzeba "nauczyć" auto podnoszenia szyb, ale przećwiczyłem i na 500-kę nie działa. Może ktoś miał kiedyś taki problem, będę wdzięczny za każdą podpowiedź. :?:
lesio69
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek, 3 lutego 2012, 19:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: FIAT 500 Lounge
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Kontrolka, Sygnalizacja awarii ogólnej

Postprzez lesio69 » Å›roda, 29 stycznia 2014, 10:06

Witam, wczoraj ustaliłem, że rzeczywista przyczyna wystąpienia alarmu nie była związana z odłączeniem i doładowaniem akumulatora ale z przepaloną żarówką. Pozdrawiam. :oops:
lesio69
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek, 3 lutego 2012, 19:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: FIAT 500 Lounge
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Kontrolka, Sygnalizacja awarii ogólnej

Postprzez Qnisko » Å›roda, 29 stycznia 2014, 10:14

Może też to wystąpić w momencie kiedy żarówka w tylnej lampie będzie o nieprawidłowej mocy, tak jak było u mnie. Niby świeciła ale komputer wariował i był błąd. Po zastosowaniu właściwej jak ręką odjął ;)
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG


Powrót do Elektryka Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon